Pan Selfridge

Pan Selfridge

S02E05 - Epizoda 5

18.5. 16:20
Nova Lady
60 minut
2014
Velká Británie Drama

Válka na evropském kontinentu pokračuje a volná místa v obchodním domě dočasně obsazují ženy, což s sebou přináší různé komplikace provozního charakteru, s nimiž naštěstí poněkud bezradnému panu Groveovi ochotně pomůže paní Selfridgeová. K mnohem vážnějšímu konfliktu se ovšem schyluje mezi Henrim Leclairem a ctižádostivým vedoucím oddělení módy, panem Thackerayem. Konfliktu, který ještě nadělá mnoho zlé krve. Harry by se mezitím rád více zapojil do válečného úsilí, a karetní večírek u Delphiny Dayové by mohl být ideální příležitostí promluvit si s těmi správnými lidmi. Je mezi nimi i nenápadný Bill Summertime, který do Harryho života zasáhne mnohem výrazněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Totéž platí o novém nájemníkovi, jenž nalezl útočiště v domě slečny Mardleové.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 4
S04E03

Epizoda 3

17.6. 08:05, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 3

Zatímco Harry tráví večery bezuzdným hazardem ve společnosti Rosie Dollyové, což s gustem rozmazávají Wynnstayovy noviny, Kitty Edwardsová se seznamuje s legendou kosmetického průmyslu, paní Elizabeth Arden, která v Selfridges osobně dohlíží na rozjezd své filiálky. Není ovšem zlato všechno, co se třpytí. Harry nachází společnou řeč s dravým finančníkem Jimmym Dillonem a ke Gordonově nelibosti rozjíždějí riskantní projekt s akciemi. Harry byl ale odjakživa hráč, ochotný vsadit vše na jednu kartu. V provozním zákulisí obchodu se mezitím Tilly musí nadále potýkat s rasovými předsudky. A aniž by cokoliv tušil, stojí před osudovou křižovatkou také pan Grove, jehož okolnosti přimějí přehodnotit své životní priority.(Česká televize)

S04E04

Epizoda 4

17.6. 09:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 4

Riskantní operace s akciemi vynesla spoustu peněz, a tak může Harry v luxusním prostředí francouzského Biarritzu, kam sezval zástupce tisku, slavnostně ohlásit nové akvizice. Selfridges je nyní největším obchodním řetězcem v Evropě. A zatímco se ve Francii bujaře slaví, v Londýně začíná docházet trpělivost jistému D'Anconovi, jemuž Selfridge dluží značnou částku z hazardu. Rosalie mezitím připravuje charitativní akci pro fond lorda Wynnstaye pro válečné sirotky, v jejímž rámci bude přímo v Selfridges předčítat A. A. Milne ze svého Medvídka Pú. Před zásadními rodinnými dilematy stojí jak Kitty Edwardsová, tak nešťastný pan Grove, který si v nemocnici vyslechl neúprosnou diagnózu. V jeho případě otázka zní, jestli bude schopen přijmout pomocnou ruku, která se mu zcela nečekaně nabídne.(Česká televize)

S04E05

Epizoda 5

23.6. 07:55, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 5

Obchodní dům Selfridges nabízí zcela novou atrakci. Přímo mezi prodejními pulty se natáčí nový film se sestrami Dollyovými a hvězdným Bumbym Wallacem. Stále rozlícený Harry žádá po lordu Wynnstayovi dementi nactiutrhačného článku o svém zeťovi Sergejovi a tímto nevděčným úkolem pověří Franka Edwardse. Ten má ovšem díky své nepředložené nevěře dost starostí s vlastním špatným svědomím. Pana Crabba navštíví pan Keen, zástupce Londýnské občanské stavební společnost, která je coby významný akcionář Selfridges znepokojena Harryho nezřízeným utrácením. Zaskočený pan Grove se mezitím vyrovnává s přítomností slečny Mardleové. Epizoda vrcholí slavnostní dotočnou, která dopadne poněkud jinak, než všichni očekávali.(Česká televize)

S04E06

Epizoda 6

23.6. 08:50, Nova Lady, 65 minut

Epizoda 6

Slavnostní dotočná, v jejímž průběhu byl Frank okolnostmi přinucen jít konečně s pravdou ven o své francouzské avantýře, zatímco Harry nechal vyvést řádící sestry Dollyovy, skončila bezprecedentním útokem proti výlohám Selfridges. D'Ancona odhodil rukavičky a nyní tvrdě žádá splátku dluhu i s tučnou přirážkou za prodlení. Harry, který takovou hotovost nemá, se v nouzi obrací na Jimmyho Dillona, jeho návrh by však znamenal jen další odcizení s Gordonem. Vrcholí také vzájemná nevraživost s lordem Wynnstayem, přerůstající v nepokrytou obchodní válku. Naštěstí existují i příjemnější starosti. Pan Grove požádal slečnu Mardleovou o ruku a má to být právě pan Selfridge, kdo přivede nevěstu k oltáři. Jimmy Dillon, který již prokázal, jak prchlivý umí být, mezitím s nelibostí sleduje opětovné sbližování lady Mae s Victorem Colleanem.(Česká televize)

S04E07

Epizoda 7

23.6. 16:15, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 7

Násilná Victorova smrt zdrtila všechny, kdo ho znali. Tisk spekuluje o vyřizování účtů v podsvětí, zatímco se skutečný viník Jimmy Dillon skrývá u své matky. V obchodě mezitím Harry s Gordonem, kteří snad konečně opět nalezli společnou řeč, připravují velkolepou akci Léto v Selfridges. Kitty Edwardsová se loučí před svým odjezdem do New Yorku a je na Harrym, aby promluvil zdrcenému Frankovi do duše. Meryl, rozhořčená pokračující šikanou slečny Brocklessové, požádá svého otce, aby zasáhl v její prospěch. Celá záležitost však nabere poněkud nečekaný obrat. A jelikož kola obchodu se nikdy nezastaví, ocitnou se otec a syn Selfridgeovi před nabídkou, představující výzvu srovnatelnou se založením samotného obchodního domu Selfridges.(Česká televize)

S04E08

Epizoda 8

23.6. 17:15, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 8

Selfridge a Dillon finalizují koupi obchodního domu Whiteleys, který marnotratní synové jeho zakladatele přivedli na pokraj krachu. Překvapená Meryl se dozvídá o výpovědi Tilly a je pevně rozhodnutá to tak nenechat, zatímco unavený Grove chce odejít na odpočinek, jen ne a ne najít ten správný okamžik, kdy to Harrymu sdělit. Mezitím Wynnstayův novinář Tooby čmuchá kolem Victorovy smrti a svým vyptáváním zneklidní lady May natolik, že ji přiměje ke konfrontaci s Jimmym. Pan Crabb se s důkladností sobě vlastní pustí do revize účetnictví Whiteleys, v němž objeví několik nepříjemných překvapení. Je na Harrym a jeho obchodním géniovi, aby přišel na způsob, jak hrozící katastrofu odvrátit.(Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S04E09

Epizoda 9

29.6. 16:25, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 9

Navzdory jistým potížím s dodavateli se podařilo Selfridges stabilizovat a podnik je opět na vzestupu, jak také hlásí svému šéfovi pan Keen, zástupce Londýnské občanské stavební společnost, která je v obchodním domě významným akcionářem. Donoghue však přesto nabádá k maximální ostražitosti. Smrt pana Grovea všechny hluboce zasáhla, život ale musí jít dál. Harry se naplno věnuje přípravám velkolepých oslav 20. výročí otevření Selfridges a novou akvizici Whiteleys ponechává plně v rukou Jimmyho Dillona. Ten však čelí nemalým potížím a bez Harryho vědomí do nich zatahuje i pana Crabba s Georgem Towlerem. Kolem Jimmyho navíc navzdory osobní intervenci lady Mae u lorda Wynnstaye nadále krouží neodbytný reportér Tooby. Na nic netušícího Harryho tak čeká hned několikeré hořké zklamání.(Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S04E10

Epizoda 10

29.6. 17:20, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 10

Noviny rozmazávají smrt Jimmyho Dillona a jeho vazby na lady Mae. Zdrcený Harry se již týden skrývá před veřejností a nechce vidět ani May, s níž se přitom teprve nedávno sblížil. A má být ještě hůř. Rozzuřený šéf asociace velkoobchodníků nejenže neodvolává embargo na Whiteleys, ale dokud nebudou uhrazeny dlužné pohledávky, rozšiřuje je i na Selfridges. Tady už jde o bytí a nebytí firmy. Zoufalý Gordon pokládá otci nůž na krk a ten se konečně odhodlává vyrazit do boje. Nejprve stabilizuje rozkolísanou personální situaci v obchodě a připravuje velkorysou nabídku, která by měla udobřit všechny dodavatele. Pokouší se také urovnat roztržku s lady Mae. Zkrátka a dobře, jako už tolikrát dříve, v okamžiku krize sází do hry vše, co má. Je však možné, že jeho éra pomalu, ale jistě končí.(Česká televize)

Podobné tituly

Poldark
Jak básníci neztrácejí naději

O pořadu

česky česky
2014
Velká Británie Drama

Výpravné kostýmní drama Pan Selfridge, které vzniklo podle životopisné knihy Shopping, Seduction & Mr Selfridge z pera Lindy Woodheadové, popisuje skutečný životní příběh Harryho Gordona Selfridge, okázalého a vizionářského zakladatele slavného londýnského obchodního domu Selfridges, jenž do dnešních dnů hrdě stojí na svém místě na Oxford Street, jedné z nejrušnějších obchodních tříd britské metropole. Rodilý Američan Selfridge přichází do Londýna v roce 1908 a po negativních zkušenostech s provozem místních obchodních domů se rozhodne vybudovat a otevřít svůj vlastní velkolepý podnik a ukázat upjaté anglické společnosti, že nakupování může být vzrušující zábava. Ve svém úsilí čelí nemalým problémům, jeho energie a nakažlivý entuziasmus však neznají hranic.Seriálem Pan Selfridge britská ITV navazuje na úspěch oblíbeného a ceněného seriálu Panství Downton, rozkrývajícího složité vztahy na rozlehlém panském sídle. A podobně jako má Downtonské opatství své honosné sály pro příslušníky aristokracie i postranní trakty pro služebnictvo, tak i obchodní dům, plavící se jako velký zaoceánský parník světem obchodu, nabízí příběhy z velitelského můstku i podpalubí. Prostřednictvím těchto příběhů seriál podává vrstevnatý portrét doby krátce před první světovou válkou, plné převratných společenských změn i nových technických vymožeností, které zasahují do života hrdinů. Titulní roli ztvárnil americký herec Jeremy Piven, u nás patrně nejznámější rolí hektického filmového agenta v ceněném komediálním seriálu z prostředí Hollywoodu Vincentův svět, za niž byl třikrát po sobě vyznamenán prestižní cenou Emmy. V dalších rolích se v kvalitně obsazeném seriálu objevují Tom Goodman-Hill, Amanda Abbingtonová, Frances O'Connorová, Samuel West, Ron Cook, Katherine Kellyová, Grégory Fitoussi, Aisling Loftusová, Zoë Tapperová, Trystan Gravelle, Oliver Jackson-Cohen a řada dalších povědomých tváří.Oxford Street, Londýn, 1909 – vše je připraveno ke slavnostnímu otevření nového velkolepého obchodního domu Selfridges. Sám pan Harry Gordon Selfridge prochází jednotlivá oddělení a povzbuzuje zaměstnance. Než dokráčel až do tohoto bodu, musel však ujít dlouhou a trnitou cestu. Cestu, na jejímž počátku tento rodilý Američan stanul o rok dříve v oddělení rukavic obchodního domu Gamages. Právě zde se zrodil nápad na vybudování vlastního podniku, který by upjatým Britům konečně ukázal, že nakupování může být i vzrušujícím dobrodružstvím. Že vše nepůjde hladce, poznává hned vzápětí, když z projektu odstoupí hlavní investor, konzervativní pan Waring, pobouřený Harryho barnumskými americkými způsoby. Získává však i nového zastánce v osobě vlivného novináře Franka Edwardse, který mu zprostředkuje několik zásadních životních setkání. A ve svém neúnavném úsilí se může vždy spolehnout na podporu rodiny, především své ženy Rose a matky Lois.(Česká televize)

Tvůrci

Lawrence Till

Hrají

Samuel West, Grégory Fitoussi, Jeremy Piven, Amanda Abbington, Sadie Shimmin, Tom Goodman-Hill, Cal MacAninch, Malcolm Rennie, Raymond Coulthard, Frances O'Connor, Amy Beth Hayes, Philip Rosch, Ron Cook, Aisling Loftus, Polly Walker, Trystan Gravelle, Katherine Kelly, Sai Bennett, Amy Morgan, Greg Austin, Oliver Farnworth, Sean Teale, Amanda Lawrence, Ria Zmitrowicz, Aidan McArdle