Columbo

Columbo

S03E06 - Dobrá pověst nadevše

11.6. 18:33
Prima Krimi
102 minut
1974
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Ředitel kybernetického výzkumného ústavu dr. Marshall Cahill zavraždí jednoho ze svých kolegů, stárnoucího vědce dr. Howarda Nicholsona. Ten totiž věděl o tom, že Cahillův syn Neil si přivlastnil teorii již zesnulého vědce a publikoval ji pod svým jménem. Cahill přejede Nicholsona autem a nastraží falešné stopy tak, aby vražda vypadala jako dílo neznámého narkomana. Přes svou genialitu však nepočítá s všetečnou všímavostí a pronikavým intelektem ušmudlaného poručíka Columba...(Česká televize)

Více informací
Dostupné za 1 den
S05E03

Krize identity

15.7. 21:35, Duna, 90 minut

Krize identity

Špičkový pracovník CIA Nelson Brenner je ve skutečnosti dvojitým agentem. Proto se jednoho dne musí uchýlit k vraždě jiného agenta s krycím jménem Geronimo. Vyláká jej na noční konspirační schůzku na pobřeží a ubije jej železnou tyčí. Obstará si samozřejmě perfektní alibi. Poručík Columbo, který neuvěří verzi o náhodném nočním přepadení, má tentokrát před sebou mimořádně mocného protivníka. Brenner se totiž těší ochraně nejvyššího velení CIA a navíc je schopen s pomocí přestrojení měnit identitu...(Česká televize)

Podobné tituly

Julie Lescautová
Případ pro dva

O pořadu

česky česky
1974
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Případy geniálního detektiva Los Angeleského oddělení vražd, poručíka Columba. Mnoho zločinců jej podcení, protože ve svém tradičním plášti a neskutečné rachotině, kterou používá jako dopravní prostředek, vypadá spíš jako nekompetentní nula a zkrachovalec. Pod tímto zevnějškem se ale skrývá brilantní mozek, kterému neunikne jediný detail.

Tvůrci

Alf Kjellin

Hrají

Jessica Walter, Peter Falk, William Christopher, Lee Montgomery, Lou Wagner, Robert Walker Jr., William Bryant, Deidre Hall, José Ferrer, Arthur Batanides, Charles Macaulay, John Zaremba, Lew Ayres, Bert Holland, Dennis Robertson, Ed Fury, Jefferson Kibbee, Darrell Zwerling