Inspektor Max

Inspektor Max

S01E05 - Dobrák od kosti

15.4. 23:15
Jednotka
60 minut
2018
Slovensko / Česko Komedie / Krimi / Drama

Jmenuje se Josef a je to chudák. Měkký, ponížený, trpící v soužití s dominantní manželkou. A právě tu mu z ničeho nic zabijí. A navíc oloupí o peníze a šperky. Policista Zoltán Max a jeho mladý kolega Filip stojí před zdánlivě klasickou loupežnou vraždou, jakých řešili už mnoho. Tato se však záhy začne kroutit jako had. Chudák manžel se projevuje velmi podivně, trochu jako blázen, trochu jako vychytralý lump. A není sám, kdo s policisty účinně cvičí, i další podezřelí jim komplikují vyšetřování nečekanými skutky. I Maxova přítelkyně prokurátorka udělá něco, co by od ní nečekal. A dokonce i mladý Filip, ten slušný mládenec, udělá cosi do té doby nepředstavitelného. A zaplatí za to. Max sice vyřeší loupežnou vraždu, ale zároveň ztratí něco, o čem ani neví, jak moc to potřebuje.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E07

Trpké vítězství

29.4. 22:40, Jednotka, 60 minut

Trpké vítězství

Zápas s Banským pokračuje, a je čím dál nebezpečnější. Ohrožen není jen Max, který se vzpírá oligarchovi, v nebezpečí je i jeho láska Sylvia, kterou marně hledá, a dokonce i její dcera Žaneta. Čím dál důležitější roli hraje Maxův mladý počítačový kamarád, který mu umožní hledat slabiny nepřítele. Situace je čím dál napjatější a nervózní je už i Slovenská policie. A pak začne jít opravdu do tuhého. Max má podezření na samotného plukovníka Vargu. Dostane se mu rázné odpovědi, deportace ze země. Jenomže, jak už to často v kriminálních příbězích bývá, všechno je trochu jinak. Přicházejí opravdu tvrdé rány, dopadající osobně na Maxe a na lidi, které má rád. Je třeba vymyslet plán, který by situaci zásadně zvrátil.(Česká televize)

S01E08

Obraz

6.5. 22:45, Jednotka, 60 minut

Obraz

Zatímco Max řeší případ vraždy a krádeže obrazu, v soukromém životě ho čeká velké překvapení. Je prokazatelně otcem mladé dívky, která tragicky přišla o svou matku. Ty dva čeká společný život, ať už chtějí, nebo nechtějí. Ale dobrou zprávou je, že se k Maxovi vrací jeho mladý parťák Filip. První stopy pátrání ukazují, že zavražděná dívka nebyla žádné nevinné kvítko, ale luxusní prostitutka. Od ní vedou stopy k jejím zákazníkům a po nich se kriminalisté vydávají. A aby to Max neměl jednoduché, stojí ještě před dalším úkolem – postarat se o svou dceru a říct jí, že právě on je její otec. Pokračující pátrání a především výslech otce zavražděné dívky přinášejí důležitá zjištění a osud zavražděné dívky se začíná spojovat s ukradeným obrazem. Nemilosrdné odhalení pachatele je samozřejmě dramatické, jak už to u Maxových případů bývá zvykem.(Česká televize)

S01E09

Rodokmen

13.5. 22:35, Jednotka, 60 minut

Rodokmen

V deviatej časti krimiseriálu, inšpektor Max pátra po vrahovi archivára.(RTVS)

S01E10

Závody se smrtí

20.5. 22:55, Jednotka, 60 minut

Závody se smrtí

Závody tuningových aut na starém letišti. Rychlost, síla… a peníze. Tři kamarádi, spojení romanticky vytetovanou přísahou věrnosti na předloktí, si je opatřují krádežemi ve skladech. Ale na začátku všeho je nehoda, kterou jeden z nich nepřežije. Nehoda – nebo je to snad vražda? Detektiv Zoltán Max a jeho mladý partner Filip stojí před problémem rozbitého auta a mrtvého mladíka s tetováním na ruce. Postupují s obvyklou profesionalitou jako v mnoha jiných případech, jenomže tentokrát se vyšetřování neobvykle zkomplikuje. Zaplete se do něj Maxova dcera, která se sblíží s jedním z pachatelů. Nejdříve je to jen vzpoura proti otci, ale pak jde najednou o život. Podezření míří do samotné policie. Objevuje se další vražda – nebo je to nehoda? A Max si opět musí uvědomit, co je v jeho životě skutečně nejcennější.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S01E11

Výstřel

27.5. 22:45, Jednotka, 60 minut

Výstřel

V jedenástej časti krimiseriálu, inšpektor Max pátra po nebezpečnom ostreľovačovi.(RTVS)

Podobné tituly

Kincsem – stávka na pomstu
Zkrat

O pořadu

audio popis (AD), slovensky slo
2018
Slovensko / Česko Komedie / Krimi / Drama

Slovenský kriminalista Max (Juraj Kukura) už léta žije v Praze. Původně se zde chtěl jen na chvíli ukrýt před svou bývalou přítelkyní, ale nakonec tak nějak zůstal. Pracuje pro pražskou kriminálku, a to se skvělými výsledky. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty hodně komplikované případy – a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které při tom narazí... Věrní mu zůstanou jen jeho mladý parťák Filip a státní zástupkyně Markéta, se kterou, po řadě lítých bojů, nakonec skončí ve svazku téměř manželském.(Česká televize)

Tvůrci

Jiří Chlumský

Hrají

Igor Bareš, Juraj Kukura, Hynek Chmelař, Tereza Brodská, Marie Kružíková, Lubor Šplíchal, Luboš Veselý, Helena Plecháčková Korejtková, Lubor Novotný, Zuzana Hodková, Gustáv Řezníček, Pavel Lagner, Hana Baroňová, Petr Kleňha, Robert Hájek, Yvette Demartini, Martin Kalous, Adam Joura, Janusz Hummel, David Altman, Michal Krása, Ondřej Dědek, Bohumil Klacl, Filip Bradáč, Ivana Alferiová, Jiří Srnec Aster, Tereza Kubíčková, Pavla Dostálová, Daniel Passer, Iveta Štěpánová