Srdcaři na severu
S01E04 - Diagnóza: Island
Až na cestách Srdcaři zase potkali třeba šachovou velmistryni ČR i Islandu Lenku Ptáčníkovou; motonomáda a stavitele tunelů na Islandu Radka Pernicu; s veteránem Škoda 100 projeli kus Islandu s Janou a Danem Urbanovými, doslova s islandskými „fanatiky“ Majkou a Láďou Zelenkovými natáčeli příběh o jejich lásce k sopečnému ostrovu – a tím výčet příběhů nekončí... Island svou pestrostí a atmosférou uhranul celou srdcařskou partu. Při natáčení tam prožili skoro čtyři měsíce a zemi projeli i prolétali křížem krážem. Podle statistik, je ostrov v posledních letech pro nás Čechy jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Ale za příběhy, které Srdcaři pro tuhle epizodu natočili, stojí také práce, láska a někdy až patologické okouzlení. Např. manželé Zelenkovi jezdí na Island každoročně přes dvacet let, šachová mezinárodní velmistryně Lenka Ptáčníková se na Island přivdala a fotograf Petr Jan Juračka se tam vydal s nápadem na hodně neobvyklý snímek…(TV Prima)
Více informacíEpizody
Řada 1Balonem přes polární kruh
Zimní expediční přelety patří k největším dobrodružstvím v oblasti balonového létání. Srdcaři s pilotem Michalem Kubátem už absolvovali zimní přelety v Alpách, přeletěli Sněžku, Vysoké i Nízké Tatry. Ale pokus o první český přelet severního polárního kruhu horkovzdušným balonem OK 3008 – Kašpárek ve Finsku byl tím nejextrémnějším počinem, který srdcaři v koši mohli zažít. V mrazivém Finsku na ně čekala řada nástrah, a to především nepředvídatelné počasí. Ale jak se říká, štěstí přeje nejenom odvážným, ale hlavně připraveným.(TV Prima)
Mobilis in mobili
Potápěčská legenda, vynálezce a konstruktér ponorek Pavel Gross, je průkopníkem přístrojového potápění u nás. Nabídku Srdcařů na společnou výpravu přijal bez váhání. Ve svých 80 letech se tak poprvé ponořil do chladných vod Norského moře. Srdcaři tam pro něj připravili i překvapení, sto let starý, ale naprosto funkční skafandr z časů verneovského kapitána Nemo, jehož heslem bylo Mobilis in mobili – Pohyblivý v pohyblivém. Do MANky Srdcaři také přibalili skládací vor, aby na severu vzdali hold norskému mořeplavci Thoru Heyerdahlovi a slavné expedici na voru Kon-Tiki. K tomu všemu se pak zúčastnili slavného návratu vraku objevitelské lodi Maud polárníka Roalda Amundsena, která se po sto letech vrátila do Norska. (TV Prima)
Jak rozesmát pánaboha
Jak rozesmát pánaboha
Během natáčení srdcařských dokumentů to obvykle chodí tak, že kameramani s režisérem toho při natáčení hodně najezdí a zažijí, zatímco střihač čeká doma na natočený materiál, se kterým pak tráví týdny ve střižně. Tentokrát jsme se to rozhodli změnit! Střihač Pavel Šístek a kameraman Ondřej Hošek mají totiž jednu společnou vášeň – cyklistiku. Ani jeden z nich ještě nebyl na Islandu, tak bylo jasné, kam společně vyrazí. Režisér Miroslav Náplava zase vyrazil s partou zkušených polárníků, Petrem Horkým, Markétou Marvanovou a Adamem Záviškou, do Finska, kde přešli národní park Oulanka. Do natáčení pak nečekaně zasáhla celosvětová pandemie covid-19. Režisér Woody Allen řekl: „Chceš-li boha rozesmát, prozraď mu svoje plány.“ Ale život běží dál a na obzoru jsou nová, neuvěřitelná dobrodružství… (TV Prima)
Podobné tituly
O pořadu
Nový expediční projekt Srdcaři na severu volně navazuje na úspěšný seriál Srdcaři v Africe. Čeká vás cesta za srdcařskými příběhy ve všech ročních obdobích, na souši, na vodě, pod vodou, pod zemí, ve vzduchu, autem, na kole, po svých, na lyžích, na voru a lodi, v balonu či vírníku. Vše opět prožito na vlastní kůži. Základní čtyřčlenný „africký“ tým tvořený moderátorkou Lucií Výbornou, režisérem Miroslavem Náplavou, potápěčem a kameramanem Janem Tutokym a kameramanem Ondřejem Hoškem se tentokrát rozkošatil. Na natáčení se podílel ještě kameraman Vlastimil Žán a mistr střihač Pavel Šístek. Do příběhů však zasáhlo i mnoho dalších srdcařů. Během tří let několikrát překročili severní polární kruh. Přesně v duchu jednou na sever, a pak zase na jih. S osvědčeným terénním vozem zvaným MANka vyrazíme na Island, do Norska, Švédska, Finska a ruské Karélie. S pojízdnou motonomádskou základnou se budou domů vracet podle potřeby. Stejně jako v jižní Africe však zůstane expediční vozidlo zaparkované na místě, kde momentálně skončí, aby se tam po nějakém čase vrátili a putovali zase dál. Těšíte si na jejich mrazivé příběhy?(TV Prima)