Komisař Rex

Komisař Rex

S01E10 - První cena

11.4. 09:18
Prima Krimi
56 minut
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Po nedělním koncertu známých vídeňských pianistů byla v parku nalezena uškrcená Renate Wagnerová, které bylo pouhých dvanáct let. O den později je pohřešována malá Christa Stroblová, čerstvá vítězka klavírní soutěže. Případu se ujímá komisař Moser a brzy zjistí, že obě dívenky měly téhož učitele hudby, jistého Thomase Hofmanna. Při prohlídce jeho sklepa najde Rex ve spleti chodeb tělo uškrcené Christy. Hofmann ale urputně popírá, že by s tím měl cokoli společného, a pro dobu první vraždy má věrohodné alibi...(TV Prima)

Více informací
S03E06

Vrah panenek

21.5. 03:15, Prima Krimi, 72 minut

Vrah panenek

Sotva by se našlo něco mírumilovnějšího než dětské panenky. Jejich malé maminky je hýčkají a při hře s nimi zažívají chvíle štěstí. Tentokrát se však panenky stanou svědkyněmi kriminálního dramatu. Ve Vídni je totiž jeden malý obchůdek a jeho majitel Martin Wolf ví o těchto hračkách snad všechno, co se vědět dá. Dokáže opravit každou závadu, v dílně má skutečně unikátní historické kousky. Jednou přijde do jeho království mladá žena. Po krátkém rozhovoru oba zjistí, že je spojuje stejný zájem...(TV Prima)

S03E07

Vražda v hypnóze

22.5. 02:55, Prima Krimi, 61 minut

Vražda v hypnóze

Karin měla hrůzný zážitek: když se po noci lásky ráno probudila vedle svého milence, zjistila, že je mrtvý a z hrudi mu trčí nůž. Ačkoli byla v osudnou chvíli přímo na místě vraždy, nedokáže si na nic vzpomenout. Policisté si tedy přizvou psychiatrickou konzultaci. Závěr lékaře zní: dívku někdo uvedl do hypnotického stavu a uložil jí do podvědomí příkaz, který jí brání vybavit si osudné chvíle. Podaří se tu blokádu zlomit?(TV Prima)

S03E08

Pátrání po mrtvé

23.5. 02:55, Prima Krimi, 62 minut

Pátrání po mrtvé

V noci sa na ulici zrútila mladá žena. Záchranka ju previezla do nemocnice, ale žena napriek všetkej starostlivosti zomrela. Podľa pitevného protokolu smrť nastala v dôsledku zlyhania srdca. Lenže na druhý deň je na patológii nájdený uškrtený vrátnik a telo zosnulej z chladiaceho boxu zmizlo. Pre viedenských kriminalistov je však ťažké pátrať po vrahovi, keď nie je k dispozícii ani jeho obeť...(TV Markíza)

S03E09

Proč zemřel Romeo?

24.5. 02:57, Prima Krimi, 62 minut

Proč zemřel Romeo?

Vo viedenskom divadle zahynul Rómeo, lenže trochu inak, než mu to William Shakespeare predurčil. Komisár Moser čoskoro zistí, že niečo podobné sa dalo čakať, pretože vášne ako láska, žiarlivosť, závisť a chamtivosť lomcovali celým súborom. Kriminalista musí rozpoznať, kedy herci hovoria pravdu a kedy hrajú role, ktoré si zvolili. Nesmie podceniť ani úlohu zamestnancov zo zákulisia. Každá maličkosť môže byť dôležitá...(TV Markíza)

S03E10

Anděl se čtyřmi tlapkami

25.5. 02:51, Prima Krimi, 126 minut

Anděl se čtyřmi tlapkami

V kancelárii komisára Mosera vládne hektická predvianočná nálada. Zločinci ale, bohužiaľ, vo svojej činnosti neustávajú ani v čase balenia darčekov a pečenia koláčov, a tak komisár Moser a jeho štvornohý kamarát budú musieť pracovať. Došlo totiž k únosu desaťročného Markusa, syna známeho advokáta. Prípad sa skomplikuje zámenou chlapca za iného, ale napriek tomu sa Rex čoskoro vydáva po správnej stope. Cestou ho čaká dramatické stretnutie s jedovatou kobrou. Až keď sú všetky deti doma pri rozsvietenom stromčeku, môže aj Rex prijať darček od parťákov z kriminálky...(TV Markíza)

S03E11

Vražda na jídelníčku

23.5. 13:30, Prima, 64 minut

Vražda na jídelníčku

V luxusní vídeňské restauraci se náhle skácel mrtev k zemi Stefan Gruber, jeden ze dvou majitelů podniku. Šlo o nehodu, chorobu, nebo to byla vražda? Tuto otázku musí zodpovědět komisař Moser. Gruber restauraci dva roky vedl s Nickem Konradem, nejprve přítelem, potom obchodním partnerem. Detektiv se od personálu dozvěděl, že to v poslední době mezi společníky příliš neklapalo. Oč přesně šlo, nikdo neví. Z jejich společné kanceláře prý bývaly často slyšet zvýšené, rozčilené hlasy. Důležitou roli v případu hrají také zavržená milenka, zklamaná manželka a panovačná matka. A samozřejmě touha po majetku. Opomenout však nelze ani hlavní předmět doličný, láhev lahodného červeného vína Chateau Petrus, ročník 1989…(TV Prima)

S03E12

Krvavé růže

24.5. 13:34, Prima, 62 minut

Krvavé růže

Nádherná kytice nemusí vždycky udělat obdarovanému radost – alespoň v případě manželů Kernových provázela hrůzný zločin. Kdo mohl mít zájem na smrti dvojice biochemiků, zahloubaných do výzkumu a odtržených od běžného života? Komisaři Moserovi hodně napoví další návštěva tajemných poslíčků u profesora Dornera. Začíná být jasné, že kriminální záhada má závažné pozadí, točí se zřejmě kolem vědeckého ústavu, kde oba zavraždění pracovali. Růže na tělech obětí totiž ještě neznamenají, že vrahem je zahradník…(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Oliver Hirschbiegel

Hrají

Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Gerhard Zemann, Sylvia Haider, Gabriele Schuchter, Johannes Silberschneider, Helmut Zierl, Wolf Bachofner