Hvězdná brána

Hvězdná brána

S09E12 - Paralelní vzpomínky

11.6. 11:36
Prima COOL
66 minut
2006
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Cam se jednoho rána probudí celý od krve v cizím domě. Matně si pamatuje, co se dělo večer a co udělal. Všechno nasvědčuje tomu, že krev patří Dr. Reye Varrickové, kterou minulou noc zabil. Celé to začalo před 24 hodinami. SG-1 dorazí na planetu Galar, kde místní vědci vyvinuli jakýsi stroj, díky kterému můžete prožívat myšlenky jiných lidí. Přístroj vám vloží myšlenku a váš mozek si začne myslet, že jste to skutečně prožili. Cam se do Rey zakoukal, a tak se rozhodli pomilovat a dál to znáte. Teď musí dokázat jeho nevinu, jinak zemře. (Varan)

Více informací
S09E13

Rezonanční efekt

12.6. 10:44, Prima COOL, 56 minut

Rezonanční efekt

SG-1 dorazí na SGC o něco dříve. Začnou tvrdit, že je Selmak/Jacob naživu. Chvíli na to dorazí další SG-1 (tentokrát na pravá). Podle všeho Oriové vytvořili červí díru, která propojuje různé reality. Tak na SGC dorazí dalších 14 SG-1 týmů. Proto dvě Sam přijdou na to, jak to vyřešit. Ovšem je to velice riskantní plán. (Varan)

S09E14

Síla vůle

12.6. 11:41, Prima COOL, 65 minut

Síla vůle

Všichni členové jaffské rady po návštěvě Ka'al začnou měnit názor na svá předchozí rozhodnutí. Teal'c se rozhodne se členy, kteří změnili názor, promluvit. Ještě toho večera zmizí. Bra'tac dorazí na SGC, společně musí najít Teal'ca. Cam se staví za majorem Brycem Fergusonem. Bryce Camovi zachrání život, ale také to schytá. Cama sžírá fakt, že mu ani na smrtelné posteli nemůže říct, co dělá v SGC. (Varan)

S09E15

Satelit

13.6. 10:38, Prima COOL, 56 minut

Satelit

S SGC se spojí Jarrod Kane z Randského protektorátu. Jarrod Danielovi řekne o tom, jak převor navštívil planetu. Za to, že místní věří v Orie, dal převor místním plány na zbraň, která dokonale zničí nepřítele. Prvním cílem zbraně byla základna Kaledonie. Poté co základnu stroj zasáhl, základna zmizela z povrchu zemského. Daniel a Jarrod se vydávají za Randskou vládou vyjednávat o zničení zbraně. To byla past, Jarrod a Daniel místo vyjednávání skončili ve vězení. Prometheus se vydává Daniela zachránit. (Varan)

S09E16

Narušená síť

13.6. 11:34, Prima COOL, 66 minut

Narušená síť

SG-1 uniká jednotkám Lucianské aliance. Daniel chce zadat symboly a otevřít bránu. Chvíli na to brána a zadávací panel zmizí. Vrátíme se o 8 hodin dříve. Na jedné planetě byla nalezena výborná kukuřice. Kukuřice byla nějak upravena Orijským převorem. SG-1 se vydá na planetu, odkud kukuřice pochází. (Varan)

S09E17

Metla

14.6. 10:36, Prima COOL, 56 minut

Metla

SG-1 dostala nový úkol. Bude dělat ochranku několika vlivným politikům (včetně Woolseyho) při prohlídce základny gama. Na základně gama studuje Dr. Meyers R-75 (brouky). Vypadá to, že brouci jsou býložravci. Ovšem poté, co broukům dá Meyers maso, brouci se na maso vrhnou jako diví. Kvůli tomu se brouci začnou enormně množit, až tak, že utečou z výběhu a začnou žrát vše, co má na sobě maso. (Varan)

S09E18

Plášť krále Artuše

14.6. 11:33, Prima COOL, 66 minut

Plášť krále Artuše

Sam zkoumá antické zařízení. Cam se přijde podívat, jak jí to jde. Sam se přístroje dotkne a najednou je pohltí modro-bílé světlo a na přístroji se objeví antické znaky. Do laboratoře dorazí Dr. Bill Lee. Bill Cama a Sam nevidí. Zalarmuje základnu a všichni začnou hledat Cama a Sam. Na SGC dorazí zpráva z planety Sodan. Místní byli napadeni něčím neviditelným. Teal'c a vojáci SG vyráží Sodanům na pomoc. Daniel pomáhá Billovi s nalezením Sam a Cama. Během pokusu zviditelnit Sam a Cama omylem zneviditelní Daniela. (Varan)

S09E19

Křížová výprava

17.6. 10:39, Prima COOL, 55 minut

Křížová výprava

Vala se skrz antické zařízení spojí s Danielem. Přesvědčí ostatní členy SG-1, že je to skutečně Vala (kdo se spojil s Danielem). Řekne jim, co se stalo od té doby, co se neviděli. Hlavně to, že Oriové budují armádu a staví lodě, aby přemohli všechny nevěřící. (Varan)

S09E20

Kamelot

17.6. 11:35, Prima COOL, 66 minut

Kamelot

SG-1 dorazí na planetu, kde se nachází Kamelot (z pověstí o Merlinovi a Artušovi). Skutečně tam najdou meč zabodnutý v kameni. Od místního historika se dozví, že Merlin zdě měl svojí laboratoř. Od jeho odchodu je zamčena a je na ní uvržena kletba. SG-1 se jen tak nějaké kletby nezalekne a rozhodne se laboratoř prohledat. V tajné místnosti najdou antické ovládací zařízení. Poté, co se zařízení dotknou, v domě místního historika se objeví černý rytíř (jak jest praví kletba). (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida

O pořadu

česky česky
2006
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

William Waring

Hrají

Christopher Judge, Beau Bridges, Anna Galvin, William Atherton, Amanda Tapping, Michael Shanks, Ben Browder, Gary Jones