Pan Selfridge

Pan Selfridge

S02E05 - Epizoda 5

19.5. 07:40
Nova Lady
60 minut
2014
Velká Británie Drama

Válka na evropském kontinentu pokračuje a volná místa v obchodním domě dočasně obsazují ženy, což s sebou přináší různé komplikace provozního charakteru, s nimiž naštěstí poněkud bezradnému panu Groveovi ochotně pomůže paní Selfridgeová. K mnohem vážnějšímu konfliktu se ovšem schyluje mezi Henrim Leclairem a ctižádostivým vedoucím oddělení módy, panem Thackerayem. Konfliktu, který ještě nadělá mnoho zlé krve. Harry by se mezitím rád více zapojil do válečného úsilí, a karetní večírek u Delphiny Dayové by mohl být ideální příležitostí promluvit si s těmi správnými lidmi. Je mezi nimi i nenápadný Bill Summertime, který do Harryho života zasáhne mnohem výrazněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Totéž platí o novém nájemníkovi, jenž nalezl útočiště v domě slečny Mardleové.(Česká televize)

Více informací

Podobné tituly

Reality Show
Poldark
Jak básníci neztrácejí naději

O pořadu

česky česky
2014
Velká Británie Drama

Výpravné kostýmní drama Pan Selfridge, které vzniklo podle životopisné knihy Shopping, Seduction & Mr Selfridge z pera Lindy Woodheadové, popisuje skutečný životní příběh Harryho Gordona Selfridge, okázalého a vizionářského zakladatele slavného londýnského obchodního domu Selfridges, jenž do dnešních dnů hrdě stojí na svém místě na Oxford Street, jedné z nejrušnějších obchodních tříd britské metropole. Rodilý Američan Selfridge přichází do Londýna v roce 1908 a po negativních zkušenostech s provozem místních obchodních domů se rozhodne vybudovat a otevřít svůj vlastní velkolepý podnik a ukázat upjaté anglické společnosti, že nakupování může být vzrušující zábava. Ve svém úsilí čelí nemalým problémům, jeho energie a nakažlivý entuziasmus však neznají hranic.Seriálem Pan Selfridge britská ITV navazuje na úspěch oblíbeného a ceněného seriálu Panství Downton, rozkrývajícího složité vztahy na rozlehlém panském sídle. A podobně jako má Downtonské opatství své honosné sály pro příslušníky aristokracie i postranní trakty pro služebnictvo, tak i obchodní dům, plavící se jako velký zaoceánský parník světem obchodu, nabízí příběhy z velitelského můstku i podpalubí. Prostřednictvím těchto příběhů seriál podává vrstevnatý portrét doby krátce před první světovou válkou, plné převratných společenských změn i nových technických vymožeností, které zasahují do života hrdinů. Titulní roli ztvárnil americký herec Jeremy Piven, u nás patrně nejznámější rolí hektického filmového agenta v ceněném komediálním seriálu z prostředí Hollywoodu Vincentův svět, za niž byl třikrát po sobě vyznamenán prestižní cenou Emmy. V dalších rolích se v kvalitně obsazeném seriálu objevují Tom Goodman-Hill, Amanda Abbingtonová, Frances O'Connorová, Samuel West, Ron Cook, Katherine Kellyová, Grégory Fitoussi, Aisling Loftusová, Zoë Tapperová, Trystan Gravelle, Oliver Jackson-Cohen a řada dalších povědomých tváří.Oxford Street, Londýn, 1909 – vše je připraveno ke slavnostnímu otevření nového velkolepého obchodního domu Selfridges. Sám pan Harry Gordon Selfridge prochází jednotlivá oddělení a povzbuzuje zaměstnance. Než dokráčel až do tohoto bodu, musel však ujít dlouhou a trnitou cestu. Cestu, na jejímž počátku tento rodilý Američan stanul o rok dříve v oddělení rukavic obchodního domu Gamages. Právě zde se zrodil nápad na vybudování vlastního podniku, který by upjatým Britům konečně ukázal, že nakupování může být i vzrušujícím dobrodružstvím. Že vše nepůjde hladce, poznává hned vzápětí, když z projektu odstoupí hlavní investor, konzervativní pan Waring, pobouřený Harryho barnumskými americkými způsoby. Získává však i nového zastánce v osobě vlivného novináře Franka Edwardse, který mu zprostředkuje několik zásadních životních setkání. A ve svém neúnavném úsilí se může vždy spolehnout na podporu rodiny, především své ženy Rose a matky Lois.(Česká televize)

Tvůrci

Lawrence Till

Hrají

Samuel West, Grégory Fitoussi, Jeremy Piven, Amanda Abbington, Sadie Shimmin, Tom Goodman-Hill, Cal MacAninch, Malcolm Rennie, Raymond Coulthard, Frances O'Connor, Amy Beth Hayes, Philip Rosch, Ron Cook, Aisling Loftus, Polly Walker, Trystan Gravelle, Katherine Kelly, Sai Bennett, Amy Morgan, Greg Austin, Oliver Farnworth, Sean Teale, Amanda Lawrence, Ria Zmitrowicz, Aidan McArdle