Hvězdná brána

Hvězdná brána

S05E16 - Poslední boj

12.4. 16:15
Prima COOL
66 minut
2002
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Aby se Daniel zachránil, použil chemikálii na Usireva/Sáru (kvůli prozrazení). Jenže to nebyla jediná změna plánu. Usirev se dostal na schůzku, jelikož zastupuje Anubise (čemuž nikdo nechce uvěřit). Usirev má předat jasný vzkaz – buď se poddají nebo okusí jeho hněv. Jack, Teal'c, Sam a Elliot jsou uvězněni v jeskyních. Díky symbiontovi, kterého má Elliot v těle, se odtamtud mohou dostat. Podle Elliota musí najít krystaly, jenž vytvářejí průchody. Jack a Tealc vyráží pro ně. Je tu však malý háček – v podzemí jsou i goa'uldi. (Varan)

Více informací

Epizody

Řada 8
S08E01

Časy se mění, část první

21.5. 11:30, Prima COOL, 66 minut

Časy se mění, část první

Teal'c a Sam jedou za Asgardy – ti mohou Jacka dostat ze stázové komory. Během jejich letu je začne do sebe pohlcovat černá díra. A aby toho nebylo málo, motory vysadily. SGC obdrží zprávu od Vládců soustav, chtějí s lidmi ze Země uzavřít smlouvu. Vládci soustavy se totiž dozvěděli o mocné zbrani, díky níž porazili Anubise. (Varan)

S08E03

Karanténa

22.5. 10:39, Prima COOL, 57 minut

Karanténa

Poté, co se Jack stal generálem a vůdcem SGC, se v SG-1 uvolnilo místo. O místo má spousta lidí zájem včetně plukovníka Vaselova. Osobně dorazí na SGC, aby se o místo ucházel. Jack ho odmítne. Vaselovi je nějak divně. Na své ruce objeví jakousi vyrážku. Daniel si s ním půjde popovídat. Během jejich rozhovoru se Vasel zhroutí. (Varan)

S08E04

Hodina H

22.5. 11:36, Prima COOL, 66 minut

Hodina H

Jack se jakožto velitel SGC musí potýkat se spoustou problémů. Mezi ně patří třeba podivná rychlerostoucí rostlina, nebo vyjednávání s mimozemšťany, kteří se ani mezi sebou nedokáží dohodnout. Další hřebík do rakve je fakt, že SG-1 (Daniel, Teal'c a Sam) na průzkumné misi zmizí. Náhle se na SGC objeví hologram Ba'ala. Tvrdí, že má SG-1. Pokud mu vydají Cambula (vládce soustavy, který Zemi požádal o azyl), dá jim SG-1. Mají na to 24 hodin. (Varan)

S08E05

Ve jménu víry

23.5. 10:34, Prima COOL, 56 minut

Ve jménu víry

Zraněný Daniel se probouzí na posteli u Ledy (dívka, která ho ošetřila). Nachází se na jiné planetě. Vracíme se zpět o 3 měsíce. Tehdy SG-1 poprvé navštívila planetu, která je rozdělená mezi protektorát Rand a Caledonianskou federaci. Caledoniané věří, že příchod SG-1 bránou je jakýsi zásah shůry (jsou fanatici) a rozhodnou se obsadit hlavní město Randu. Během toho zmatku Daniel zůstal na planetě a přežívá spolu s Randskými bojovníky. Pokud se jim nepodaří Caledoniany porazit, tak se zpátky domů nedostane. (Varan)

S08E06

Nebezpečná hra

23.5. 11:30, Prima COOL, 67 minut

Nebezpečná hra

Superbojovník se dostane na SGC. V prostoru brány zabije všechny vojáky včetně Jacka. Když se tam dostane Teal'c, přemůže superbojovníka. V tu chvíli hra skončí. Dr. Bill Lee vytvořit jakousi hru, která měla cvičit jednotky SG. Aby to bylo více realistické, pomůže s vývojem hry Dr. Leemu Teal'c. Jenže se něco stane a Teal'c ve hře zůstane. Jediná možnost, jak Teal'ca zachránit, je poslat do hry druhého hráče. (Varan)

S08E07

Spříznění

24.5. 10:36, Prima COOL, 56 minut

Spříznění

Teal'covi bylo povoleno zřídit si byt mimo SGC. Ovšem Teal'c se nechová jako obyčejný člověk. To je znepokojivé pro vedení SGC a tlačí na Jacka, aby Teal'covi domluvil. Teal'c se seznámil se sousedkou Kristou, tráví spolu volný čas. Krista má přítele (alkoholika), který za ní chodí a dokonce ji i bije. Teal'c chce Kristě pomoct. Tak řekne jejímu příteli, že pokud jí ještě něco provede, bude toho hluboce litovat. Následujícího dne je Kristin přítel nalezen mrtvý. (Varan)

S08E08

Úmluva

24.5. 11:33, Prima COOL, 67 minut

Úmluva

Alec Colson je milionář a vlastník velké společnosti. Rozhodne se učinit velký objev pro lidstvo. Tvrdí, že má důkazy o mimozemšťanech. Pokud to vláda nepřizná, zveřejní důkazy do 24 hodin. Sam a Daniel jsou vysláni zjistit, co všechno Alec ví. Ukáže jim fotky. Chtějí ho umlčet, ale to se jim nepovede. Když uplyne lhůta, odhalí to, co mělo být skryto. (Varan)

S08E09

Oběti

27.5. 10:37, Prima COOL, 56 minut

Oběti

Rya'c se zamiloval do Kar'yn (ze skupiny bojovnic, které vede Ishta). Teal'c je z toho celý pryč. Ishta prosí SGC o pomoc. Moloc totiž odhalil tábor bojovnic a má tam namířeno. Jack pozve Ishtu a její lidi na SGC, aby zůstali, dokud se situace neuklidní. Ishta a Teal'c zamíří zpět na planetu bojovnic. Setkají se tam s jaffským odporem. Během jejich setkání je napadnou Molocovi muži. Přežijí jen Ishta, Teal'c a Aron, a jejich zásoba tretoninu dochází. (Varan)

S08E10

Konec hry

27.5. 11:34, Prima COOL, 66 minut

Konec hry

Každou chvíli může cokoliv nebo kdokoliv zaútočit na SGC. Stane se však něco horšího. Jednoho večera zničehonic zmizí sama Hvězdná brána. Proto se Teal'c ani nikdo jiný z SG týmu mimo Zemi nemůže vrátit na SGC. Teal'c toho využije a bránou se dostane na planetu, kde se má spojit s jaffy, kteří mu půjčí loď, se kterou se vrátí na Zemi. Když dorazí na planetu, najde hodně mrtvých těl jaffů. To se děje na všech planetách, kde sídlí jednotky odporu. Ze záznamu Sam objeví, že někdo na bránu něco umístil předtím, než brána zmizela. Podle všeho v tom má prsty NID. (Varan)

Dostupné za 3 hodiny
S08E11

Blíženci

27.5. 15:22, Prima COOL, 58 minut

Blíženci

Sam (replikátorská verze) kontaktuje SGC skrz sondu. Žádá SGC, aby ji zničili. Proto se Teal'c a Sam přemístí na stanoviště alfa, kde se s replikátorskou Sam setkávají. Když k tomu má konečně dojít, zastaví Teal'ca Sam (lidská). Tvrdí, že replikátorská Sam by mohla pomoci k zničení ostatních replikátorů. Ale můžou jí věřit? (Varan)

Dostupné za 3 hodiny
S08E12

Upoutaný Prométheus

27.5. 16:20, Prima COOL, 65 minut

Upoutaný Prométheus

Na SGC se vrací generál Hammond. Navrhne Danielovi, aby letěl s nimi na Atlantidu. Během letu na Atlantidu zachytí systémy Promethea SOS nedaleké lodě. Když průzkumný tým (včetně Hammonda) dorazí na poškozený Al-kesh, nikde nikoho neuvidí. Někdo se z Al-keshe transportuje na Promethea a celou posádku (mimo Daniela) přemístí skrz kruhy na poškozený Al-kesh. Superbojovník spoutá Daniela a vyslýchá ho. Divné to začne být od té doby, kdy bojovník řekne Danielovi, že se mu líbí. (Varan)

Dostupné za 1 den
S08E13

Byl jednou jeden král

28.5. 15:18, Prima COOL, 58 minut

Byl jednou jeden král

Tok'rové kdysi přemístili Maybournea na málo vyspělou planetu. Aby nepadl do goa'uldských rukou, vyráží ho SG-1 vyzvednout a přivést zpět na SGC. U brány je čekají ozbrojení místní. Ti je zavedou za králem Arkanem. Král Arkan není nikdo jiný, než sám Maybourne. Takže odvést ho pryč bude těžší, něž se zdálo. (Varan)

Dostupné za 1 den
S08E14

Konfrontace

28.5. 16:16, Prima COOL, 66 minut

Konfrontace

K Jackovi se vloupe Kinsey. Tvrdí, že ví, jak zachránit planetu Zemi. Společnost zase řádí a má něco za lubem. Podle Kinseyho s tím má něco společného ruský ministr obrany Kyseliev. SGC jakožto špióna vyšle Kinseyho do sídla společnosti. Tam Kinseymu ukážou kufřík a v tu chvíli se spojení přeruší. Když do sídla dorazí zásahová jednotka, odhalí, že se společnost včetně Kinseyho přenesli. Aby se dozvěděli něco víc o Kyselievovi, vyráží Daniel do Ruska, aby se setkal s kapitánem Varonkovou. Spolu vyráží za Kyselievem. (Varan)

Dostupné za 2 dny
S08E15

Občan Joe

29.5. 15:20, Prima COOL, 55 minut

Občan Joe

Jacka v jeho domě překvapí neznámý muž, který na něj míří pistolí. Dostáváme se o 7 let dřív. Ten samý muž (Joe) se na jednom výprodeji dotkl jakéhosi černého skarabea. Od té doby začne viděl útržky ze života Jacka. Začne z toho pomalu bláznit, až tak, že se od něj odstěhuje vlastní rodina. Tak se rozhodne vyhledat Jacka a toto šílenství ukončit. (Varan)

Dostupné za 2 dny
S08E16

Poslední boj, část první

29.5. 16:15, Prima COOL, 60 minut

Poslední boj, část první

Replikátorka Sam zabije vládce soustavy Ti a další vládce soustavy. Má v plánu být velice mocná. Tak vyšle skupinu replikátorů, kteří se dostanou na loď, kde je Sam, Daniel, Teal'c a Bra'tac. Při pokusu o útěk transportuje Daniela na svojí loď. Sam, Teal'c a Bra'tac se vrací na SGC. Bra'tac a Teal'c se vydají zmobilizovat jaffské jednotky odporu. Chtějí, aby společně bojovali proti replikátorům. Sam je transportována na Thorovu loď. Spolu se snaží zjistit, jak porazit Sam a ostatní replikátory. Repliktároská Sam věžní Daniela, chce od něj informace. Je schopna mu kvůli tomu vlézt do hlavy. (Varan)

Dostupné za 3 dny
S08E17

Poslední boj, část druhá

30.5. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Poslední boj, část druhá

Na planetě Dakara se nachází zařízení, které replikátory zničí jednou pro vždy. Sam, Jacob/Selmac a jaffské jednotky odporu se vydávají na planetu přístroj zprovoznit. Aby toho nebylo málo, Ba'al si dal za úkol zničit jednotky odporu. Změní názor poté, co mu Teal'c řekne o možnosti porazit replikátory. Daniel se snaží zadržet replikátorskou Sam. Sam je čím dál víc silnější, ale to ho nezastaví. (Varan)

Dostupné za 3 dny
S08E18

Osobní záležitosti

30.5. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Osobní záležitosti

Daniel se opět povznesl. Tentokrát se ale objevil v jakémsi bistru, kde ho obsluhuje Oma. Tam se setká s jiným povzneseným. On jediný s ním mluví. Ukáže mu noviny, kde stojí, že Anubis plánuje ukořistit zbraň na Dakaře. Ovšem nikdo z povznesených s tím nehodlá nic dělat. Sam Jacobovi/Selmak představí Peta. Jacob z toho dvakrát radost nemá. Sam z něj dostane to, že umírá. (Varan)

Dostupné za 4 dny
S08E19

Moebius, část první

31.5. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Moebius, část první

Daniel se dozvídá smutnou zprávu, zemřela Catherin Langfordová. Daniel zdědí její sbírku starobylých předmětů. V jedné z knih Daniel odhalí, že ZPM měl kdysi bůh Ra. Tehdy to jako zdroj energie nebylo používáno. Proto se SG-1 díky stroji času vydává zpět do roku 3000 př. n. l. – mají najít Raovo ZPM. Jak je známo, nesmí narušit chod minulosti, jinak by budoucnost mohla být úplně jiná. (Varan)

Dostupné za 4 dny
S08E20

Moebius, část druhá

31.5. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Moebius, část druhá

Tím, že SG-1 natočila v roce 3000 př. n. l. pásku, se minulost změnila. Aby vše dopadlo tak, jak má, musí lidé z SGC najít Hvězdnou bránu a sestavit tým SG-1. Proto se Jack, Sam a Daniel s týmem majora Kowalského vydává na Chulak, kde najdou Teal'ca. Bohužel Teal'c v této době byl prvním mužem Apophise. (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida
Walker, Texas Ranger
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky česky
2002
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Martin Wood

Hrají

Richard Dean Anderson, Kwesi Ameyaw, Christopher Judge, Cliff Simon, Amanda Tapping, Kevin Durand, Michael Shanks, Anna-Louise Plowman, Suleka Mathew, Carmen Argenziano, Paul Anthony, Andrew Kavadas, Jennifer Calvert, Courtenay J. Stevens, Anthony Ulc, Vince Crestejo