Hvězdná brána

Hvězdná brána

S07E19 - Zmrtvýchvstání

17.5. 10:32
Prima COOL
56 minut
2004
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

SG-1 se v Los Angeles spojí s agentem Barrettem z NID. Podle Barretta se v opuštěném průmyslovém komplexu stalo něco strašného, v čem má prsty tajná buňka NID. Na místě činu se našlo 32 mrtvých a jedna mladá dívka, která má podle záznamů z kamer tenhle masakr na svědomí. Na místě činu NID našli Dr. Kefflera, který dívku zkoumal. Keffler jim odmítá říct, co s dívkou provedl. Daniel se s dívkou rozhodne promluvit. Snaží se z ní dostat, co se stalo. Dívka tvrdí, že neví, co se stalo. Podle ní ji Dr. Keffler stvořil. Dívka si ráda kreslí obrázky. Prý to, co vidí, nakreslí. Jeden z obrázků sedí na podivnou bednu se skarabey. Podle toho by mohli zjistit, co je uvnitř. (Varan)

Více informací
S09E17

Metla

14.6. 10:36, Prima COOL, 56 minut

Metla

SG-1 dostala nový úkol. Bude dělat ochranku několika vlivným politikům (včetně Woolseyho) při prohlídce základny gama. Na základně gama studuje Dr. Meyers R-75 (brouky). Vypadá to, že brouci jsou býložravci. Ovšem poté, co broukům dá Meyers maso, brouci se na maso vrhnou jako diví. Kvůli tomu se brouci začnou enormně množit, až tak, že utečou z výběhu a začnou žrát vše, co má na sobě maso. (Varan)

S09E18

Plášť krále Artuše

14.6. 11:33, Prima COOL, 66 minut

Plášť krále Artuše

Sam zkoumá antické zařízení. Cam se přijde podívat, jak jí to jde. Sam se přístroje dotkne a najednou je pohltí modro-bílé světlo a na přístroji se objeví antické znaky. Do laboratoře dorazí Dr. Bill Lee. Bill Cama a Sam nevidí. Zalarmuje základnu a všichni začnou hledat Cama a Sam. Na SGC dorazí zpráva z planety Sodan. Místní byli napadeni něčím neviditelným. Teal'c a vojáci SG vyráží Sodanům na pomoc. Daniel pomáhá Billovi s nalezením Sam a Cama. Během pokusu zviditelnit Sam a Cama omylem zneviditelní Daniela. (Varan)

S09E19

Křížová výprava

17.6. 10:39, Prima COOL, 55 minut

Křížová výprava

Vala se skrz antické zařízení spojí s Danielem. Přesvědčí ostatní členy SG-1, že je to skutečně Vala (kdo se spojil s Danielem). Řekne jim, co se stalo od té doby, co se neviděli. Hlavně to, že Oriové budují armádu a staví lodě, aby přemohli všechny nevěřící. (Varan)

S09E20

Kamelot

17.6. 11:35, Prima COOL, 66 minut

Kamelot

SG-1 dorazí na planetu, kde se nachází Kamelot (z pověstí o Merlinovi a Artušovi). Skutečně tam najdou meč zabodnutý v kameni. Od místního historika se dozví, že Merlin zdě měl svojí laboratoř. Od jeho odchodu je zamčena a je na ní uvržena kletba. SG-1 se jen tak nějaké kletby nezalekne a rozhodne se laboratoř prohledat. V tajné místnosti najdou antické ovládací zařízení. Poté, co se zařízení dotknou, v domě místního historika se objeví černý rytíř (jak jest praví kletba). (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida

O pořadu

česky česky
2004
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Amanda Tapping

Hrají

Christopher Judge, Kristen Dalton, Bill Dow, Amanda Tapping, Michael Shanks, Martin Novotny, Brad Greenquist, Peter Flemming