Simpsonovi

Simpsonovi

S08E06 - Rozdělený Milhouse

13.2. 19:16
Prima COOL
29 minut
1996
USA Animovaný / Komedie

Neshody Milhouseových rodičů poznamenají i vztah Marge a Homera – Homerova teze, že nejpevnější vztah je ten, který je vybudovaný na základech rutiny, se začíná hroutit...(Česká televize)

Více informací
S01E01

Vánoce u Simpsonových

15.7. 23:42, Prima COOL, 28 minut

Vánoce u Simpsonových

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem.(Česká televize)

S01E02

Malý génius

16.7. 00:11, Prima COOL, 28 minut

Malý génius

Díky Bartovu podvádění při testech inteligence má tradiční předvolání rodičů Simpsonových k řediteli Skinnerovi netradiční průběh: dozvídají se, že školní zlobil je vlastně geniálním dítětem a jako takový patří do specializované školy. Doma má Bart zlaté časy – v nové škole peklo...(Česká televize)

S01E03

Homerova odysea

16.7. 00:40, Prima COOL, 28 minut

Homerova odysea

Bartova třída jede na exkurzi do atomové elektrárny, kde pracuje otec Simpson. Jenže Homerovi se zrovna podaří další průšvih a o práci přijde. V beznadějné situaci dostane vnuknutí: je třeba se postarat o bezpečnost Springfieldu! Jeho aktivita míří i k atomové elektrárně. Ředitel Burns jej však včas zkorumpuje nabídkou místa – bezpečnostního referenta...(Česká televize)

S01E04

Taková nenormální rodinka

16.7. 01:08, Prima COOL, 27 minut

Taková nenormální rodinka

Po incidentu na party u ředitele Burnse dospěje Homer k závěru, že jeho rodina není normální. Aby se zase měli rádi a byli k sobě hodní, nastoupí Simpsonovi do střediska rodinné terapie u doktora Moura. Protože to v jejich případě Mour vzdá, musí jim vrátit dvojnásobek peněz. A tak, co nedokázala medicína, dokáže nový televizor...(Česká televize)

S01E05

Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál

17.7. 00:08, Prima COOL, 27 minut

Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál

Bart se dostane do pracek velkého školního rváče Nelsona. Díky radám Homera, dědy Simpsona a Herrmanna z obchodu s vojenskými starožitnostmi vycvičí si Bart na pomoc spolužáky...(Česká televize)

S01E06

Smutná Líza

17.7. 00:36, Prima COOL, 28 minut

Smutná Líza

Na Lízu padne splín. Nic nepomáhá, kromě hudby: náhodné setkání s jazzovým saxofonistou otevře Líze svět blues... Homer zase absolvuje „rychlokurs" v počítačových hrách, aby konečně mohl porazit Barta.(Česká televize)

S01E07

Volání přírody

17.7. 01:04, Prima COOL, 28 minut

Volání přírody

Soused Flanders si pořídí nový přívěs, Simpsonovi nemohou zůstat pozadu. A tak se svým novým ojetým přívěsem vyrážejí do přírody. Vůz uvízne nad propastí, Homer s Bartem se ztratí a zapadnou v bažinách. Homer se dostává do středu pozornosti médií i vědeckých laboratoří – coby blíže neidentifikovatelný tvor z bažin...(Česká televize)

S01E08

Mluvící hlava

17.7. 01:32, Prima COOL, 28 minut

Mluvící hlava

Bart ve snaze šplhnout si před partou ukradne hlavu sochy zakladatele města Springfieldu. Zděšení a pobouření zavládne mezi občany i povedenými kumpány Barta. Nakonec se Bart s Homerem snaží hlavu vrátit, přičemž jen o vlas uniknou lynčování...(Česká televize)

S01E09

Ve víru vášně

17.7. 23:56, Prima COOL, 29 minut

Ve víru vášně

Homer opět pokazí své ženě Marge narozeniny: tradičně zapomene a tradičně jí pak daruje věc, která se hodí jemu. Ovšem tentokrát se Marge vzbouří, a Homer netuší, že ji bowlingová koule přivede na pokraj manželské nevěry.(Česká televize)

S01E10

Světák Homer

18.7. 00:25, Prima COOL, 28 minut

Světák Homer

Na večírku se spolupracovníky se Homer zaplete s jistou břišní tanečnicí. Naneštěstí se Marge rozhodne využít volný večer, aby si s dětmi vyšla na večeři – do stejného podniku. Bart vyfotí otce v lechtivé situaci, fotka oběhne město... Za trest dostane Homer od Marge úkol: poučit Barta o skutečné hodnotě žen.(Česká televize)

S01E11

Kyselé hrozny sladké Francie

18.7. 00:53, Prima COOL, 28 minut

Kyselé hrozny sladké Francie

Míra Bartových prohřešků přeteče v okamžiku, kdy vhodí bouchací kuličku do školního záchodku. Naneštěstí je vedle na dívčích zrovna matka ředitele Skinnera... Simpsonovi proto na návrh školy pošlou Barta na výměnu na 3 měsíce do Francie. Zatímco se Bart dostane do rukou dvou vydřiduchů, k Simpsonům přijede vzorný hošík z Albánie. Nakonec je v hošíkovi odhalen špion, zatímco Bart odhalí pajcování vína a vrací se domů se slávou.(Česká televize)

S01E12

Je Šáša vinen?

18.7. 01:22, Prima COOL, 28 minut

Je Šáša vinen?

Oblíbená televizní postava – a Bartův milovaný hrdina – šáša Krusty je obviněn z loupežného přepadení. Všichni jej zavrhují, jen Bart o jeho nevině nepochybuje.(Česká televize)

S01E13

Hezkej večer

19.7. 00:30, Prima COOL, 28 minut

Hezkej večer

Marge trpí pocitem, že je odstrčená a zanedbávaná, a svěřuje se doktoru Mourovi v rozhlasové relaci. Homer se snaží její depresi vyléčit, zařídí večeři a motel... Děti zatím hlídá podvodnice a zlodějka, kterou děti samy nakonec zneškodní.(Česká televize)

O pořadu

česky česky
1996
USA Animovaný / Komedie

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi.Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky. Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké se sebou vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela. V neposlední řadě si mohou diváci všimnout jednoho všudypřítomného detailu – Simpsonovi totiž téměř v každé scénce něco nebo někoho parodují – ať už jde o svět filmový, hudební, politický, ale i náboženský. Tvůrci seriálu se zkrátka s velkou odvahou pouštějí do neustálých provokací osob a institucí z reálného života.(TV Prima)

Tvůrci

Steven Dean Moore

Hrají

Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Pamela Hayden