Můj přítel Monk

Můj přítel Monk

S01E01 - Pan Monk a kandidát

27.5. 10:55
Nova
55 minut
2002
USA Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

V St. Claře je zavražděna mladá žena, Nicole Vasquesová. K vyšetřování je přizván jako soukromý poradce Adrian Monk. Monk kdysi pracoval u policie, ale kvůli psychice byl dočasně suspendován. Má sice neobvyklé pozorovací schopnosti, všimne si sebemenší maličkostí, ale je natolik velký puntičkář, že na své okolí působí spíš jako blázen. Při jeho práci ho musí neustále zklidňovat osobní ošetřovatelka Sharona a pravidelně dochází k doktoru Krogerovi na psychoterapii. Když dojde při volební kampani v San Francisku k pokusu o zastřelení kandidáta na starostu Warrena St. Claira, je Adrian Monk stávajícím starostou přizván k vyšetřování. Monkův bývalý nadřízený, kapitán Stottlemeyer, není z této spolupráce příliš nadšený, ale musí respektovat starostovo rozhodnutí. Členové vyšetřovacího týmu i manželka kandidáta, Miranda St. Clairová, jsou velice znepokojeni, když poznají Adriana Monka. Nechápou, proč takový podle nich blázen má policii pomáhat s vyšetřováním atentátu Po ohledání místa činu se Monk domnívá, že atentátník je totožný s vrahem Nicole Vasquézové ze St. Clary. Kapitán Stottlemeyer s Monkem však nesouhlasí. Monk však tuto stopu sleduje dál a požádá jednoho mladíka z týmu, aby mu zjistil nějaké informace. Později mu mladík volá, že něco našel a domluví se, že mu dokumenty vezme domů. Cestou je však přepaden a zavražděn(oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E03

Pan Monk a výpadek proudu

11.7. 09:15, Nova Gold, 50 minut

Pan Monk a výpadek proudu

Do prostor elektrárny nepozorovaně vnikne maskovaný muž a do skříně vysokého napětí nastraží časovanou nálož. Její odpálení způsobí výpadek elektrického proudu v celém městě. Podezřelým číslo jedna se stává Bremer, který měl v minulosti na svědomí akce podobného typu. Bremer však v noci nečekaně nahlásí policii, že se ho někdo snaží zabít, ale přivolaná jednotka přijde bohužel pozdě. Monk je znepokojený. Pachatel je stále na svobodě a jeho tah nebyl jistě poslední.(TV Nova)

S03E04

Pan Monk má padáka

12.7. 02:15, Nova, 40 minut

Pan Monk má padáka

Polícia v spolupráci s Monkom vyšetruje zmiznutie jednej ženy. Bol to únos? Alebo odišla sama? Obhliadka garáže, chabé a neuspokojivé reakcie manžela na Monkove otázky detektíva len utvrdia v tom, že v zmiznutí a možno aj vražde má prsty jedine on. Ale ako mu to dokázať?(TV Markíza)

S03E05

Pan Monk se setkává s kmotrem

13.7. 02:15, Nova, 45 minut

Pan Monk se setkává s kmotrem

Kmotr mafiánské rodiny Sal Lucarelli si najímá Monka, aby vyšetřil pětinásobnou vraždu v holičství, které mu sloužilo jako krytí při provozování hazardních her. Stopa vedoucí k čínskému gangu se ukáže jako falešná. Monk ale pátrá dál...(TV Nova)

S03E06

Pan Monk a dívka, která dělala zbytečný poplach

16.7. 02:15, Nova, 40 minut

Pan Monk a dívka, která dělala zbytečný poplach

Sharona má pocit, že se zbláznila. Ztrácí věci a nachází je na nečekaných místech, vidí zakrvácené mrtvoly a cítí se naprosto vyčerpaná. Ukáže se, že za tím může být její učitelka tvůrčího psaní...(TV Nova)

S03E07

Pan Monk a zaměstnanec měsíce

17.7. 02:40, Nova, 70 minut

Pan Monk a zaměstnanec měsíce

Pán Monk sa na žiadosť bývalého kolegu dostane k vyšetrovaniu smrti vzornej pracovníčky. Pôvodne všetko vyzeralo ako nehoda. Pán Monk však dôjde k inému názoru. Aby svoju teóriu dokázal, musí sa premôcť a nastúpiť v utajení ako zamestnanec do MegaMartu. Iba tak získa potrebné dôkazy.(TV Markíza)

S03E08

Pan Monk a televizní soutěž

18.7. 02:15, Nova, 40 minut

Pan Monk a televizní soutěž

Otec Monkovy zemřelé ženy Trudy se nečekaně objeví v San Franciscu. Požádá Adriana, aby s ním jel do Los Angeles. Produkuje tam televizní vědomostní soutěž a má podezření, že moderátor s jedním ze soutěžících podvádějí. Monk mu vyhoví a ve studiu při přímém přenosu oba usvědčí nejen z podvodů, ale i z vraždy.(TV Nova)

Dostupné za 7 hodin
S03E09

Pan Monk začal brát léky

18.7. 10:55, Nova, 55 minut

Pan Monk začal brát léky

Pan Monk dostal od svého psychiatra nový lék. Dlouho se rozmýšlí, jestli ho má vzít. Bojí se všech chemikálií. Nakonec se k tomu odhodlá. Nikdo z jeho spolupracovníků ho nemůže poznat. Je veselý, vtipný, směje se, ale neuvažuje racionálně. Není schopen vyřešit zranění kapitána Stottlemeyera, na kterého někdo vystřelil. Teprve když na naléhání Sharony prášky vyhodí, je z něj opět starý Monk.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S03E10

Pan Monk je na falešné stopě

19.7. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk je na falešné stopě

K mladej žene Natalii Teegerovej sa už dvakrát do domu vlámali cudzí muži. Natalie, ktorá má jedenásťročnú dcéru, netuší, čo u nej môžu hľadať. Nemá peniaze, ani drahé šperky. Pán Monk príde na to, že do akvária jej dcéry sa omylom dostal veľmi drahocenný Mesačný kameň. V múzeu ho ukradol jeden zo sprievodcov a schoval ho do škatule s vybavením akvárií, ktorú si kúpila práve Nataliina dcéra skôr, než si mohol zlodej kameň odniesť. Škatuľu si vzala domov a všetko, vrátane kameňa, dala svoje rybičke do akvária. Pán Monk sa s Natalie dohodne, že mu bude robiť asistentku namiesto Sharony.(TV Markíza)

Dostupné za 4 dny
S03E11

Pan Monk versus kobra

22.7. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk versus kobra

Autor kontroverzní knihy o Sonny Chawovi, hvězdě bojového umění, který před šesti lety zemřel, je zavražděn. Fanoušci nikdy neuvěřili, že Sonny je skutečně mrtev. Domnívali se, že svou smrt fingoval. Teď navíc vše nasvědčuje tomu, že vraždil právě on. Mrtvý autor, který ho v knize obvinil, že se nechával ve filmech zastupovat, dokonce drží v ruce Sonnyho vlasy.(TV Nova)

Dostupné za 5 dnů
S03E12

Pan Monk je v izolaci

23.7. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk je v izolaci

Pán Monk sa stane svedkom vraždy. FBI ho donúti, aby odišiel na neznáme miesto, Chce ho chrániť, aby sa mu nič nestalo a mohol svedčiť na súde. V chate, kde ku svojmu zúfalstvu býva s Natalie, Stottlemeyerom a agentom FBI, počuje v noci krik. Čoskoro zistí, že v protiľahlom dome došlo k vražde ...(TV Markíza)

Dostupné za 6 dnů
S03E13

Pan Monk v dopravní zácpě

24.7. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk v dopravní zácpě

Pán Monk sa s Natalie a jej dcérou vracajú autom z výletu. Na diaľnici dôjde k nehode, pri ktorej zomrie človek. Aspoň polícia je o tom presvedčená. Adrian Monk však zistí, že s obeťou si vybavil účty istý muž...(TV Markíza)

Podobné tituly

Myšlenky zločince
Kriminálka Anděl
Beze stopy
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
Kriminálka Las Vegas
Don Matteo

O pořadu

česky česky
2002
USA Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství.(Universal Channel)

Tvůrci

Dean Parisot

Hrají

Gail O'Grady, Kathryn Taylor, Tony Shalhoub, Stanley Kamel, Carl Ciarfalio, Michael Hogan, Adam Huss, Ted Levine, Ben Bass, Damon Jones, Joseph Whipp, Christopher Shyer, Dean Marshall, Rob LaBelle, Vincent Gale, Jason Gray-Stanford, Fred Ewanuick, Janet Wright, Bitty Schram, Carmen Aguirre, Manoj Sood, Dion Johnstone, Stellina Rusich