Sestřičky Modrý kód

Sestřičky Modrý kód

S01E30 - Sex, násilí, drogy

21.5. 14:42
Prima Star
75 minut
2020
Česko Drama / Romantický

Lukáš se nevrátil domů, nikdo neví, kam zmizel. Major Hartmanové se znovu ozývá anonym, ale rozhodne se, že na policii to hlásit nebude. Katka je odhodlaná, že si konečně promluví se svými rodiči. Andy se dostala do reprezentace, Míša chce slavit, ale Martin má starosti, protože je čas sehnat sponzora. Rasputin zve Emu do kina, byl by rád, kdyby spolu trávili víc času. A Maty s Katkou jsou si stále oporou. (TV Prima)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E56

Vakcína lží

16.6. 14:29, Prima Star, 73 minut

Vakcína lží

Epizoda: Vakcína lží Premiérový díl nového seriálu z prostředí Modrého kódu. Nové tváře, oblíbení hrdinové a příběhy, jaké známe z vlastních životů. David se na urgentu před Mery předvádí se svým novým vztahem. Míša je zaskočena z rychlých změn u nich doma. A Mirek děkuje Lukášovi, že ho zase kryl

S01E57

Matka na scéně

17.6. 14:43, Prima Star, 75 minut

Matka na scéně

Epizoda: Matka na scéně Premiérový díl nového seriálu z prostředí Modrého kódu. Nové tváře, oblíbení hrdinové a příběhy, jaké známe z vlastních životů. Žákovi přišly výsledky DNA testů, konečně může zjistit, jaká je pravda. Rasputinovi je jasné, že David má stále plnou hlavu Mery. A Prokop se snaží nabídnout Elišce pomoc v její těžké situaci, ale ona ji odmítá

S01E58

Vůbec žádný plány

18.6. 14:42, Prima Star, 73 minut

Vůbec žádný plány

Epizoda: Vůbec žádný plány Premiérový díl nového seriálu z prostředí Modrého kódu. Nové tváře, oblíbení hrdinové a příběhy, jaké známe z vlastních životů. Lukáše a Elišku sbližuje společná tragédie, pomáhají si navzájem. David se rozčiluje, že Mery nedělá svoji práci, Šárka ji brání. A Matymu a Katce to spolu skvěle klape

S01E59

Volá Londýn

19.6. 14:43, Prima Star, 74 minut

Volá Londýn

Epizoda: Volá Londýn Premiérový díl nového seriálu z prostředí Modrého kódu. Nové tváře, oblíbení hrdinové a příběhy, jaké známe z vlastních životů. Tomášek se Mery omlouvá, že její pád nebral dostatečně vážně. Saša nedokáže zpracovat, že si Lukáš domů nastěhoval Elišku. A Katku a Matyho při šití rány napadne pacient

S01E60

Faul na domácím hřišti

20.6. 14:45, Prima Star, 71 minut

Faul na domácím hřišti

Epizoda: Faul na domácím hřišti Premiérový díl nového seriálu z prostředí Modrého kódu. Nové tváře, oblíbení hrdinové a příběhy, jaké známe z vlastních životů. Z Londýna na Matyho spěchají, potřebují odpověď na svou nabídku. Náměstek je rozhodnutý incident se svým synem dotáhnout až k soudu. A David se znovu pokouší přesvědčit Mery, aby s ním zůstala chvíli o samotě

S01E61

Pohroma

21.6. 14:42, Prima Star, 73 minut

Pohroma

Elišku propouštějí a bude zase bydlet s Lukášem. Saša se s tím jen těžko vyrovnává.  Míša se nečekaně setkává s Tomem, který má potřebu se jí omluvit za to, co způsobil. Míša je zaskočená, protože neví, jestli Tom neutekl z vazby. Katka pokračuje v pátrání po svých biologických rodičích a je šokovaná, když se dozví, kdo je její otec. A Šárka se svěřuje Mery se svým podezřením, že David má nějakou ženskou. Mery ví, že má Šárka pravdu a je to pro ni nelehká situace. (TV Prima)

S01E62

Detektiv Bambula

22.6. 14:30, Prima Star, 73 minut

Detektiv Bambula

Mezi Davidem a Mery vztah nabírá obrátky a Mery se musí odhodlat k závažnému kroku. Tomášek se v té situaci zachová nečekaně. Katka se vyrovnává s tím, že už zná svého otce a trvá na tom, že musí znát taky svoji matku. Míša s Martinem se snaží likvidovat následky požáru v jejich bytě a je to nad jejich síly. Na obzoru se však objeví nečekané řešení. Saša zjišťuje šokující informace o Elišce. Lukáš se pravdě brání, ale nakonec sám tvrdě narazí. (TV Prima)

S01E63

Dvě matky a dva otcové

18.6. 07:20, Prima Love, 82 minut

Dvě matky a dva otcové

U Kratochvílů je rušno. Martin se vrátil z mejdanu olympioniků s nečekaným hostem. A Míša se nestačí divit, co se kolem toho děje. Katka Barče vyčítá, co všechno o ní prozradila Ivaně. Ale Barča je přesvědčená, že jednala správně. Také Zuzana se začíná snažit napravovat vztahy a vazby, které v minulosti zanedbala. A Mery se chce v nové situaci zachovat co nejohleduplněji na všechny strany. Tomášek se však s prohrou nedokáže tak snadno smířit. (TV Prima)

S01E64

Krev není voda

19.6. 07:23, Prima Love, 79 minut

Krev není voda

Katka si musí se Zuzanou vyjasnit v nové situaci pozice a navzájem se respektovat, což na první pohled vypadá jako hodně těžký úkol. Zuzana se ale rozhodla vypořádat se se svou minulostí. Prokop přesvědčuje Lukáše, aby se se Sašou zase k sobě vrátili. Tomášek na Mery nenápadně naléhá, aby jejich rozchod ještě nepovažovala za definitivní. Když pochopí, že touhle cestou neuspěje, překvapí Mery neskromným požadavkem. (TV Prima)

S01E65

Národní umělkyně

20.6. 07:30, Prima Love, 81 minut

Národní umělkyně

Maty zjišťuje, že asi udělal chybu a přece jen měl vzít místo na klinice v Londýně. Lukáš mizí s kamarády do Beskyd, potřebuje si vyčistit hlavu. Mery se v práci Tomáškovi nedokáže podívat do očí, to co se stalo jí mrzí, ale už je rozhodnutá. Na urgent přijíždí známá umělkyně a všichni mají nařízeno se k ní chovat uctivě a jednat s ní v rukavičkách. Saša dělá dusno kvůli změnám v rozpisu služeb. Míša by si přála, aby Martin zacházel slušně s jejím bratrem i přes to, co udělal. A David si před Mery sype popel na hlavu, mrzí ho, čím vším si musí projít kvůli jejich vztahu. (TV Prima)

S01E66

U zpovědi

21.6. 07:22, Prima Love, 82 minut

U zpovědi

Katka se bojí, jestli to při posledním rozhovoru se Žákem trochu nepřehnala. Saša evidentně celou noc nespala, podle Prokopa není bezpečné, aby ve svém stavu operovala, ona si ale stojí za tím, že je v pohodě. Mery stále našlapuje po špičkách a bojí se, aby někomu v milostném trojúhelníku neublížila. Martin a Míša se stále nedokážou shodnout, Martin by nejradši Toma z jejich životů vyškrtl, Míša se ho ale neustále zastává. A mezi sestřičkami se rozšiřuje názor, že se Katka chová povýšeně od té doby, co se provalilo, že Žák je její otec. (TV Prima)

S01E67

Investice do budoucnosti

22.6. 07:24, Prima Love, 82 minut

Investice do budoucnosti

David se rozhodl brát svojí roli otce vážně a začíná podnikat kroky k zaopatření své nově vznikající rodiny. Jako žhavá novinka se na urgentu vypráví, že chce Saša přestoupit na soukromou kliniku. Ivana tlačí na Radima, aby se zastavil v nemocnici na kontrolu, on se tomu vyhýbá a chce jet rovnou do práce. Mery se konečně svěří se svým tajemstvím, Míša a Vlčková okamžitě vědí, že to je průšvih, Mery je v koncích. Tom intenzivně pracuje na tom, aby se nemusel na pár let přestěhovat do vězení. A Major Hartmanové něco nesedí na Eliščině chování, rozhodla se na to přijít. (TV Prima)

S01E68

Skútr není motorka

22.6. 21:51, Prima Love, 73 minut

Skútr není motorka

Mezi Barčou a Danym to skřípe, dokonce i Katka si ráno doma všímá, že se k sobě chovají jinak. Lukáš už také přichází na to, že s Eliškou se něco děje, vypadá to, že se pustila do něčeho nebezpečného. Andy by si ráda pořídila motorku, to ale pro Míšu a Martina nepřipadá v úvahu. David chce po Mery, aby co nejdřív promluvila s Tomáškem a řekla mu pravdu, ona to ale odkládá. Místo toho spolu Tomášek s Davidem musí zvládnout operaci. A Major Hartmanová konečně zjistila, jak to přesně je s Eliškou a žádá Lukáše, aby zakročil. (TV Prima)

Dostupné za 6 dnů
S01E69

Kryptobaronka

29.6. 14:25, Prima Star, 75 minut

Kryptobaronka

Tomášek celou noc nespal, situace s Mery a Davidem na něj opravdu dolehla, musí najít řešení. Vypadá to, že se Andy její investice do kryptomněn vyplácí, Martin má nutkání se do toho také pustit, ale Míša je proti. Prokop hned z rána na urgent nese tajnou informaci o nemocnici v Rubavě, Katka má za úkol zjistit od Žáka víc. Zatímco Major Hartmanová školí Lukáše, jak by se měl zachovat k Saše, přichází mu důležitý dopis z pojišťovny. A Maty se pozastavuje nad vybavením nemocnice, mrzí ho, že zodpovědnost za kvalitu zařízení nesmyslně padá na Mery. (TV Prima)

Dostupné za 1 den
S01E70

Muž proti muži

24.6. 21:56, Prima Love, 74 minut

Muž proti muži

Zdálo by se, že se Ivana s Katčiným odjezdem rychle smířila, věc se má ale úplně jinak. Major Hartmanová Lukášovi hledá byt, ten se ale svěřuje Saše, že na něj je to moc rychlé. Nápad s kryptoměnou nakonec není tak dokonalý, jak vypadal a na Míšu s Martinem se valí problémy, které způsobila Andy. Vlčková vyslýchá Mery, viděla, jak se baví s Tomáškem a chce vysvětlení. Radek si přišel promluvit se Žákem, má dojem, že by mohl mít na Katku a její rozhodnutí vliv. A David je přesvědčený, že Tomášek zahájil poslední pokus, aby získal Mery zpátky. (TV Prima)

Dostupné za 2 dny
S01E71

Boj o Mery

25.6. 21:55, Prima Love, 75 minut

Boj o Mery

Jarka s Naďou Hartmanovou vyráží na dobrodružnou cestu. Martin a Míša se znovu ocitli ve stejné situaci jako dřív, opět je napálil bratr Míši a teď se neozývá. Radek má informace o změnách, které přinese nový majitel nemocnice a varuje Katku, aby byla ostražitá. David jde do sebe, chce být pro dítě co nejlepším otcem. Při snaze pomoct autistickému chlapci je zraněna Mery i Rasputin, oba ale tvrdí, že jsou v pořádku. Prokop a Saša přesvědčí Lukáše, aby udělal večírek u sebe doma. Lukáš na to kývne a netuší, jak zajímavě se tahle noc vyvine. A celý urgent zasáhne tragická událost. (TV Prima)

Dostupné za 3 dny
S01E72

Bez vrchní

26.6. 21:55, Prima Love, 75 minut

Bez vrchní

Všichni na urgentu jsou zdrceni náhlou a smutnou zprávou, pro nikoho není jednoduché se s tím vyrovnat. Lukáš k sobě nemá doktorku, měl sloužit se Sašou, ale ta se neobjevila a nezvedá telefon. Žák se dozvídá od ředitele, že zprávy o personálních změnách jsou pravdivé, je v šoku. David se nedokáže zbavit pocitu, že za to, co se stalo Mery, nese odpovědnost někdo konkrétní, ale všichni mu to vyvrací. Míša se má stát vrchní sestrou, ale myslí si, že na tu pozici se spíš hodí Šárka. Ve skutečnosti o místo vrchní sestry ale stojí víc lidí. (TV Prima)

Dostupné za 4 dny
S01E73

Vrah na scéně

27.6. 21:55, Prima Love, 75 minut

Vrah na scéně

Míša nastupuje jako nová vrchní sestra, nikdy si neuměla představit, že to bude za takových okolností. Na urgentu je pacient, kterého Lukáš zná ze své minulosti a není to zrovna šťastné shledání. Rasputin má pro Vlčkovou návrh, ze kterého je zmatená a neví, co odpovědět. Žákovi se nelíbí Davidovo chování a posílá ho k psychologovi. Vypadá to, že se urgent bez své dobré duše rozpadá, každý se ale snaží, jak může. Žák kolabuje ve své kanceláři a David ho musí vyšetřit. (TV Prima)

Dostupné za 5 dnů
S01E74

Obvyklí podezřelí

28.6. 21:55, Prima Love, 75 minut

Obvyklí podezřelí

Lukáše přivezli na urgent, vypadá to, že se pokusil o sebevraždu. Pravdu se všichni dozvědí, až se probere. Davida do práce přiveze cizí žena. všechny zajímá o koho jde, on ale nechce, aby do toho nikdo strkal nos. Ivana přinesla jablkový desert, Katka ale tuší, že to od mámy není jen nezištný dárek. Míše chybí práce s pacienty, je neustále zavalená hromadou papírování a žádá Šárku, aby to na chvíli vzala za ní. A Andy stojí před rozhodnutím, jestli jet na poslední závod sezóny, a nebo na třídní výlet do Bruselu. (TV Prima)

Dostupné za 6 dnů
S01E75

Dobré mravy

29.6. 21:50, Prima Love, 75 minut

Dobré mravy

Žáka si chce udobřit ředitel nemocnice novou smlouvou. Žák si nabídku musí rozmyslet, ale nemá na to moc času. Lukáš se konečně probral, Saša s Rasputinem se snaží zjistit, co se mu stalo. Míša naléhá na Toma, aby se sám udal na policii. Na urgent přijíždí zraněný muž, poznává Davida, ten se ale tváří, že neví, o koho jde. Zdá se, že David jede v něčem nezákonném. Vlčková se tomu snaží přijít na kloub. A Saša se smířila s tím, že by Lukáš mohl být vrah. (TV Prima)

Podobné tituly

Gympl s (r)učením omezeným

O pořadu

česky česky
2020
Česko Drama / Romantický

Míša, Katka, Lukáš a Mery. Čtyři sestřičky z Nemocnice Rubava, čtyři silné příběhy a nespočet osudů, které mají v rukou. Milují svoji práci, ale také mají své rodiny, přátele, svá trápení i touhy... Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! Nový seriál FTV Prima Sestřičky Modrý kód spojuje to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech milujeme: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů.(TV Prima)

Tvůrci

Vojtěch Moravec

Hrají

Ondřej Kraus, Michaela Tomešová, Jan Vápeník, Patricie Pagáčová, Adéla Gondíková, Miroslav Šimůnek, Daniela Šinkorová, Sabina Laurinová, Dana Syslová, David Gránský, Sandra Nováková, Petr Konáš, Martin Preiss, Roman Zach, Václav Jiráček, Petr Vaněk, Kristýna Frejová, Jiří Král, Natálie Halouzková, Jakub Chromeček, Amélie Pokorná, Jaroslav Cerman, Václav Marhold, Jan Grundman, Josef Horák, Pavel Hermanovský, Ivana Alferiová, Jan Nedbal, Radim Juhász, Michal Hnátek, Daniela Kolářová