Simpsonovi

Simpsonovi

S09E22 - Kam s odpadem?

23.2. 19:46
Prima COOL
29 minut
1998
USA Animovaný / Komedie

Homer kandiduje na vedoucího odboru technických služeb ve Springfieldu. Rozjíždí mohutnou volební kampaň – a neštítí se použít jakýchkoli prostředků na zlikvidování svého protivníka.(Česká televize)

Více informací
S16E10

Svatby podle Homera

7.4. 13:12, Prima COOL, 27 minut

Svatby podle Homera

Do Springfieldu téměř přestali jezdit turisti. Starosta dá proto prostor všem nápadům, které by turisty přilákaly zase zpět. Homer vymyslí plán, že ve Springfieldu bude oddán kdokoliv s čímkoliv...(Česká televize)

S16E11

Za jasného dne neuvidím svou sestru

7.4. 13:40, Prima COOL, 28 minut

Za jasného dne neuvidím svou sestru

Líza a Bart odjíždí na školní výlet na Springfieldský ledovec. Homer vystřídal v roli vítače obchodního domu svého otce a slaví velké pracovní úspěchy. Školní výlet nedopadl podle očekávání a Bart dostává na popud Lízy soudní příkaz, s tím, že se musí od své sestry držet nejméně šest metrů daleko.(Česká televize)

S16E12

Čínskej nášup

7.4. 14:08, Prima COOL, 27 minut

Čínskej nášup

Kamarádka Marge, Selma, svobodná stará panna, začne na stará kolena moc toužit po dítěti. Jedinou možností je adopce, ale k tomu je potřeba otec. Spolu s Marge přemluví Homera, který se aspoň na chvíli musí vydávat za jejího manžela. Nakonec všichni odlétají do Číny, kde je možno adoptovat jedno čínské děvčátko. Ovšem tak jednoduché to ale nebude...(Česká televize)

S16E13

Mobilní Homer

7.4. 14:36, Prima COOL, 20 minut

Mobilní Homer

Marge chce, aby si Homer uzavřel životní pojistku, kdyby se mu něco stalo, tak aby s dětmi nezůstala bez prostředků. Ovšem místo pojistky si Homer koupí obytný vůz. A to je pro Marge poslední kapka...(Česká televize)

S16E14

Vypráskaný práskač

8.4. 13:34, Prima COOL, 28 minut

Vypráskaný práskač

Springfield zaostává za městečkem Shelbyville. A Marge to tak nechce nechat – osloví významného architekta, aby postavil novou springfieldskou koncertní síň. Ovšem návštěvnost prudce klesá – koncertní síň je na prodej. Koupí ji Montgomery Burns a změní ji na věznici. Téměř všichni muži ze Springfieldu jsou zaměstnáni jako bachaři, pouze Homer se stane práskačem...(Česká televize)

S16E15

Futu-drama

8.4. 14:02, Prima COOL, 28 minut

Futu-drama

Liza a Bart navštíví astrologa. Ten se nabídne, že jim díky novým výkonným počítačům může ukázat budoucnost. A ti se nestačí divit, co je čeká...(Česká televize)

S16E16

Kdo se bojí pokrývače?

8.4. 14:31, Prima COOL, 27 minut

Kdo se bojí pokrývače?

Marge vyžaduje po Homerovi, aby spravil děravou střechu. Ten si však moc neví rady, a když potká v baru pokrývače Raye, zdá se, že by mohlo být vystaráno. Ovšem situace se začne komplikovat...(Česká televize)

S16E17

Požírač srdcí

8.4. 14:59, Prima COOL, 20 minut

Požírač srdcí

Do Springfieldské základní školy má být zakoupen nový prodejní automat. Jen je potřeba vybrat ten správný – vyhraje ten, který nabízí zdravé potraviny nebo ten, který chtějí žáci školy? Ovšem i Bart na sobě pozná, jaké důsledky si ponese, když nedá na svoji matku...(Česká televize)

S16E18

Springfield hledá ministar

9.4. 13:35, Prima COOL, 28 minut

Springfield hledá ministar

Ani Springfieldu se nevyhne soutěž o mladou pěveckou hvězdu. Téměř všechny děti ze Springfieldu se přihlásily. Velkou šanci však nakonec má Liza se svým manažerem Homerem...(Česká televize)

S16E19

Díkybohu je den zkázy

9.4. 14:04, Prima COOL, 28 minut

Díkybohu je den zkázy

Homer propadl panice a čte všechny knihy o zkáze světa. A panika se ještě stupňuje, když zjistí, že den D nastane 18. května – tedy přesně za týden. Takže za týden bude konec světa. Ovšem když Homer bude lidstvo varovat, třeba se dostane do nebe...(Česká televize)

S16E20

Domov daleko od Homera

9.4. 14:32, Prima COOL, 28 minut

Domov daleko od Homera

Soused Simpsonů Ned má velký dům, Homer mu poradí, že by jednu místnost mohl pronajímat studentkám. Ovšem situace se zvrtne a Ned se radši odstěhuje...(Česká televize)

S16E21

Otec, syn a host svatý

9.4. 15:01, Prima COOL, 20 minut

Otec, syn a host svatý

Barta vyloučili ze springfieldské základní školy. Ovšem Simpsonovi si nemohou dovolit soukromou školu, a tak Bart nastoupí do katolické školy, která je cenově nejdostupnější. Ale U svatého Jeremiáše drzouny netrpí...(Česká televize)

Podobné tituly

Futurama
Brickleberry

O pořadu

česky česky
1998
USA Animovaný / Komedie

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi.Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života.(TV Prima)

Tvůrci

Jim Reardon

Hrají

Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Marcia Wallace, Russi Taylor, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., Bono, The Edge, Steve Martin, Pamela Hayden