Dr. House

Dr. House

S01E07 - Vernosť

5.12. 03:30
Nova Cinema
50 minút
2004
USA Dráma / Mysteriózny

Po rannom behu nájde mladý muž Ed svoju manželku chorú v posteli. V nemocnici sa House dozvedá od Cameronovej, že žena spí približne 18 hodín denne, ale že testy nič podstatné neodhalili. House nariaďuje nové krvné testy a ďalšie vyšetrenia. Bohužiaľ, ani táto séria testov nič neodhalí a žena dostane záchvat. Dr. House začína mať podozrenie na rakovinu prsníka. Sama pacientka potvrdzuje, že jej matka v jej veku na rakovinu zomrela. Cielené testy však aj rakovinu vylúčia. A ani pátranie v pacientkinom dome a zamestnaní nič neodhalia. V tom čase však začína mať pacientka halucinácie, zdá sa jej, že jej praskla ruka a vyliezajú z nej stovky mravcov. House prichádza s teóriou, že pacientkine príznaky súvisia s africkou spavou chorobou. Nakoniec je o tom presvedčený aj napriek tomu, že žena nikdy v Afrike nebola a ani nikdy nedostala krvnú transfúziu. House je presvedčený, že sa žena nakazila pri sexuálnom styku...(TV Markíza)

Viac informácií
S05E22

Rozdvojený House

3.6. 05:20, Nova Gold, 55 minút

Rozdvojený House

House léčí hluchého zápasníka. Chlapec utrpěl při zápasu zvláštní zvukový šok. Ač je hluchý, uslyšel takový zvuk, který mu působil nesnesitelnou bolest. Tým je zprvu přesvědčen, že má rakovinu, testy však nemoc vyloučí. Jenže pacientův stav se zhoršuje, chlapec přestává i vidět. Při mozkovém vyšetření, na němž House trvá, nechá chlapci proti jeho vůli vložit do mozku Cochlerův implantát. Pacient je zprvu překvapen, není však ochoten vyrovnat se s novou skutečností a snaží se přístroje zbavit. Potvrdí se Houseovo podezření, že pacientovy příznaky mají něco společného se srdcem. Pak se ale mladíkův stav náhle zhorší...(TV Nova)

S05E23

Pod kožou

6.6. 05:45, Nova Gold, 55 minút

Pod kožou

Baletka zkolabuje na zkoušce a nemůže dýchat. První v podezření je zápal plic, na který House nasadí antibiotika dřív, než se nějakým testem infekce potvrdí. Objeví se u ní vzácný vedlejší účinek antibiotik - začne jí odpadávat kůže. Je možné, že jde o rakovinu jater, ta se ale neprokáže a dojde k srdeční příhodě. Není možné provést rezonanci, protože jí srdce bije nepravidelně. Tým ho tedy elektrickým šokem na tři minuty zastaví. Díky stínu, který na poslední chvíli zahlédli, dojde Houseovi, že má kapavku zapouzdřenou v abscesu. Pro operaci je nutné nadopovat pacientku dopaminem, který ale způsobí uzavření cév v prstech na rukou a na nohou...(TV Nova)

S05E24

Na oboch stranách

7.6. 05:40, Nova Gold, 55 minút

Na oboch stranách

Scottovi kvůli záchvatům přeťali spojnici mezi mozkovými hemisférami. Objevil se u něj syndrom odcizené ruky - levačku nekontroluje vůlí, ovládá ji jeho méně racionální pravá hemisféra. Jako by měl v sobě dvě osobnosti, které ale nekomunikují. Zkolabuje v restauraci a v nemocnici mu pak začnou selhávat játra a objeví se problém se sraženinami. Jeho levačka několikrát zlostně odhodila parfém, který Scott často používá. Ruka dokonce i uhodila jeho dívku, když mu deodorant přinesla do nemocnice. Jak se zjistí, obsahuje látku, která už u jiného člověka vyvolala srdeční potíže a záchvaty. Scott tedy operativní rozdělení hemisfér zřejmě vůbec nepotřeboval.(TV Nova)

Podobné tituly

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
C.S.I.: Kriminálka Miami
Myšlienky vraha
NCIS
Bez stopy
To je vražda, napísala
Monk

O programe

česky česky
2004
USA Dráma / Mysteriózny

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvorcovia

Bryan Spicer

Hrajú

Myndy Crist, Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Endre Hules, Henri Lubatti, Jennifer Morrison, Dominic Purcell, Brennan Elliott, Jesse Spencer, Omar Epps, Clementine Ford