Odznak Vysočina

Odznak Vysočina

S03E04 - Zmizelá

9.6. 20:20
Nova
85 minut
Krimi / Drama

Markéta Vláčilová byla bezkonfliktní mladá máma dvouleté holčičky, její vražda je tak šokem nejen pro rodinu, ale těžkým úkolem i pro vyšetřovatele. Její dcera navíc není k nalezení, a policistům tak začíná boj s časem. Postupně se ukáže, že Markéta nebyla tak nevinná, jak se jejímu okolí zdálo. Vašek Kocián se snaží svému otci dokázat, že je dobrý policista, zdá se ale, že nic, co udělá, není pro tátu dost dobré. (TV Nova)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E06

Rukojmí

24.6. 09:35, Nova, 75 minut

Rukojmí

Sedmnáctiletý Standa se při útěku před policií zabarikáduje na veselském hradě a jako rukojmí si vezme průvodkyni, kterou nechtěně pořeže. Její stav se zhoršuje, policisté tak bojují o čas a hledají tajemnou Janu, kterou Standa požaduje výměnou za rukojmí. Petr Bach pak nechce nechat být případ vraždy Markéty Vláčilové − prokuratura jejich oddělení obvinila, že nastrčilo falešné důkazy. Bach navíc zjišťuje, že hlavním podezřelým je nepochopitelně Karel Šmíd… (TV Nova)

Dostupné za 5 dnů
S03E07

Na okraji

30.6. 20:20, Nova, 75 minut

Na okraji

Ve vesnici nedaleko Veselé někdo zavraždil místní rodačku a jejího partnera. Okolnosti podivné dvojité vraždy jsou nejasné. Podezření padá na bývalé partnery poškozené, jejího syna i sousedy, se kterými měli poškození dlouholeté spory. Vysočinský tým je navíc nucen fungovat bez Dany Skálové i Petra Bacha, který byl za rvačku s Kociánem postaven mimo službu. Zatímco se mu pod rukama rozpadá soukromý i pracovní život, dá si jediný úkol − dostat vražedkyni Markéty Vláčilové do vězení. (TV Nova)

O pořadu

česky česky
Krimi / Drama

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena – Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukryté právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu. Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav,sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými  událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti.


(TV Nova)

Tvůrci

Marek Najbrt

Hrají

Patrik Děrgel, Ivana Andrlová, Michal Suchánek, Martin Hofmann, Pavla Gajdošíková, Simona Zmrzlá, Jan Hrušínský, Pavel Řezníček, Monika Hilmerová