Dobrodružství Sherlocka Holmese

Dobrodružství Sherlocka Holmese

S01E01 - Skandál v Čechách

13.6. 13:55
Nova Gold
65 minut
1984
Krimi / Drama / Mysteriózní

Sherlocka Holmese a doktora Watsona navštíví tajemný neznámý. Podle něj dobrou pověst jedné významné evropské královské rodiny ohrožuje skandál. Během vyšetřování se Holmes setká s velmi inteligentní a krásnou ženou, která jej jako jediná okouzlila – Irenou Adlerovou.(oficiální text distributora)

Více informací
S01E06

Strakatý pás

19.6. 09:20, Nova Gold, 70 minut

Strakatý pás

Sherlocka Holmese navštíví Helen Stonerová, která se obává o svůj život. Její matka zanechala svým dcerám dědictví, jež měly dostat, až se provdají. Helenina sestra Julie však před svatbou za záhadných okolností zemřela. Před smrtí řekla, že viděla strakatý pás. Sherlock Holmes a dokotr Watson se rozhodnou záhadu strakatého pásu rozluštit.(oficiální text distributora)

S01E07

Modrá karbunkule

20.6. 09:35, Nova Gold, 65 minut

Modrá karbunkule

Modrá karbunkule je drahokam s tajuplnou historií. Byl ukraden hraběnce z Morcaru a nalezen ve voleti husy, která sé měla objevit na vánoční tabuli Sherlocka Holmese. Slavný detektiv a doktor Watson se pokusí vypátrat, jakými cestami drahokam do volete husy doputoval.(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Kincsem – stávka na pomstu
Pěsti ve tmě

O pořadu

česky česky
1984
Krimi / Drama / Mysteriózní

Postava soukromého detektiva Sherlocka Holmese ožila v mnoha podobách na filmovém pláně i v televizi. Mezi nejúspěšnější adaptace ale patří britský televizní seriál, který byl vysílán mezi lety 1984 a 1994. Ve své nejslavnější roli se zde představil britský herec Jeremy Brett (1933–1995). Skládá se ze čtyř rozdílně pojmenovaných sérií a pěti delších televizních filmů. První na řadě jsou Dobrodružství Sherlocka Holmese, která byla natočena ve dvou řadách v letech 1984 a 1985. Celkem čítají 13 dílů a každý představí ucelený příběh s vyřešenou detektivní zápletkou. Jedná se o poměrně věrné adaptace knižních předloh Arthura Conana Doyla, které bývají řazeny ke klasikám detektivní literatury.(Česká televize)

Tvůrci

Paul Annett

Hrají

Gayle Hunnicutt, David Burke, Michael Carter, Max Faulkner, Jeremy Brett, Wolf Kahler, David Baukham, Rosalie Williams