Temné stíny

Temné stíny

9.6. 20:00
Nova Cinema
145 minut
2012
Komedie / Fantasy / Horor

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters.(oficiální text distributora)

Více informací

O pořadu

česky česky
2012
Komedie / Fantasy / Horor

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického
Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli
záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u
nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je
bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce
Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je
samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně
dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství
Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny
Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins
Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení.
V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a
Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce
Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Danny Elfman, Tim Burton, Dan Curtis, Seth Grahame-Smith

Hrají

Gabriel Freilich, Michelle Pfeiffer, Eva Green, David Selby, Christopher Lee, Greg Bennett, Lasco Atkins, William Hope, Chloë Grace Moretz, Nigel Whitmey, Jackie Earle Haley, Ivan Kaye, Michael Shannon, Shane Rimmer, Johnny Depp, Alice Cooper, Guy Flanagan, Sophie Kennedy Clark, Helena Bonham Carter, Sean Mahon, Lara Parker, Stuart Mulcaster, Bella Heathcote, Jonny Lee Miller, Jeff Mash, Gulliver McGrath, Hannah Murray, Jonathan Frid, Thomas McDonell, Raffey Cassidy, Duncan Casey, Charlotte Spencer, Susanna Cappellaro, Ray Shirley, Josephine Butler, Glen Mexted, Philip Bulcock, Victoria Bewick, Alexia Osborne, Richard Hollis, Felicity Brangan, Justin Tracy, Matthew David McCarthy, Ian Mann, Harry Taylor, Keaton Heinrichs, Lee Nicholas Harris, Jackie Earle Haley, Kathryn Leigh Scott, Helena Bonham Carter, Sophie Kennedy Clark, Jonny Lee Miller, Chloë Grace Moretz, Matthew David McCarthy, Johnny Depp, Michael Anthony Brown, Dominika Van Santen