Star Trek VIII: První kontakt

Star Trek VIII: První kontakt

21.5. 20:00
Paramount Network
150 minut
1996
USA Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu. V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). Režie se poprvé ujal představitel prvního důstojníka Rikera Jonathan Frakes, který měl už určité zkušenosti s režií několika seriálových epizod. Přesvědčivě vypadající vizuální efekty vznikly ve známé Lucasově trikové továrně Industrial Light and Magic. Postavu borgské královny vytvořila jihoafrická herečka Alice Krigeová, která si ji znovu zopakovala v závěrečné dvojepizodě seriálu Star Trek: Voyager, nazvané Dohra (2001), a v krátkém plastickém snímku Star Trek: Borg Encounter (2003), určeném k promítání v zábavních parcích.(oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Star Trek X: Nemesis
Star Trek IX: Vzpoura
Star Trek 4: Návrat domů
Star Trek III - Pátrání po Spockovi
Star Trek II: Khanův hněv
Star Trek V: Nejzazší hranice
Hvězdná brána

O pořadu

česky česky
1996
USA Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.
V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším.
V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová).
Režie se poprvé ujal představitel prvního důstojníka Rikera Jonathan Frakes, který měl už určité zkušenosti s režií několika seriálových epizod.
Přesvědčivě vypadající vizuální efekty vznikly ve známé Lucasově trikové továrně Industrial Light and Magic.
Postavu borgské královny vytvořila jihoafrická herečka Alice Krigeová, která si ji znovu zopakovala v závěrečné dvojepizodě seriálu Star Trek: Voyager, nazvané Dohra (2001), a v krátkém plastickém snímku Star Trek: Borg Encounter (2003), určeném k promítání v zábavních parcích.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Jerry Goldsmith, Brannon Braga, Jonathan Frakes, Ronald D. Moore

Hrají

Neal McDonough, Patrick Stewart, Brent Spiner, James Cromwell, Dwight Schultz, Brannon Braga, LeVar Burton, Don Stark, Michael Dorn, Patti Yasutake, Robert Picardo, Eric Steinberg, Jonathan Frakes, Alfre Woodard, Robert Zachar, Victor Bevine, Ethan Phillips, Adam Scott, Ronald D. Moore, Gates McFadden, Marina Sirtis, Alice Krige, Michael Horton, Majel Barrett, Michael Braveheart, Jack Shearer, Michael Zaslow, D. Danny Warhol, C.J. Bau, Marnie McPhail, Jon David Casey