Červený trpaslík

Červený trpaslík

S05E06 - Návrat do reality

13.4. 01:00
Paramount Network
30 minut
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Co je hra a co je realita? Je to, co naši hrdinové prožívají, skutečné, nebo je to jen halucinace, vyvolaná obrovskou olihní beznaděje, geneticky zmutovaným tvorem, vyměšujícím halucinogenní jed se sebevražednými účinky na všechny zasažené? Tyto otázky si dnes nepochybně budou klást nejen naši hrdinové, ale i diváci. Tak dokonale se nám to totiž všechno proplete. Je celá anabáze Červeného trpaslíka jen geniálně vymyšlenou, čtyři roky trvající videohrou, na kterou čekají davy zájemců ve frontě déle než dva roky, nebo je naopak halucinací to co Lister, Kocour, Rimmer i Kryton prožívají po svém „probuzení"?(Česká televize)

Více informací
S08E08

Jenom sympaťáci...

15.5. 23:50, Paramount Network, 35 minut

Jenom sympaťáci...

Situace na Červeném trpaslíku je čím dál kritičtější. Nejenom, že je celá loď napadena chameleonským virem, který hrozí jejím totálním zničením, ještě k tomu jsou všichni naši hrdinové – po všech svých minulých eskapádách – v podmínce. A snad by ji i přežili ve zdraví, kdyby si ovšem jednou Lister nevystřelil z Krytona a kdyby ten se mu za to krutě nepomstil...(Česká televize)

Podobné tituly

Hvězdná brána
Futurama
Comedy Club
Griffinovi
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Tučňáci z Madagaskaru

O pořadu

česky česky
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Juliet May, Rob Grant, Doug Naylor

Hrají

Timothy Spall, Craig Charles, Robert Llewellyn, Chris Barrie, Danny John-Jules, Lenny von Dohlen, John Sharian, Hattie Hayridge, Anastasia Hille