Komisař Rex

Komisař Rex

S04E12 - Poslední zápas

11.6. 13:38
Prima
61 minut
1998
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

„Bílý sport“ se honosí aureolou prestižní záležitosti, ve volném čase mu holdují hlavně bohatí a úspěšní lidé. Veškerá noblesa jde však rázem stranou, když na kurt vstoupí krutý spoluhráč jménem vražda, jak se to stalo v jednom vídeňském tenisovém klubu. V šatně tam objevili mrtvolu mladého hráče s nožem v zádech. Krátce nato umírá stejným způsobem vedoucí provozu haly a další člen klubu unikne smrti o pouhý vlásek. Co oběti vražedných útoků spojuje?(TV Prima)

Více informací

Epizody

Řada 5
S05E01

Kněz v ohrožení

18.6. 03:14, Prima Krimi, 72 minut

Kněz v ohrožení

Michael Fuchs, doposud úspěšný vedoucí oděvního obchodu, se stal obětí ženského spiknutí. Jeho asistentka předstírala, že se ji pokusil znásilnit. Další zaměstnankyně jí to dosvědčily a šéfová Fuchse okamžitě vyhodila, aniž by vyslechla jeho obhajobu. V duši nespravedlivě osočeného muže se usídlila nenávist a on se vydává na cestu kruté pomsty…(TV Prima)

S05E02

Strašlivá pravda

19.6. 02:55, Prima Krimi, 62 minut

Strašlivá pravda

Klenotnictví pana Holta bylo za jeho nepřítomnosti vykradeno a přepadení mělo fatální následky – jednu prodavačku pachatel zastřelil, druhou těžce zranil. Při přehrávání záběrů z bezpečnostní kamery objevil komisař Brandtner podivnou věc: rozkaz k vydání peněz a šperků zazněl z walkmanu. Proč pachatel nemluvil? Obával se snad, že by ho prodavačky poznaly po hlase? Podezření padá na majitele obchodu, který ho ještě podpoří svým útěkem z policejního okrsku. Proč by ale střílel na své zaměstnankyně? Neměla nakonec loupež maskovat docela jiný motiv vraždy?(TV Prima)

S05E03

Černá listina

17.6. 13:41, Prima, 59 minut

Černá listina

Léky jsou drahé a v některých východních zemích se jich stále nedostává, není tedy divu, že často bývají předmětem čilého nezákonného obchodu. Dobře organizovaný gang operující na rakouském území krade pro jistotu hned celá nákladní auta převážející medikamenty. Řidiči buď kývnou lupičům na spolupráci, nebo zemřou. Komisař Brandtner dlouho nemůže najít žádnou stopu. Mrtvol a ztracených kamionů přibývá, vídeňská kriminálka z toho začíná být více než nervózní…(TV Prima)

S05E04

Zdánlivě snadný případ

18.6. 13:40, Prima, 62 minut

Zdánlivě snadný případ

Komisári Brandtner a Böck mali šťastie: na policajnom plese vyhrali v tombole vyhliadkový let balónom. Zábava sa ale okamžite zmenila v služobnú záležitosť, keď sa detektívi z výšky stali svedkami prepadnutia banky. Útek páchateľov majú pred sebou ako na dlani a podávajú o ňom vysielačkou správy kolegom. Po pristátí vyšetrovanie pokračuje a šikovný Rex pri ňom tiež dostane príležitosť ukázať, čo vie. Bankoví lupiči by sa skrátka nemali ostražito rozhliadať len okolo seba - aj z oblohy ich môže niekto sledovať!(TV Markíza)

S05E05

Smolař

19.6. 13:36, Prima, 61 minut

Smolař

Komisaři Brandtner a Böck měli štěstí: na policejním plese vyhráli v tombole vyhlídkový let balonem. Zábava se ale okamžitě změnila ve služební záležitost, když se detektivové z výšky stali svědky přepadení banky. Útěk pachatelů mají před sebou jako na dlani a podávají o něm vysílačkou zprávy kolegům. Po přistání vyšetřování pokračuje a chytrý Rex při něm také dostane příležitost ukázat, co umí. Bankovní lupiči by se zkrátka neměli ostražitě rozhlížet jen kolem sebe – i z oblohy je může někdo sledovat!(TV Prima)

S05E06

Rex se mstí

20.6. 13:36, Prima, 62 minut

Rex se mstí

Tentokrát musí Rex vypátrat škodnou ve vlastním revíru: neznámý pes smrtelně pokousal malého chlapce. Komisaři Brandtnerovi se nějak nezdá, že by to byl útok toulavého zvířete, a opravdu brzy zjišťuje, že stopy na chlapcově krku se shodují s čelistmi dávno vyhynulého vlka. Někdo tedy spáchal zločin a Rex se bude rafinovaně převlékat, aby vylákal vraha z úkrytu…(TV Prima)

S05E07

Slepá zuřivost

21.6. 13:38, Prima, 62 minut

Slepá zuřivost

Tým komisaře Brandtnera dostal posilu. Inspektor Kunz je sice pedant a vypadá tak trochu jako trouba, ale hned v prvním případu se osvědčí: Za městem bylo objeveno auto s mrtvolou mladíka, který strávil večer na diskotéce. Podezření z vraždy padá na Sandru, dceru hoteliéra Hallera. Šéf kriminálního oddělení využívá skutečnosti, že nového kolegu zatím ve městě nikdo nezná, a posílá ho do Hallerova podniku, aby se ucházel o místo pomocné síly v kuchyni. Další vývoj událostí prokáže, že to byl velmi dobrý nápad…(TV Prima)

Dostupné za 1 den
S05E08

Smrtící tajemství

24.6. 13:30, Prima, 65 minut

Smrtící tajemství

Komisár Brandtner sa vydáva v prestrojení medzi bezdomovcov. Jedine tak sa môže dopátrať pravej príčiny smrti jedného z chudákov, ktorí v noci hľadajú na nákladnej stanici vo vagónoch alkohol. Namiesto očakávanej vodky ale v jednej ruskej zásielke narazili na bojový plyn sarin. Kriminalistovi sa podarí zistiť, že si ho objednali dvaja lupiči, chystajúci sa na krádež diamantov v hodnote 300 miliónov šilingov. Budú Brandtner s Rexom rýchlejší ako gangstri s jedovatou látkou v rukách?(TV Markíza)

Dostupné za 2 dny
S05E09

Jedovatý plyn

25.6. 13:25, Prima, 60 minut

Jedovatý plyn

Za městem ve skalách bylo objeveno tělo studentky medicíny Sybilly. Zavražděná bydlela se třemi kolegy v pronajatém domě a poslední dobou mezi nimi panovaly napjaté vztahy. Komisař Brandtner zjistil, že se dívka velmi zajímala o jistou soukromou kliniku, kde se mají podle jejích zápisků dít podivné věci. Navíc byla zastřelena šípem ze závodního luku a doktorka Flemingová, majitelka oné podezřelé kliniky, je předsedkyní místního lukostřeleckého oddílu, jehož členy jsou i Sybillini přátelé…(TV Prima)

Dostupné za 3 dny
S05E10

Závěť

26.6. 13:30, Prima, 65 minut

Závěť

Kvůli dědictví jsou lidé ochotni páchat neuvěřitelné věci. Rodiny se navždy rozhádají, advokáti si mastí kapsy na soudních sporech o pozůstalost a někdy může situace dospět až ke zločinu. Komisař Brandtner s Rexem se právě teď takovým případem zaobírají. Jedině v závěti bohatého pana Stifta se totiž může skrývat důvod, proč někdo zavraždil starožitníky, kteří odkoupili věci z pozůstalosti. Chybí jen maličkost – bezcenný obrázek, jejž zesnulý slíbil své věrné hospodyni…(TV Prima)

Dostupné za 4 dny
S05E11

Vraždící hračky

27.6. 13:25, Prima, 65 minut

Vraždící hračky

Slávny autor detektívnych románov Horn bol zavraždený spôsobom, aký by si možno pre svoje knihy ani nedokázal vymyslieť. Otvoreným oknom k nemu vletel diaľkovo ovládaný model vrtuľníka plný trhaviny a explodoval v jeho bezprostrednej blízkosti. Krátko nato došlo k pokusu o atentát na redaktorku nakladateľstva, ktoré vydáva Hornove diela - bola ohrozovaná autíčkom s náložou. Našťastie sa v blízkosti miesta činu práve pohybuje komisár Brandtner a zabráni najhoršiemu. Ani tento útok však nemá byť posledný...(TV Markíza)

Dostupné za 5 dnů
S05E12

Štvanice

28.6. 13:30, Prima, 60 minut

Štvanice

Kriminalisté pátrají po pachateli ozbrojeného přepadení, které skončilo vraždou. Způsob provedení loupeže ukazuje na Moritze Holluba, nedávno propuštěného z vězení po odpykání pětiletého trestu. Mladík je bez práce a bez vlastní střechy nad hlavou, žije u sestry – a lidé v domě se na něj dívají skrz prsty. Vyšetřování sice prokáže Moritzovu nevinu, sousedům ale stačí k nenávisti pouhý zájem policie o nepohodlného podnájemníka. Nevraživost se stupňuje natolik, že se schyluje k lynčování. Stačí málo, aby z lidí spadla slupka civilizovanosti…(TV Prima)

Podobné tituly

Kriminálka Las Vegas
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
1998
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Hans Werner

Hrají

Heinz Weixelbraun, pes Reginald von Ravenhorst, Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Wolfgang Pissecker, Eva Habermann, Dietrich Hollinderbaumer, Anja Kruse, Manfred Lukas-Luderer, Doris Mayer, Wolf Bachofner