M*A*S*H
S08E16 - Vyčerpaná láhev
Hawkeye se zhrozí, když zjistí výši svého měsíčního dluhu v baru v důstojnickém klubu a slíbí, že se týden nedotkne alkoholu. Nakonec to vydrží, i když všem svým chováním leze na nervy. Mezitím se Charles snaží zabránit sňatku své sestry s italským přistěhovalcem.(TV Nova)
más informaciónEpisodios
Generálův osobní lékař
Hawkeye dostane nabídku, aby dělal osobního lékaře pro generála, ale odmítne ji, protože na sále v táboře je užitečnější než někde v Tokiu. Mezitím se Radar na pár dní stává náhradním otcem korejského dítěte, než se jeho pravý otec vrátí.(TV Nova)
Dnes večer promítáme
Jako lék na vzrůstající napětí mezi osazenstvem tábora sežene plukovník Potter film 'Má drahá Clementine'. Z večera se stane kabaret, protože film je často přerušován, a tak se diváci baví jak umí. Otec Mulcahy hraje na piano, Radar předvádí své imitátorské schopnosti a každý se snaží něčím přispět k dobré náladě.(TV Nova)
Suvenýry
Korejské děti, ale i američtí vojáci, jsou často zranění, když se snaží sbírat různé válečné suvenýry - části výstroje nepřítele. Plukovník Potter se snaží tuto výdělečnou činnost zastavit. Hawkeye a B.J. nakonec donutí amerického dealera, aby přestal tyto věci nakupovat. Klinger, který se stále neúspěšně snaží o paragraf 8 a odvelení domů, vyleze na sloup a odmítá z něj slézt. Propuštěn sice není, ale zato překoná armádní rekord v době pobytu na sloupu.(TV Nova)
Margaretina svatba
Margaret se rozhodne pod tlakem Frankových výčitek konečně stanovit datum své svatby s podplukovníkem Donaldem Penobscottem. Když Donald přijede, koná se v Bažině rozlučka se svobodou. Hawkeye s B.J. využijí Donaldovy totální opilosti a od hrudníku dolů ho dají kompletně do sádry a namluví mu, že si zlomil nohu. Nakonec se přesto obřad uskuteční a Donald s Margaretou odjíždějí na svatební cestu do Tokia.(TV Nova)
Eventos similares
Sobre el evento
M*A*S*H es una serie de televisión estadounidense emitida por CBS entre el 17 de septiembre de 1972 hasta el 28 de febrero de 1983. Está inspirada en la película homónima de Robert Altman y, a su vez, basada en la novela de Richard Hooker. La película ganó la Palma de Oro en Cannes en 1970 y un Óscar de Mejor Guion Adaptado. Es considerada como uno de los más importantes hitos del antibelicismo en la historia de la televisión. Su crítica se dirigía a la Guerra de Vietnam, que se desarrollaba cuando la serie se estrenó, aunque el argumento se centraba en una guerra anterior: la Guerra de Corea, igualmente violenta.