Grantchester

Grantchester

S01E04 - Epizoda 4

17.5. 09:50
Nova Gold
60 minut
2014
Krimi / Drama / Mysteriózní

Láska může mít mnoho podob a projevovat se skutky dobrými i špatnými. Sidney s Leonardem pomáhají při požáru v domě Taylorových. I jejich přičiněním vše nakonec dobře dopadne, Dominic Taylor se však po kázání Sidneymu svěří, že požár nepovažuje za náhodu. Mohlo by zůstat pouze u slov, ve chvíli, kdy je ale Dominic nalezen v nedaleké Cambridgi mrtev s bodnou ranou v hrudníku, dostává vyslovené podezření zcela jiný rozměr. Záhy se navíc ukáže, že by jeho smrt mohla souviset s místní homosexuální scénou a tehdy trestnou, řečí zákona „hrubou nemravností“. Kromě případu samotného čelí Sidney komplikacím i v soukromé sféře. Návrat Hildegardy do Grantchesteru popudí paní Maguireovou a kamarád Geordie moc nezvládá situaci s vážným onemocněním svého malého syna.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 5
S05E02

Epizoda 2

9.6. 09:35, Nova Gold, 60 minut

Epizoda 2

Rodina je jedním z největších požehnání, bez nějž by naše cesta životem byla osamělá a smutná. Ne vždy si to ale uvědomujeme. Zatímco Geordie začíná ráno před okupovanou koupelnou litovat, že do domu pozval svou tchýni, Will trpí při setkání s novou známostí své matky, nabubřelým aristokratem St Johnem Guerney-Cliffordem. Jejich nadcházející sňatek neschvaluje a zrovna o tom mluví s Leonardem na ulici Grantchesteru, když se kolem prožene automobil a srazí muže s kyticí v ruce. Mrtvý je jistý Dickie Astor, majitel pochybné úvěrové společnosti ve Waterbeach. Pachatelem by mohl být některý z podvedených klientů, Geordiemu ale vrtá hlavou ona kytice vzácných orchidejí. Při pátrání po jejich původu Willovi pomůže novinářka Ellie Hardingová, což by mohl být začátek krásného přátelství. (Česká televize)

S05E03

Epizoda 3

10.6. 09:35, Nova Gold, 60 minut

Epizoda 3

Víra v klam je zničující a slepá důvěra zavírá člověku oči před pravdou. Will při křtu dítěte hovoří o významu vztahu mezi dětmi a rodiči, sám se ale obává, že se ho matka zřekla. Geordie s Larrym mezitím zasahují v místním kině Beaumont, kde hlásili vloupání. Kino vede charismatický Wyatt Rogers, americký scenárista, který v Anglii našel azyl před probíhajícím honem na čarodějnice senátora McCarthyho. Údajné vloupání se nakonec vysvětlí jako nedorozumění, již brzy však bude muset policie do kina znovu a tentokrát už v něm udeří smrt. Vedle vyšetřování případu se komplikuje také situace v domácnosti Keatingových a problémy se nevyhnou ani paní Chapmanové. Snad pouze Will prožívá chvilky štěstí z počínajícího vztahu s Ellie. (Česká televize)

S05E04

Epizoda 4

11.6. 09:50, Nova Gold, 60 minut

Epizoda 4

Svět se velmi rychle mění a věda každým dnem posouvá hranice našeho vědění. Až to člověka nabádá k otázce, kde je při tom všem Bůh. Profesor experimentální psychologie Martin Adler například tvrdí, že Bůh se nachází v malé lahvičce s podivuhodnou substancí zvanou LSD. Ale popořádku. Na blatech bylo nalezeno mrtvé tělo mladíka, který večer předtím pobíhal nahý po městě a křičel, že ho pronásledují mimozemšťané. Chris Hartley studoval psychologii a podle jeho profesorky Munroeové se účastnil Adlerova výzkumu, zabývajícího se vlivem halucinogenů na lidskou psychiku. Adlerovi však žádné LSD nechybí. Otázka tedy zní, jak se mladík k droze dostal a jestli si někdo mohl přát jeho smrt. Co psychika dokáže, ostatně zjišťuje Geordie tak říkajíc z první ruky, zatímco Will se hned z několika důvodů potýká s pocitem viny. (Česká televize)

S05E05

Epizoda 5

12.6. 09:45, Nova Gold, 60 minut

Epizoda 5

Poznání, že jsme si na prsou hřáli hada, patří k tomu nejbolestnějšímu, co může člověka potkat. Přitom vše vypadalo tak nadějně. Boxerský klub Vica Morgana, který už vytáhl nejednoho problémového mladíka z bryndy, pořádá dobročinný zápas mezi Lukem Rawlingsem a Mattem Butlerem. Zejména druhý jmenovaný je pěkné kvítko, Will ale nikdy neztratil víru, že je to v jádru dobrý kluk. Divácká účast je více jak uspokojivá, když se však borci po zápase neukáží, najdou je v zamčené šatně oba v bezvědomí, předávkované prášky. A zatímco v nemocnici bojují o život, rozjíždí se pátrání, co je mohlo k tak zoufalému činu dohnat. Geordie má svou teorii, pravda je však mnohem komplikovanější a pro Willa doslova zničující. (Česká televize)

S05E06

Epizoda 6

13.6. 09:35, Nova Gold, 60 minut

Epizoda 6

Grantchester je detektivní drama odehrávající se v 50. letech v obci Grantchester poblíž Cambridge, kde místní anglikánský vikář Sidney Chambers v podání Jamese Nortona pomáhá řešit kriminální zločiny inspektoru Geordiemu Keatingovi (Robson Green). Tento nový britský seriál je založen na sérii knih Grantchester Mysteries napsaných Jamesem Runciem.(geklon)

Podobné tituly

Otec Brown
Harrow
Columbo
Elementary
Maigret
Vražedné záhady slečny Fisherové

O pořadu

česky česky
2014
Krimi / Drama / Mysteriózní

Grantchester je detektivní drama odehrávající se v 50. letech v obci Grantchester poblíž Cambridge, kde místní anglikánský vikář Sidney Chambers v podání Jamese Nortona pomáhá řešit kriminální zločiny inspektoru Geordiemu Keatingovi (Robson Green). Tento nový britský seriál je založen na sérii knih Grantchester Mysteries napsaných Jamesem Runciem.(geklon)

Tvůrci

Jill Robertson

Hrají

Flora Montgomery, Morven Christie, Joe Claflin, Struan Rodger, Rory Fleck-Byrne, Al Weaver, Tom Austen, Gregg Lowe, Robson Green, James Norton, Pheline Roggan, Lee Williams, Tessa Peake-Jones, Kacey Ainsworth, Mike Noble, Skye Lucia Degruttola