Přátelé

Přátelé

S03E06 - Vzpomínky

20.5. 12:45
Nova Fun
55 minut
1996
USA Komedie / Romantický

Ross, Joey, Rachel, Phoebe, Monica i Chandler se vracejí ve svých vzpomínkách o tři roky zpět... Na místě Central Perku stojí bar, který má být uzavřen. Chandler hledá spolubydlícího a díky panu Heckelsovi se jím stává Joey. Phoebe se stěhuje z Moničina bytu ke své babičce. Ross je šťastný, že Carol má kamarádku Susan. Netuší však, že ho s ní Carol vlastně podvádí. Rachel v baru přemýšlí o svatbě s Barrym a setkává se s Monikou, která si myslela, že Rachel už v životě neuvidí.(TV Nova)

Více informací
S01E13

Bobule

16.7. 11:30, HBO 2, 20 minut

Bobule

Chandler omylem zahlédne Rachel, jak vychází ze sprchy bez podprsenky. Rachel se tedy snaží vyrovnat skóre.(Netflix)

S01E14

Na Svatého Valentýna

16.7. 11:50, HBO 2, 25 minut

Na Svatého Valentýna

Ross má v reštaurácii schôdzku so svojim novým dievčaťom Kirsten. Do rovnakej reštaurácie však prichádzajú na večeru aj Carol a Susan. Po predčasnom odchode Susan je Ross natoľko zaujatý svojou bývalou ženou Carol, že na prítomnosť Kirsten úplne zabudne ...(TV Doma)

S01E15

Večeře

17.7. 10:50, HBO 2, 20 minut

Večeře

Stálý klient Phoebe, Steve hledá nového šéfkuchaře pro svoji restauraci. Monika má o tuto práci velký zájem. Proto majitele restaurace pozve k sobě domů na večeři. Dokonce přemluví Rachel, aby pro ni dělala číšnici. Steve však přichází značně opilý a vůbec nevnímá chuť jídla, kterým Monika chtěla na své kuchařské umění upozornit. Je zřejmé, že tato „akce" znamenala úplně zbytečný a promarněný čas. Chandlerovi nabízejí v zaměstnání lepší místo. K údivu svého nařízeného nabídku nejenom odmítne, ale dokonce podává výpověď. Když pak později podstoupí testy osobnosti, dozví se, že nejlépe se může uplatnit, jako zaměstnanec ve velké mezinárodní firmě. Chandler se raději vrací do své práce, kde je povýšen na vedoucího oddělení pro zpracování dat.(Česká televize)

S01E16

Dvojčata

17.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Dvojčata

Ross navštěvuje kurz pro těhotné matky s Carol a Susan. Cítí se přitom trochu trapně mezi ostatními páry. Když jednou Carol do kurzu nemůže příjit, Susan s Rossem se dohodnou, že „výuku" absolvují bez ní. Po vzájemném losování však musí těhotnou matku představovat Ross. Joey a Chandler navštíví bar v Soho, kde pracuje sestra Phoebe – Ursula. Joeymu se líbí a pozve ji na rande. V kavárně se objeví Jamie a Fran (ze seriálu Jsem do tebe blázen) a považují Phoebe za Ursulu. Sestry mají narozeniny, proto zamilovaný Joey koupí Ursule svetr a požaduje po Phoebe, aby prověřila jeho správnou velikost. Phoebe se kvůli tomu pořádně naštve. Rachel konečně odstraňuje vánoční žárovky z balkonu, jenže přitom z spadne o patro níž. Naštěstí při pádu přistane na balkonu pana Hecklese. Opičák Marcel náhodně přepíná televizi na „španělský kanál", ale nikdo z přátel neumí ovladač vrátit na původní program.(Česká televize)

S01E17

Správná rozhodnutí

17.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Správná rozhodnutí

Poraněná Rachel a Monika dorazí na lékařskou pohotovost. Při vyplňování formuláře Rachel „zjistí", že si neplatí pojištění, proto se vydává za Moniku. Ošetřují ji přitažliví lékaři – dr. Mitchel a dr. Rosen. Monika s Rachel pak jdou s oběma na večeři, a protože si předtím vyměnili jména, musejí se vydávat jedna za druhou. Naneštěstí se v jedné chvíli prořeknou a ještě si začnou vzájemně dělat zlomyslnosti. Phoebe s Ursulou si vyměňují dárky k narozeninám. Ursula má pro Phoebe svetr, který dostala od Joeyho. Phoebe věnuje Ursule darovanou termosku. Vše se pochopitelně prozradí. Joey je zklamaný a nepřijde ani na oslavu, kterou pořádá Phoebe. Ta se později vydává za Ursulu a rozchází se s Joeym tak, aby mu neublížila. Ten její hru brzy prokoukne. Ross s Chandlerem hrají Scrabble a opičák Marcel přitom spolkne písmenko. Nezbývá, než jej rychle převézt na pohotovost...(Česká televize)

S01E18

Hráči pokeru

18.7. 10:40, HBO 2, 20 minut

Hráči pokeru

Rachel se marně pokouší najít novou práci. Posílá svůj životopis na různá místa, ale bez kladného výsledku. Nakonec přece jen odchází k pohovoru na místo nákupčí. Kluci se baví o tom, jakým způsobem hrají poker a dívky mají zájem vyzkoušet si hru, kterou nikdy nehrály. Bohužel pro ně příliš dobře nekončí. Monica se proto rozhodne pozvat na návštěvu svoji tetu Iris, odbornici přes poker, aby jim dala několik rad. Ani po její odborné konzultaci se dívkam hra příliš nedaří. Rachel se navíc právě v této chvíli z telefonu dovídá, že místo nákupčí nedostane. Nahromaděný vztek ji vede k nečekanému způsobu hry: vsadí všechno, co má. Nakonec zůstávají společně ve hře jen ona a Ross. Ten ji poněkud velkomyslně nechává vyhrát...(Česká televize)

S01E19

Hledá se opičák

18.7. 11:00, HBO 2, 25 minut

Hledá se opičák

Rachel zjistila, že bývalý snoubenec Barry se žení s její družičkou Mindy. Ross se pokouší s Rachel promluvit o svých citech, ostatní přátelé však jeho řeč přeruší. Druhý den Rachel uteče Marcel, kterého měla hlídání. Hledá pomoc na Úřadu pro kontrolu zvířat, ale netuší, že opičák je nelegálně držené zvíře. Ross je k vůli tomu pořádně navztekaný. Marcelovu totožnost přichází prověřit úřednice Lusia. Kdysi chodila s Monicou, Rachel a Rossem na střední školu, kde si ji nikdo nevšímal. Nyní se za to může pomstít. Přátelé naleznou Marcela ve sklepě a Luisa jej chce zneškodnit uspávací pistolí. Opičák uteče, zato střela skončí v těle Phoebe. Ross a Rachel pak jdou „po stopě" až k bytu pana Hecklese, který Marcela vydává za svou opičku Patty. Než Luisa může Marcela odnést, pohrozí jí Rachel tím, že zveřejní jak postřelila Phoebe. Vše se tak vyřeší. Ross a Rachel se usmiřují u vína. Do bytu nečekaně přichází Barry a oznámí Rachel, že ji stále miluje.(Česká televize)

S01E20

Zubařům nevěřte

19.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Zubařům nevěřte

Rachel a Barry spolu znova začínají chodit, i když už je Barry zasnoubený s Mindy, která chce, aby jí Rachel šla za družičku.(Netflix)

S01E21

Falešná Monika

19.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Falešná Monika

Monice někdo ukradne kreditní kartu, ta si to nechce nechat líbit a rozhodne se, že zloděje chytí.(Netflix)

S01E22

Sny o milencích

22.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Sny o milencích

Rossa veľmi trápi, že sa Rachel sníval erotický sen o Chandlerovi. Sekretárka Chandlera ochorela, a on sa preto rozhodne zamestnať Phoebe. Tá mu prezradí informáciu, ktorá Chandlera nemilo prekvapí. Ross prešiel k novému mobilnému operátorovi. Má však podobné číslo, ako istý poskytovateľ erotických služieb, a to samozrejme nezostane bez povšimnutia ...(TV Doma)

S01E23

Narodil se kluk

22.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Narodil se kluk

Parta přátel dorazí do nemocnice, ale těhotná Carol a Susan tam ještě nejsou. Později je Ross kvůli blížícímu se porodu značně nervózní. Phoebe všem pro uklidnění zpívá. Joey pomáhá v porodnici svobodné matce, která se mu zalíbí. Svého „milostného zájmu" se musí rychle vzdát, když se objeví její partner. Monika také zatoužila po dítěti a Chandler ji utěšuje. Rachel zatím flirtuje s jedním doktorem. Ross, Susan a Phoebe si zabouchnou dveře a jsou uvězněni v místnosti pro uklízeče. Carol už začíná rodit a vypadá to, že to Ross se Susan včas nestihnou. Nakonec vše dobře dopadne. Narozený chlapec dostává jméno Ben.(Česká televize)

Dostupné za 50 minut
S01E24

Rossovy námluvy

23.7. 10:55, HBO 2, 20 minut

Rossovy námluvy

Rachel oslavuje narozeniny a všichni přátelé se připravují na večírek. Ross však musí odletět do služební cestu Číny, před odjezdem na letiště ještě chce Rachel předat dárek. Chandler mu radí, ať raději myslí na jinou dívku. Joey se účastní výzkumu plodnosti a musí se vyvarovat milostných hrátek se svou přítelkyní Melanií. Při rozbalování dárků se Rachel zalíbí dárek od Rosse. Chandler vyzradí, že je do ní zamilovaný. Zmatená Rachel se chce s Rossem rozloučit na letišti, bohužel zmešká odlet letadla. Její vzkaz pro Rosse pak letuška omylem předá úplně jinému cestujícímu. Když se později Ross vrací z Číny, jde mu Rachel naproti. Na letišti ji čeká překvapení...(Česká televize)

Podobné tituly

Americký táta
Teorie velkého třesku
Dva a půl chlapa
Bakugan: Battle Planet

O pořadu

česky česky
1996
USA Komedie / Romantický

Sukničkář Joey (Matt LeBlanc), pošahaná Phoebe (Lisa Kudrow), ukecaný Chandler (Mathew Perry), pořádkem posedlá Monica (Courteney Cox), nejistý Ross (David Schwimmer) a naivní Rachel (Jennifer Aniston) - povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob.(('Butcher'))

Tvůrci

Peter Bonerz

Hrají

Matthew Perry, Maggie Wheeler, Larry Hankin, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, David Schwimmer, Marissa Ribisi, James Michael Tyler, Michele Maika, John Lehr, Jennifer Aniston