Můj přítel Monk

Můj přítel Monk

S01E01 - Pan Monk a kandidát

27.5. 10:55
Nova
55 minut
2002
USA Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

V St. Claře je zavražděna mladá žena, Nicole Vasquesová. K vyšetřování je přizván jako soukromý poradce Adrian Monk. Monk kdysi pracoval u policie, ale kvůli psychice byl dočasně suspendován. Má sice neobvyklé pozorovací schopnosti, všimne si sebemenší maličkostí, ale je natolik velký puntičkář, že na své okolí působí spíš jako blázen. Při jeho práci ho musí neustále zklidňovat osobní ošetřovatelka Sharona a pravidelně dochází k doktoru Krogerovi na psychoterapii. Když dojde při volební kampani v San Francisku k pokusu o zastřelení kandidáta na starostu Warrena St. Claira, je Adrian Monk stávajícím starostou přizván k vyšetřování. Monkův bývalý nadřízený, kapitán Stottlemeyer, není z této spolupráce příliš nadšený, ale musí respektovat starostovo rozhodnutí. Členové vyšetřovacího týmu i manželka kandidáta, Miranda St. Clairová, jsou velice znepokojeni, když poznají Adriana Monka. Nechápou, proč takový podle nich blázen má policii pomáhat s vyšetřováním atentátu Po ohledání místa činu se Monk domnívá, že atentátník je totožný s vrahem Nicole Vasquézové ze St. Clary. Kapitán Stottlemeyer s Monkem však nesouhlasí. Monk však tuto stopu sleduje dál a požádá jednoho mladíka z týmu, aby mu zjistil nějaké informace. Později mu mladík volá, že něco našel a domluví se, že mu dokumenty vezme domů. Cestou je však přepaden a zavražděn(oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 2
S02E02

Pan Monk jede do Mexika

17.6. 08:40, Nova Gold, 55 minut

Pan Monk jede do Mexika

V rekreační oblasti v Mexiku se při seskoku padákem zabije mladý Američan. Koroner jako příčinu smrti určí utopení. Starosta, přítel mladíkových rodičů, požádá Monka, aby se na případ podíval. A tak se Monk se Sharonou vydá na cestu do sousední země.(TV Nova)

S02E03

Pan Monk jde na baseball

17.6. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk jde na baseball

Investičního bankéře Hammonda, který čelí obvinění z podvodu na investorech, i jeho manželku Erin v noci na parkovišti zastřelí neznámý pachatel. A ačkoli mnoho lidí si mohlo přát Hammondovu smrt, Monk přizvaný k vyšetřování dojde k závěru, že zavražděna měla být paní Hammondová.(TV Nova)

S02E04

Pan Monk jde do cirkusu

18.6. 10:50, Nova, 55 minut

Pan Monk jde do cirkusu

V záhradnej reštaurácii je neznámym maskovaným mužom zastrelený Sergei z cirkusu, ktorý tu bol so svojou priateľkou, ošetrovateľkou koní Arianou Dakkarovou. Vrah urobí dve saltá a zmizne. Privolaní policajti vypočúvajú svedkov, ako k vražde došlo, a keď pán Monk počuje o akrobatických výkonoch vraha, ihneď mu príde na um cirkus. Ten je skutočne práve v meste: cirkus Dratch & Denby. Pán Monk so Sharonou sa tam teda vyberú. Pretože v cukorničke na stole v reštaurácii chýbal všetok cukor, vyhľadá Monk najprv Arianu Dakkarovú, ktorá z miesta vraždy utiekla. Tá nepopiera, že bola so Sergeiom, rovnako ako ďalší cirkusant, cvičiteľ Nikolai Petroff, nepopiera, že má rovnakú zbraň ako je tá, z ktorej bol zabitý Sergei. Ukáže sa však, že jeho zbraň zmizla...(TV Markíza)

S02E05

Pan Monk a velmi, velmi starý muž

19.6. 10:50, Nova, 55 minut

Pan Monk a velmi, velmi starý muž

V maldenskom starobinci sa chystá oslava 115. narodenín najstaršieho muža na svete, pána Milesa Hollinga. K starému pánovi vstupuje ktosi do izby a sťahuje rolety. Starček sa pýta, prečo neprišiel jeho známy, strážca George, a miesto odpovede ho neznámy udusí vankúšom. Ku kapitánovi Stottlemeyerovi prichádza jeho manželka Karen, autorka dokumentárnych filmov, s prosbou, aby začal vyšetrovať Hollingovu smrť, ktorá je podľa nej vraždou. Kapitán posiela na miesto Monka, ktorý je tiež presvedčený, že starček bol zavraždený. Stottlemeyer, ktorý je teda nútený začať vyšetrovať, sa poháda s manželkou a dočasné útočisko nájde u Monka. Pre oboch je spolužitie jedno veľké peklo, ale ani jeden si to nechce priznať, aby sa druhého nedotkol...(TV Markíza)

S02E06

Pan Monk jde do divadla

20.6. 10:50, Nova, 55 minut

Pan Monk jde do divadla

Při premiéře nové hry, kde hraje hlavní roli Sharonina sestra Gail, je zavražděn jeden z herců. K vraždě došlo před zraky tří set diváků. A protože nůž podle scénáře vrazila kolegovi do hrudi právě Gail, je okamžitě zatčena jako hlavní podezřelá. Sharona donutí Monka, který zpočátku také nevidí žádnou jinou stopu, aby se pustil do pátrání.(TV Nova)

S02E07

Pan Monk a spící podezřelý

21.6. 10:50, Nova, 60 minut

Pan Monk a spící podezřelý

Tři sourozenci, kteří se soudí o dědictví po zesnulém otci, dostanou poštou v balíčkách bomby. Sestru bomba zabije a podezření padne na jednoho z bratrů. Druhý totiž leží už čtyři měsíce v kómatu po autonehodě, ke které došlo přímo před zraky policistů. Monk je přesto přesvědčen, že vrahem je právě onen bratr v bezvědomí.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S02E08

Pan Monk se střetne s playboyem

24.6. 10:50, Nova, 55 minut

Pan Monk se střetne s playboyem

Vydavateľ populárneho pánskeho časopisu Saphire, Elliott D'Souza, zomrie vo svojom byte pri cvičení s činkou. Polícia berie prípad ako nehodu a je pre ňu uzavretý. Asistentka zosnulého, Diana Lundenová, si najme súkromného detektíva Adriana Monka, pretože má podozrenie, že jej šéf bol zavraždený. Adrian Monk a jeho asistentka Sharona Flemingová sa vydávajú do luxusného paláca, sídla časopisu Saphire, ktorý riadi preslávený Dexter Larson. Zo zvedavosti ich sprevádza aj kapitán Stottlemeyer a poručík Disher. Dexter Larson sa stáva hlavným podozrivým po tom, čo jeho alibi, ktoré mu poskytlo jedno z jeho dievčat, príliš nesedí. Larson sa začne vyhrážať Monkovi, že ak s vyšetrovaním neprestane, zverejní fotky jeho asistentky, ktorá sa v mladosti nechala fotografovať nahá ...(TV Doma)

Dostupné za 2 dny
S02E09

Pan Monk a dvanáctý muž

25.6. 10:55, Nova, 55 minut

Pan Monk a dvanáctý muž

Vyberač diaľničných poplatkov, ktorý bol brutálne zavraždený, je už deviatou obeťou za uplynulé dva týždne. Na prípade, ktorý vyšetruje kapitán Stottlemeyer a poručík Disher, spolupracuje aj Monk so svojou asistentkou Sharonou. Čoskoro je v kine zavraždená ďalšia žena. Adrian Monk spozná, že bankovka, ktorou platil v kine jej vrah, je rovnakej série ako bankovka, ktorou platil vrah vyberačovi. Obete zdanlivo inak nič nespája. Potom si ale Monk všimne, že niektoré obete mali doma rovnaký kalendár. Je to ale tá správna stopa?(TV Doma)

Dostupné za 3 dny
S02E10

Pan Monk a kluk s novinami

26.6. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk a kluk s novinami

Před Monkovým domem je zavražděn mladík, který rozvážel noviny. Zdá se, že někdo nechtěl, aby se ty noviny k Monkovi dostaly. A tak nejen Monk, Sharona, ale i kapitán Stottlemeyer s poručíkem Disherem pročítají ranní noviny stále dokola. Objeví při tom zajímavé skutečnosti, ale souvislost s vraždou před Monkovým domem se stále nedaří najít.(TV Nova)

Dostupné za 4 dny
S02E11

Pan Monk a tři koláče

27.6. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk a tři koláče

Pri oslavách mesta sú do súťaží venované tri koláče. Prvý koláč vyhrá staršia žena v tombole. Čoskoro je ale zavraždená a koláč chýba. Ambrose Monk telefonuje po siedmich rokoch svojmu bratovi Adrianovi Monkovi a žiada ho o pomoc. Keď sa Adrian rozhodne po dlhom prehováraní svoju asistentkou Sharonou brata navštíviť, zistí, že sa Ambrose vôbec nezmenil. Brat má stále strach vyjsť z domu, kde žije celý svoj život. Pred pár dňami však počul v susednom dome štyri výstrely. Monk so Sharonou sa idú pozrieť k susedom pod zámienkou, že chcú vrátiť múku, ktorú im Ambrose nedávno požičal. Keď prídu pred ich dom, všimnú si, že s ich autom niekto nedávno niekam išiel. Pritom im bolo povedané, že sa s ním niečo vyše mesiaca nejazdilo. Keď ich sused Pat van Ranken pozve dovnútra, je vidieť, že v kuchyni je neporiadok. Manželka Rita odišla vraj na nejaký čas preč. Ambrose Monk si však myslí, že Ritu zabil manžel onými štyrmi výstrelmi ...(TV Doma)

Dostupné za 5 dnů
S02E12

Pan Monk a televizní hvězda

28.6. 10:55, Nova, 50 minut

Pan Monk a televizní hvězda

Predstaviteľ hlavného hrdinu z obľúbeného seriálu, herec Brad Terry, sa ukrýva pred bulvárnymi novinármi u bývalej manželky Susan Malloyovej. Dôvodom je fyzické napadnutie čašníka v reštaurácii, ku ktorému došlo minulý týždeň. Novinári ho však čoskoro vypátrajú. Brad a Susan vyjdú pred dom a Brad pošle Susan domov s tým, že to s novinármi vybaví. Po chvíli sa z domu ozvú výkriky. Brad sa beží pozrieť, čo sa deje. Po chvíli sa objaví zakrvavený s tým, že niekto zavraždil Susan ...(TV Doma)

Podobné tituly

Myšlenky zločince
Odložené případy
Kriminálka Anděl
Beze stopy
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
Kriminálka Las Vegas
Don Matteo

O pořadu

česky česky
2002
USA Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství.(Universal Channel)

Tvůrci

Dean Parisot

Hrají

Gail O'Grady, Kathryn Taylor, Tony Shalhoub, Stanley Kamel, Carl Ciarfalio, Michael Hogan, Adam Huss, Ted Levine, Ben Bass, Damon Jones, Joseph Whipp, Christopher Shyer, Dean Marshall, Rob LaBelle, Vincent Gale, Jason Gray-Stanford, Fred Ewanuick, Janet Wright, Bitty Schram, Carmen Aguirre, Manoj Sood, Dion Johnstone, Stellina Rusich