Pan Selfridge

Pan Selfridge

S02E05 - Epizoda 5

19.5. 07:40
Nova Lady
60 minut
2014
Velká Británie Drama

Válka na evropském kontinentu pokračuje a volná místa v obchodním domě dočasně obsazují ženy, což s sebou přináší různé komplikace provozního charakteru, s nimiž naštěstí poněkud bezradnému panu Groveovi ochotně pomůže paní Selfridgeová. K mnohem vážnějšímu konfliktu se ovšem schyluje mezi Henrim Leclairem a ctižádostivým vedoucím oddělení módy, panem Thackerayem. Konfliktu, který ještě nadělá mnoho zlé krve. Harry by se mezitím rád více zapojil do válečného úsilí, a karetní večírek u Delphiny Dayové by mohl být ideální příležitostí promluvit si s těmi správnými lidmi. Je mezi nimi i nenápadný Bill Summertime, který do Harryho života zasáhne mnohem výrazněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Totéž platí o novém nájemníkovi, jenž nalezl útočiště v domě slečny Mardleové.(Česká televize)

Více informací
S03E07

Epizoda 7

9.6. 07:40, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 7

V domě slečny Mardleové se koná smuteční shromáždění za Doris, kterou v závěru minulé epizody po tajné schůzce s Billym srazil nákladní vůz. Pan Grove slečně Mardleové děkuje za podporu, tu ovšem trápí výčitky svědomí, s nimiž se musí někomu svěřit. U Victora v klubu mezitím panuje poněkud napjatá atmosféra. Přítomnost Reganových hazardních hráčů těžce nese především George, finančně se ale podniku zatím daří. Victor navíc navzdory zásahu pana Selfridge pokračuje v románku s Violette. Nezahálel ani lord Loxley, který koupil oněch pět procent akcií, jichž se Harry zbavil, aby získal kapitál pro Nancy, a nyní se vehementně dožaduje místa v radě obchodní společnosti Selfridges. Horkokrevný Harry se nechává vyprovokovat k jistému nepředloženému slibu a doma si pak vylévá zlost na Sergejovi. Nakonec ale vše zastíní nečekaná šťastná novina.(Česká televize)

S03E08

Epizoda 8

9.6. 08:40, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 8

Ve Versailles je konečně podepsán mír a celý národ slaví. A když slaví národ, musí slavit i obchodní dům Selfridges. Akce Británie se baví by měla předčit vše, co dosud Londýn spatřil. A jak Harry doufá, také napomoci k jím slíbenému desetiprocentnímu zhodnocení akcií. Slečna Mardleová po roztržce s panem Grovem pečuje o Arnoštka a v této obtížné situaci nachází více než zdatného pomocníka v Georgeovi, který praštil s prací pro Victora. Reganových kumpánů začíná mít dost i Elsa a navrhuje radikální řešení. Komplikuje se také Gordonův vztah s Grace, který pomalu přestává být tajemstvím. To však není nic proti citovým zmatkům, jež prožívá stále více rozervaná Nancy.(Česká televize)

S03E09

Epizoda 9

10.6. 07:55, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 9

Akce Británie se baví byla jen prvním krokem Harryho celkové strategie. Bezprostředně po ní následuje výprodej století, podpořený dosud nevídaně agresivní reklamní kampaní. Kontroverzní krok vzbudí velkou nelibost u konkurence a také u části veřejnosti a sdělovacích prostředků. Situace hodlá využít lord Loxley, jemuž se podařilo získat na svou stranu vlivné členy správní rady Barratta a Lowea. Nejen obchodem však živ je člověk. Harry požádal Nancy o ruku, a ta nabídku zcela ohromena přijala. Otázka zní, co na to řekne architekt Gerrard, ve skutečnosti její bratr Gus, s nímž hodlala Harryho obrat o peníze. Citové problémy se nevyhnou ani Gordonovi s Grace a překvapivě ani Violette, kolem níž začíná kroužit nový nápadník. K rozuzlení spěje také roztržka mezi slečnou Mardleovou a panem Grovem.(Česká televize)

S03E10

Epizoda 10

10.6. 08:55, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 10

Po dvoutýdenním odkladu zasedá v obchodním domě správní rada, která může být pro Harryho posledním počinem ve funkci jejího předsedy. Lord Loxley je totiž odhodlán dotáhnout svou pomstu do konce a dát Harrymu na vlastní kůži pocítit, jaké to je ztratit, co vám patří. S blížícím se zahájením stavebních prací na Selfridgeově sídlišti stojí před osudovou křižovatkou také Nancy. A to ani netuší, že kněžna Marie mezitím pojala vážné podezření vůči jejímu bratrovi, vydávajícímu se za architekta Gerrarda. Do obchodního domu se v roli šéfa ochranky vrátil George Towler, k odchodu se naopak chystá slečna Mardleová, která už nechce pracovat společně s panem Grovem. Že za lásku je nutné bojovat, poznávají Gordon i Violette, někdy to ale nemusí stačit. Jednou jste zkrátka nahoře a jindy zase dole. Otázka zní, kde se nakonec ocitne Harry Selfridge.(Česká televize)

Podobné tituly

Poldark

O pořadu

česky česky
2014
Velká Británie Drama

Výpravné kostýmní drama Pan Selfridge, které vzniklo podle životopisné knihy Shopping, Seduction & Mr Selfridge z pera Lindy Woodheadové, popisuje skutečný životní příběh Harryho Gordona Selfridge, okázalého a vizionářského zakladatele slavného londýnského obchodního domu Selfridges, jenž do dnešních dnů hrdě stojí na svém místě na Oxford Street, jedné z nejrušnějších obchodních tříd britské metropole. Rodilý Američan Selfridge přichází do Londýna v roce 1908 a po negativních zkušenostech s provozem místních obchodních domů se rozhodne vybudovat a otevřít svůj vlastní velkolepý podnik a ukázat upjaté anglické společnosti, že nakupování může být vzrušující zábava. Ve svém úsilí čelí nemalým problémům, jeho energie a nakažlivý entuziasmus však neznají hranic.Seriálem Pan Selfridge britská ITV navazuje na úspěch oblíbeného a ceněného seriálu Panství Downton, rozkrývajícího složité vztahy na rozlehlém panském sídle. A podobně jako má Downtonské opatství své honosné sály pro příslušníky aristokracie i postranní trakty pro služebnictvo, tak i obchodní dům, plavící se jako velký zaoceánský parník světem obchodu, nabízí příběhy z velitelského můstku i podpalubí. Prostřednictvím těchto příběhů seriál podává vrstevnatý portrét doby krátce před první světovou válkou, plné převratných společenských změn i nových technických vymožeností, které zasahují do života hrdinů. Titulní roli ztvárnil americký herec Jeremy Piven, u nás patrně nejznámější rolí hektického filmového agenta v ceněném komediálním seriálu z prostředí Hollywoodu Vincentův svět, za niž byl třikrát po sobě vyznamenán prestižní cenou Emmy. V dalších rolích se v kvalitně obsazeném seriálu objevují Tom Goodman-Hill, Amanda Abbingtonová, Frances O'Connorová, Samuel West, Ron Cook, Katherine Kellyová, Grégory Fitoussi, Aisling Loftusová, Zoë Tapperová, Trystan Gravelle, Oliver Jackson-Cohen a řada dalších povědomých tváří.Oxford Street, Londýn, 1909 – vše je připraveno ke slavnostnímu otevření nového velkolepého obchodního domu Selfridges. Sám pan Harry Gordon Selfridge prochází jednotlivá oddělení a povzbuzuje zaměstnance. Než dokráčel až do tohoto bodu, musel však ujít dlouhou a trnitou cestu. Cestu, na jejímž počátku tento rodilý Američan stanul o rok dříve v oddělení rukavic obchodního domu Gamages. Právě zde se zrodil nápad na vybudování vlastního podniku, který by upjatým Britům konečně ukázal, že nakupování může být i vzrušujícím dobrodružstvím. Že vše nepůjde hladce, poznává hned vzápětí, když z projektu odstoupí hlavní investor, konzervativní pan Waring, pobouřený Harryho barnumskými americkými způsoby. Získává však i nového zastánce v osobě vlivného novináře Franka Edwardse, který mu zprostředkuje několik zásadních životních setkání. A ve svém neúnavném úsilí se může vždy spolehnout na podporu rodiny, především své ženy Rose a matky Lois.(Česká televize)

Tvůrci

Lawrence Till

Hrají

Samuel West, Grégory Fitoussi, Jeremy Piven, Amanda Abbington, Sadie Shimmin, Tom Goodman-Hill, Cal MacAninch, Malcolm Rennie, Raymond Coulthard, Frances O'Connor, Amy Beth Hayes, Philip Rosch, Ron Cook, Aisling Loftus, Polly Walker, Trystan Gravelle, Katherine Kelly, Sai Bennett, Amy Morgan, Greg Austin, Oliver Farnworth, Sean Teale, Amanda Lawrence, Ria Zmitrowicz, Aidan McArdle