Komisař Rex

Komisař Rex

S05E02 - Strašlivá pravda

18.6. 07:28
Prima Krimi
57 minut
1999
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Klenotnictví pana Holta bylo za jeho nepřítomnosti vykradeno a přepadení mělo fatální následky – jednu prodavačku pachatel zastřelil, druhou těžce zranil. Při přehrávání záběrů z bezpečnostní kamery objevil komisař Brandtner podivnou věc: rozkaz k vydání peněz a šperků zazněl z walkmanu. Proč pachatel nemluvil? Obával se snad, že by ho prodavačky poznaly po hlase? Podezření padá na majitele obchodu, který ho ještě podpoří svým útěkem z policejního okrsku. Proč by ale střílel na své zaměstnankyně? Neměla nakonec loupež maskovat docela jiný motiv vraždy?(TV Prima)

Více informací
S06E01

Na plný plyn

11.7. 13:34, Prima, 60 minut

Na plný plyn

Na motokárové dráze ve vídeňském Pratru pečuje o stroje mechanik Martin, sám nadšený závodník. Náročný sport ho ale stojí spoustu peněz, a tak se mladík zadlužil u kreditní kanceláře. Její vymahač po něm nyní nekompromisně žádá splacení, dokonce uhodí Martinovu přítelkyni. Mladík za to přísahá pomstu a jeho slova se téměř vzápětí vyplní – v noci někdo majitele oné firmy zastřelí. Policie předpokládá, že pachatelem je některý z dlužníků, a začne je prověřovat. Mezi podezřelé patří i Martin…(TV Prima)

S06E02

Děti na útěku

12.7. 02:51, Prima Krimi, 59 minut

Děti na útěku

Zaměstnanec ochranky Bacher nemírně pije. V takovém stavu je tím nebezpečnější, že má v držení služební zbraň. Jednoho dne mu alkohol zatemní mozek, on nejdřív surově zbije manželku a pak ji zastřelí. Jeho dvěma vyděšeným dětem se podaří uprchnout z domova. Celý den bloudí ulicemi Vídně a skrývají se před otcem, který po nich pase s úmyslem zabít je i sebe. Bude rychlejší policie, nebo opilý šílenec?(TV Prima)

S06E04

Teror po telefonu

11.7. 02:50, Prima Krimi, 60 minut

Teror po telefonu

Katharina Lenzová práve šoférovala auto, keď jej ktosi zavolal na mobilný telefón a začal ju vydierať. Rozrušená mladá žena túto krízovú situáciu nezvládla a havarovala. Svedkovia nehody jej už nemohli pomôcť, začuli ale ešte posledné vyhrážky zo slúchadla. Zdrvený manžel obete komisárovi Brandtnerovi oznamuje, že nešlo o prvý vydieračský telefonát...(TV Markíza)

S06E06

Bratrovražda

13.7. 02:53, Prima Krimi, 59 minut

Bratrovražda

Dvojčatá Tomkovci sú si takmer na nerozoznanie podobní, ale tým sa všetky ich spoločné znaky končia. Úspešný Hans vyštudoval prestížnu univerzitu a urobil závratnú obchodnú kariéru v Spojených štátoch, Paul má za sebou iba roky väzenia a pretĺka sa ako bezdomovec. Hansova návšteva vo Viedni sa skončila tragicky: pri vášnivej roztržke Paul brata zabil. Potom sa rozhodol predstierať, že je Hans, aby mohol inkasovať jeho zárobky. Má ale smolu - spoznal ho bývalý spoluväzeň a za mlčanie požaduje milión šilingov...(TV Markíza)

S06E07

Smrtící karta

9.7. 02:51, Prima Krimi, 59 minut

Smrtící karta

Na vyhlídkové terase výškové budovy došlo ke krátké potyčce neznámého muže a mladé ženy, ta vzápětí přepadla přes zábradlí a zabila se. Policisté učinili překvapivý nález: mrtvá měla v ústech tarotovou kartu s názvem Věž a v kapse pozvánku na onu terasu. Pisatel sliboval, že jí tam odhalí budoucnost. Vyšetřování prokázalo, že zavražděná měla ve zvyku navštěvovat věštkyni. Zatímco kriminalisté obcházejí vědmy, aby našli tu pravou, dojde k dalšímu hrdelnímu zločinu. A oběť má u sebe opět tarotovou kartu. Kdy tato úděsná partie skončí?(TV Prima)

S06E08

Vraždy za úplňku

12.7. 13:34, Prima, 60 minut

Vraždy za úplňku

Nad Vídní vychází úplněk a idylické město na Dunaji se mění v hororovou kulisu. Masový vrah si vyhlédl další oběť. Na hřbitově je nalezeno tělo mladé ženy, jíž šílenec ostříhal vlasy. Vrah se městem plíží výhradně za úplňku a komisař Brandtner se pokouší obsadit všechny hřbitovy hlídkami. Také on s Rexem nastupují noční stráž nad hroby. Vše je ale marné – vrah si tentokrát vybírá odlehlé místo ve Vídeňském lese…(TV Prima)

Dostupné za 2 dny
S06E09

Mrtvý se vrací

17.7. 07:20, Prima Krimi, 60 minut

Mrtvý se vrací

Uprostřed noci se do kostela vloupal záhadný cizinec a pronikl až do katakomb. Nevšiml si, že jej přitom zpozoroval policista v civilu. Muž zákona se však rozhodl k nebezpečnému kroku a muže oslovil. Zločinec se dal na útěk, a aby se zbavil nepohodlného svědka, střelil policistu do zad. Kalibr smrtící pistole přivádí Brandtnera na stopu ilegálních obchodníků se zbraněmi. Rexův čich ho zavede na místo činu, kde objeví indicie upomínající na muže, který zmizel a údajně zemřel v Brazílii. Brandtner se ale nenechá zmýlit. Muž rozhodně mrtvý není – ale proč se vrátil do Vídně?(TV Prima)

Dostupné za 3 dny
S06E10

Smrt přes internet

18.7. 07:20, Prima Krimi, 55 minut

Smrt přes internet

Zoznamovanie cez internet je módna záležitosť. Pomocou chatu môžete nájsť životného partnera, ale tiež si zaistiť najrôznejšie sexuálne hry. Pán Bachmann zatúžil po skupinovom sexe a kontaktoval Klausa a Tinu Keinsovcov. Namiesto sľúbenej rozkoše si však objednal do domu smrť. Jeho telo našla polícia až za niekoľko mesiacov pod jedným z viedenských mostov. V Bachmannovom byte objaví Alex Brandtner počítač s množstvom adries. Rozhodne sa ísť po tejto stope a nadviazať kontakt s bývalými Bachmannovými dopisovateľmi. Inšpektorom Kunzovi a Beckovi sa táto metóda nepozdáva, pretože ich dostáva do pikantných situácií, Alex je ale presvedčený, že zvolený smer pátrania povedie k cieľu...(TV Markíza)

Dostupné za 4 dny
S06E11

Honba za věčným životem

19.7. 07:20, Prima Krimi, 55 minut

Honba za věčným životem

V rakúskej Národnej knižnici upozorňuje sprievodkyňa Alexandra návštevníkov na zvláštne exponáty zbierky - údajne má medzi nimi byť aj recept na liek, ktorý predlžuje ľudský život. Medzi návštevníkmi je aj Felix Nordick, vzdialený príbuzný grófa Egona von Reichenberga, ktorému v 19. storočí zbierka patrila. V noci vnikne tajným vchodom do knižnice, snaží sa čosi nájsť, ale nenachádza. Ráno Alexandra zistí, že sa v zbierkach ktosi prehrabával, zdá sa však, že nič nezmizlo. Zatiaľ ešte nevie, že v noci došlo v knižnici ku kriminálnemu činu: Felix je mŕtvy a jeho telo niekto odtiahol. To je nájdené po nejakej dobe v úschovni nákladnej stanice v debne s kávou. Alex Brandtner sa ujíma vyšetrovanie zvláštneho prípadu...(TV Markíza)

Dostupné za 3 dny
S06E12

Kůň za milióny

18.7. 13:35, Prima, 60 minut

Kůň za milióny

Jezdecký sport je krásný, spojení koně a jezdce působí velice ušlechtile. Kolem zvířecích šampionů se však točí také neuvěřitelné množství peněz. Nadějný kůň je dobře prodejný na aukci, ale také je to vděčná oběť pojišťovacích podvodů. Případ, který zavádí komisaře Brandtnera a jeho věrného průvodce s ostrým čichem Rexe na farmu paní Lazkiové, je od začátku cítit právě snadno vydělanými penězi. Na touhu po nich doplatil krásný kůň, ale také podkoní. Dopátrat se toho, co se na farmě v nepřítomnosti majitelky a její dcery odehrálo, nebude nijak snadné. Ještě že Rex dokáže vyčenichat stopy i tam, kde by je už žádný člověk nehledal…(TV Prima)

Podobné tituly

Případ pro dva
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
1999
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Peter Carpentier

Hrají

Heinz Weixelbraun, pes Reginald von Ravenhorst, Gedeon Burkhard, Laurence Rupp, Gerhard Zemann, Leon Askin, Michael Schönborn, Dany Sigel, Liliana Nelska, Jan Polak, Erich Schleyer, Helene Jarmer, Sabine Samstag, Wolf Bachofner