Srdcaři na severu
S01E02 - Za světlem, které je slyšet
Epizoda: Za světlem, které je slyšet Domov je pro Srdcaře místem, kam se rádi vracejí z toulek světem. A od ikonického Řípu se po minulé cestě do Afriky expedice naopak vydává na sever Evropy. Svou cestu expedice zahájila v Norsku... Český dokumentární seriál
Více informacíEpizody
Řada 1Velká vírníková výprava
Srdcař a kameraman Honza Tutoky je vášnivý motorkář, motonomád a potápěč. Jak se dneska říkává, patří do věkové kategorie 50+, kdy se prý pánové už stávají rozumnějšími a začínají vyhledávat méně adrenalinové koníčky. Honza je ale živoucím důkazem, že stačí, abyste se jednou proletěli vírníkem, nechali vášni volný průchod a pak je to k uskutečnění vírníkové výpravy na Island už jen krůček. Tým pěti pilotů. Nejzkušenějším byl velký propagátor vírníků Pavel Březina, který dokonce vymyslel úpravu vírníků, aby se mohli pohybovat i na silnici stejně jako auta. Dech beroucí záběry z vírníků překvapí svou pestrostí…(TV Prima)
Balonem přes polární kruh
Zimní expediční přelety patří k největším dobrodružstvím v oblasti balonového létání. Srdcaři s pilotem Michalem Kubátem už absolvovali zimní přelety v Alpách, přeletěli Sněžku, Vysoké i Nízké Tatry. Ale pokus o první český přelet severního polárního kruhu horkovzdušným balonem OK 3008 – Kašpárek ve Finsku byl tím nejextrémnějším počinem, který srdcaři v koši mohli zažít. V mrazivém Finsku na ně čekala řada nástrah, a to především nepředvídatelné počasí. Ale jak se říká, štěstí přeje nejenom odvážným, ale hlavně připraveným.(TV Prima)
Mobilis in mobili
Mobilis in mobili
Potápěčská legenda, vynálezce a konstruktér ponorek Pavel Gross, je průkopníkem přístrojového potápění u nás. Nabídku Srdcařů na společnou výpravu přijal bez váhání. Ve svých 80 letech se tak poprvé ponořil do chladných vod Norského moře. Srdcaři tam pro něj připravili i překvapení, sto let starý, ale naprosto funkční skafandr z časů verneovského kapitána Nemo, jehož heslem bylo Mobilis in mobili – Pohyblivý v pohyblivém. Do MANky Srdcaři také přibalili skládací vor, aby na severu vzdali hold norskému mořeplavci Thoru Heyerdahlovi a slavné expedici na voru Kon-Tiki. K tomu všemu se pak zúčastnili slavného návratu vraku objevitelské lodi Maud polárníka Roalda Amundsena, která se po sto letech vrátila do Norska. (TV Prima)
Podobné tituly
O pořadu
Nový expediční projekt Srdcaři na severu volně navazuje na úspěšný seriál Srdcaři v Africe. Čeká vás cesta za srdcařskými příběhy ve všech ročních obdobích, na souši, na vodě, pod vodou, pod zemí, ve vzduchu, autem, na kole, po svých, na lyžích, na voru a lodi, v balonu či vírníku. Vše opět prožito na vlastní kůži. Základní čtyřčlenný „africký“ tým tvořený moderátorkou Lucií Výbornou, režisérem Miroslavem Náplavou, potápěčem a kameramanem Janem Tutokym a kameramanem Ondřejem Hoškem se tentokrát rozkošatil. Na natáčení se podílel ještě kameraman Vlastimil Žán a mistr střihač Pavel Šístek. Do příběhů však zasáhlo i mnoho dalších srdcařů. Během tří let několikrát překročili severní polární kruh. Přesně v duchu jednou na sever, a pak zase na jih. S osvědčeným terénním vozem zvaným MANka vyrazíme na Island, do Norska, Švédska, Finska a ruské Karélie. S pojízdnou motonomádskou základnou se budou domů vracet podle potřeby. Stejně jako v jižní Africe však zůstane expediční vozidlo zaparkované na místě, kde momentálně skončí, aby se tam po nějakém čase vrátili a putovali zase dál. Těšíte si na jejich mrazivé příběhy?(TV Prima)