Columbo

Columbo

S10E11 - Vražedné stopy

17.5. 10:56
Prima Krimi
120 minut
1997
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Kým sa Cathy (Shera Daneseová) nevydala za milionára Clifforda Calverta (Barry Corbin), bola síce pekným, ale chudobným dievčaťom. Po rokoch je už však na blahobyt zvyknutá a nedokázala by sa bohatstva zriecť. Ani Clifford, ktorý sa súdi so svojím nepriateľom Howardom Seltzerom (Raye Birk) kvôli akýmsi investíciám a obchodným záležitostiam. Ak Seltzer súd vyhrá, Clifford sa ocitne na mizine. To však nie je dôvod, prečo sa Cathy rozhodne Seltzera zavraždiť. Jej plán je oveľa zložitejší: ak chce žiť so svojím milencom a nerozviesť sa pritom so svojím manželom, ale naopak užívať si jeho peniaze, musí sa manžela nejako zbaviť. A keďže všetci vedia o výsostne nepriateľskom vzťahu Clifforda so Seltzerom, je takmer isté, že ak niekto zavraždí Seltzera, podozrenie automaticky padne na Clifforda.(oficiální text distributora)

Více informací
S03E01

Sladká, leč smrtící

15.6. 07:47, Prima Star, 93 minut

Sladká, leč smrtící

Viveca Scott a David Lang jsou odvěkými konkurenty na trhu s kosmetickými přípravky a nevynechají jedinou příležitost ke vzájemnému poškozování. Krátce před distribucí krému proti vráskám firmy Scott jistý chemik doktor Murchason zjistí, že je prostředek ve skutečnosti naprosto neúčinný. Majitelka firmy Viveca Scott začne pátrat po osobě, která má na svědomí prozrazení utajované receptury a zmanipulování výsledku posledního testu. Není jím nikdo jiný, než její bývalý milenec a spolupracovník Carl Lessing. Poté co je nalezen zavražděn, se Columbovi podaří zjistit, že měl v blízké budoucnosti naplánovanou delší cestu. Na její financování však musel počítat s větší sumou peněz.(oficiální text distributora)

S03E03

Kandidát zločinu

12.6. 07:27, Prima Star, 127 minut

Kandidát zločinu

Kandidát na senátora Nelson Hayward vstupuje se svým týmem do rozhodující fáze předvolební kampaně. Manager Harry Stone rozšíří v tisku pověru o tom, že mafie usiluje o život jejich kandidáta. Tím se Nelson Hayward dostává na titulní strany všech novin a jeho šance na zvolení jsou opět o něco vyšší. Samotný Nelson zajde však ještě dále. Svého managera chladnokrevně zavraždí a vše zinscenuje tak, aby zločin vypadal jako neúspěšný atentát na něho samotného. Inspektor Columbo se brzy přesvědčí, že Nelson není onen bezúhonný politik, za kterého se sám vydává. Když Columbo během krátké chvíle odhalí poměr mezi Haywardem a sekretářkou Lindou Johnson, politik pochopí, že proti němu stojí velice silný soupeř. Začíná hra na kočku a na myš.(oficiální text distributora)

S03E04

Dvojexpozice

16.6. 07:42, Prima Star, 94 minut

Dvojexpozice

Dr. Bart Keppel je odborníkem na výzkum lidské motivace a také na podprahovou reklamu, tedy na ovládání mysli s pomocí nenápadně podsouvaných informací, kterých si divák není vědom. Právě tímto způsobem Keppel přiměje svého nejdůležitějšího obchodního klienta Vica Norrise, aby v určitou chvíli opustil promítací sál s Keppelovou prezentací. Zatímco ostatní diváci si myslí, že Keppel živě komentuje promítaný film, muž Norrise v předsálí zastřelí. Norris s ním totiž chtěl ukončit spolupráci. Vyšetřovatel poručík Columbo rychle pochopí, kdo je vrahem. Aby však Keppela usvědčil, bude proti němu muset použít jeho vlastní metody...(Česká televize)

S03E05

Vydat nebo zemřít

11.6. 11:47, Prima Krimi, 95 minut

Vydat nebo zemřít

Nakladatel Riley Greenleaf slibuje bombovému expertovi Eddie Kaneovi výměnou za zabití úspěšného autora Allena Malloryho vydání jeho vlastní knížky. Allen Mallory je jednoznačně nejúspěšnější současný spisovatel, za tři měsíce však mění nakladatele a od Greenleafa se stěhuje k jeho konkurentovi Geoffrey Nealovi. V den plánované vraždy se opilý Riley objeví na večírku, kde začne Mallorymu vyhrožovat. Poté se přesune do blízké hospody, zatímco spisovatel odjíždí domů pracovat. Tam jej Kane chladnokrevně zabije. Noční hlídač objeví mrtvolu na chodbě a okamžitě uvědomí policii(oficiální text distributora)

S03E06

Dobrá pověst nadevše

12.6. 11:20, Prima Krimi, 92 minut

Dobrá pověst nadevše

Ředitel kybernetického výzkumného ústavu dr. Marshall Cahill zavraždí jednoho ze svých kolegů, stárnoucího vědce dr. Howarda Nicholsona. Ten totiž věděl o tom, že Cahillův syn Neil si přivlastnil teorii již zesnulého vědce a publikoval ji pod svým jménem. Cahill přejede Nicholsona autem a nastraží falešné stopy tak, aby vražda vypadala jako dílo neznámého narkomana. Přes svou genialitu však nepočítá s všetečnou všímavostí a pronikavým intelektem ušmudlaného poručíka Columba...(Česká televize)

S03E07

Labutí píseň

13.6. 07:23, Prima Star, 127 minut

Labutí píseň

Tommy Brown je oblíbeným country zpěvákem, ke své smůle je však pod pantoflem manželky Edny. Ta chce všechny příjmy z koncertů svého manžela použít na stavbu kláštera, on by si z nich rád ponechal alespoň polovinu. Bohužel před třemi lety svedl tehdy nezletilou Maryann a Edny tuto skutečnost nyní používá jako prostředek k vydírání. Po jednom koncertu se Tommy, Edna a Maryann chystají privátním letem do Los Angeles, kde má pokračovat turné.(oficiální text distributora)

S03E08

Přítel

14.6. 07:24, Prima Star, 126 minut

Přítel

Vysoký policejní důstojník Mark Halperin pomůže svému sousedovi a příteli Hughu Caldwellovi, který během hádky v afektu zabil svou ženu. Halperin vše nastrojí jako zabití při nepovedeném vloupání. Za svou pomoc však žádá velkou protislužbu – sám zavraždí svou ženu kvůli penězům z dědictví a donutí Caldwella, aby falešně svědčil v jeho prospěch. Poručík Columbo má od začátku o případu pochybnosti. Tentokrát však podezírá člověka, který je jeho nadřízeným...(Česká televize)

Podobné tituly

Případ pro dva

O pořadu

česky česky
1997
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Případy geniálního detektiva Los Angeleského oddělení vražd, poručíka Columba. Mnoho zločinců jej podcení, protože ve svém tradičním plášti a neskutečné rachotině, kterou používá jako dopravní prostředek, vypadá spíš jako nekompetentní nula a zkrachovalec. Pod tímto zevnějškem se ale skrývá brilantní mozek, kterému neunikne jediný detail.

Tvůrci

Vincent McEveety

Hrají

Maury Sterling, Peter Falk, Cady Huffman, Dion Anderson, Raye Birk, David Rasche, Barry Corbin, Dyana Ortelli, Shera Danese, Donna Bullock, John Finnegan, Franklin Cover, Will Nye, Alice Backes, Kymberly Newberry