Pan Selfridge

Pan Selfridge

S01E05 - Epizoda 5

13.4. 16:10
Nova Lady
55 minut
2013
Velká Británie Drama

Po senzácii, ktorú spôsobila návšteva ruskej baletky v Obchodnom dome, pripravuje Harry ďalší reklamný ťah. Do výkladu chce umiestniť úplne nový model automobilu Rolls-Royce a v rámci propagácie motorizmu, ponúknuť široký sortiment doplnkov a oblečenia s ním spojený. Pomáha mu jeho verný priateľ, dizajnér Henri Leclair, ktorý Harryho nepriamo donúti, aby prijal naspäť Agnes, šikovnú a pôvabnú predavačku, ktorej sľubnú kariéru v Selfridges, na čas ukončil vlastný otec.Pan Selfridge si dobrých zamestnancov natoľko váži, že je kvôli nim ochotný urobiť čokoľvek .No v súkromnom živote sa nad Harrym začínajú sťahovať mračná. Ohrdnutá Ellen sa ho nemieni len tak vzdať a navštívi Rose, aby ju o ich vzťahu informovala.(RTVS)

Více informací
S02E05

Epizoda 5

19.5. 07:40, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 5

Válka na evropském kontinentu pokračuje a volná místa v obchodním domě dočasně obsazují ženy, což s sebou přináší různé komplikace provozního charakteru, s nimiž naštěstí poněkud bezradnému panu Groveovi ochotně pomůže paní Selfridgeová. K mnohem vážnějšímu konfliktu se ovšem schyluje mezi Henrim Leclairem a ctižádostivým vedoucím oddělení módy, panem Thackerayem. Konfliktu, který ještě nadělá mnoho zlé krve. Harry by se mezitím rád více zapojil do válečného úsilí, a karetní večírek u Delphiny Dayové by mohl být ideální příležitostí promluvit si s těmi správnými lidmi. Je mezi nimi i nenápadný Bill Summertime, který do Harryho života zasáhne mnohem výrazněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Totéž platí o novém nájemníkovi, jenž nalezl útočiště v domě slečny Mardleové.(Česká televize)

S02E06

Epizoda 6

19.5. 08:40, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 6

S pokračující válkou je z prodeje staženo veškeré německé zboží, zatímco si mladý pan Gordon pomalu zvyká v oddělení čaje, kam jej otec přeložil, aby nemusel tolik myslet na své kolegy z expedice, kteří bojují na frontě. Atmosféry plné obav a divokých fám se rozhodne využít pan Thackeray ke konečnému vyřízení účtů s Henrim Leclairem, jehož nařkne ze špionáže pro Německo. Je to jistě nesmysl, pravdou ale je, že Henri poslední dobou něco skrývá. To nabídka zpravodajské práce ve prospěch britského impéria, s níž Harryho osloví Bill Summertime, je naproti tomu zcela konkrétní a netřeba dodávat, že také patřičně riskantní. Události vrcholí během vlasteneckého charitativního koncertu, pořádaného v restauraci Palm Court.(Česká televize)

S02E07

Epizoda 7

20.5. 08:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 7

Po zatčení Henriho Leclaira prohledává policie dům Selfridgeových a uniformovaní muži zákona se objevují i v obchodním domě. Zdrcená Agnes odmítá uvěřit, že by se provinil špionáží a je odhodlána učinit vše, co bude v jejích silách, aby dosáhla jeho propuštění. V tom je jí nápomocen i její snoubenec Victor. V nepřítomnosti šéfa se vedení podniku ujímají pan Grove s panem Crabbem a ke svému dílu odpovědnosti se hlásí i mladý pan Gordon. Zoufalá Rose netuší, kam její manžel zmizel a pravdu se dozvídá až od Delphine Dayové. Má být však ještě hůř. Naplno propuká skandál s nekvalitními vojenskými botami, které pro armádu nakoupil lord Loxley, ten ovšem veškerou vinu svaluje na Harryho. Lady Mae je chováním svého manžela znechucena a rozhoduje se k radikálnímu kroku.(Česká televize)

S02E08

Epizoda 8

20.5. 09:00, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 8

Harry se konečně vrací do Londýna, kde musí čelit mediální bouři v souvislosti se skandálem kolem armádních nákupů. Bill Summertime z tajné služby mu odmítá pomoci, nakonec se však alespoň angažuje ve věci Henriho Leclaira, který na americkém velvyslanectví čeká na vydání do Spojených států, kde čelí trestnímu stíhání. Pověst Selfridges je nicméně v troskách a prodej klesá každým dnem. Harry se pokouší zaměstnance uklidnit a v emotivním proslovu slibuje, že nepoleví, dokud neočistí své jméno. Na pomoc přichází i Delphine Dayová, která do obchodu přivede slavného hollywoodského režiséra Macka Sennetta a jeho hvězdu Mabel Normandovou. Lady Mae mezitím prodává své šperky a po konfrontaci s manželem pochopí, že ho bude muset zničit.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S02E09

Epizoda 9

25.5. 16:20, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 9

Navzdory prvním veřejným informacím, že lady Mae odešla od lorda Loxleyho, což by mělo vzbudit jisté pochyby o vině pana Selfridge, skandál s nekvalitními vojenskými botami stále poškozuje obchod. Jen v tomto týdnu zrušilo své účty dalších sedm prominentních zákaznic. Dobrá zpráva je, že se vrátil Henri Leclair, který využije známosti s vlivnou novinářkou Winifred Blackovou, jejíž článek o Selfridges by mohl alespoň zmírnit pobouření britské veřejnosti. Své síly spojí i lady Mae a Frank Edwards, kteří nejsou na nešťastné situaci bez viny. A pomoc nabízí také Delphine Dayová, je však možné, že tím sleduje své vlastní cíle. Podivně stranou se drží naopak Rose, která se v poslední době necítí vůbec dobře. Agnes Towlerová mezitím marně čeká na jakékoliv zprávy o svém bratru Georgeovi, pohřešovaném na západní frontě.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S02E10

Epizoda 10

25.5. 17:20, Nova Lady, 55 minut

Epizoda 10

Harry konečně pochopil, že základním hnacím motorem jeho života je a vždycky byla jeho žena Rose. Rose a spokojená rodina, která je zase po delší době pohromadě a může se společně těšit na oslavu Dne díkůvzdání. A není to jediná dobrá zpráva. Po týdnech mučivé nejistoty se do Londýna vrátil George, jehož vyprávění o životě na frontě Harryho hluboce zasáhne a odrazí se v nové tváři celého obchodního domu. Pro Agnes, která chystá svatbu s Victorem, to má být poslední práce pro Selfridges, a odchod hlásí i Henri Leclair. Všechna obvinění proti němu byla definitivně stažena, a tak považuje za správné přihlásit se na frontu a bojovat za Francii. Ke svému rozuzlení spěje i Harryho souboj s proradným Loxleym, nic však nemůže nezdolného optimistu připravit na osudovou zprávu, kterou vyslechne v samotném závěru.(Česká televize)

Podobné tituly

Panství Downton
Poldark

O pořadu

česky česky
2013
Velká Británie Drama

Výpravné kostýmní drama Pan Selfridge, které vzniklo podle životopisné knihy Shopping, Seduction & Mr Selfridge z pera Lindy Woodheadové, popisuje skutečný životní příběh Harryho Gordona Selfridge, okázalého a vizionářského zakladatele slavného londýnského obchodního domu Selfridges, jenž do dnešních dnů hrdě stojí na svém místě na Oxford Street, jedné z nejrušnějších obchodních tříd britské metropole. Rodilý Američan Selfridge přichází do Londýna v roce 1908 a po negativních zkušenostech s provozem místních obchodních domů se rozhodne vybudovat a otevřít svůj vlastní velkolepý podnik a ukázat upjaté anglické společnosti, že nakupování může být vzrušující zábava. Ve svém úsilí čelí nemalým problémům, jeho energie a nakažlivý entuziasmus však neznají hranic.Seriálem Pan Selfridge britská ITV navazuje na úspěch oblíbeného a ceněného seriálu Panství Downton, rozkrývajícího složité vztahy na rozlehlém panském sídle. A podobně jako má Downtonské opatství své honosné sály pro příslušníky aristokracie i postranní trakty pro služebnictvo, tak i obchodní dům, plavící se jako velký zaoceánský parník světem obchodu, nabízí příběhy z velitelského můstku i podpalubí. Prostřednictvím těchto příběhů seriál podává vrstevnatý portrét doby krátce před první světovou válkou, plné převratných společenských změn i nových technických vymožeností, které zasahují do života hrdinů. Titulní roli ztvárnil americký herec Jeremy Piven, u nás patrně nejznámější rolí hektického filmového agenta v ceněném komediálním seriálu z prostředí Hollywoodu Vincentův svět, za niž byl třikrát po sobě vyznamenán prestižní cenou Emmy. V dalších rolích se v kvalitně obsazeném seriálu objevují Tom Goodman-Hill, Amanda Abbingtonová, Frances O'Connorová, Samuel West, Ron Cook, Katherine Kellyová, Grégory Fitoussi, Aisling Loftusová, Zoë Tapperová, Trystan Gravelle, Oliver Jackson-Cohen a řada dalších povědomých tváří.Oxford Street, Londýn, 1909 – vše je připraveno ke slavnostnímu otevření nového velkolepého obchodního domu Selfridges. Sám pan Harry Gordon Selfridge prochází jednotlivá oddělení a povzbuzuje zaměstnance. Než dokráčel až do tohoto bodu, musel však ujít dlouhou a trnitou cestu. Cestu, na jejímž počátku tento rodilý Američan stanul o rok dříve v oddělení rukavic obchodního domu Gamages. Právě zde se zrodil nápad na vybudování vlastního podniku, který by upjatým Britům konečně ukázal, že nakupování může být i vzrušujícím dobrodružstvím. Že vše nepůjde hladce, poznává hned vzápětí, když z projektu odstoupí hlavní investor, konzervativní pan Waring, pobouřený Harryho barnumskými americkými způsoby. Získává však i nového zastánce v osobě vlivného novináře Franka Edwardse, který mu zprostředkuje několik zásadních životních setkání. A ve svém neúnavném úsilí se může vždy spolehnout na podporu rodiny, především své ženy Rose a matky Lois.(Česká televize)

Tvůrci

Anthony Byrne

Hrají

Samuel West, Grégory Fitoussi, Jeremy Piven, Oliver Jackson-Cohen, Poppy Lee Friar, Amanda Abbington, Tom Goodman-Hill, Nick Moran, Malcolm Rennie, Lauren Crace, Frances O'Connor, Amy Beth Hayes, Ron Cook, Aisling Loftus, Anna Madeley, Trystan Gravelle, Kika Markham, Will Payne, Katherine Kelly, Freya Wilson, Zoë Tapper, Raffey Cassidy, Timothy Watson, Deborah Cornelius, Adam Wilson, Calum Callaghan, Alexander Cobb