Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

S01E13 - Petrova šance

14.4. 18:15
Nova
35 minut
1993
Dobrodružný / Komedie / Pohádka

Ožení se Rumburak ve Fantomasově podobě s Xenií?Arafon se bude vyrábět v Irisenu, kam musí odletět i Arabela. Bere s sebou Karla, druhé dvojče Hyacinta dostane na starost Petr. Rumburak, který splnil všechny podmínky věštby, zatím marně čeká, kdy konečně ovládne Říši pohádek. Pak ale najde způsob, jak se domoci svého práva. Využije Fantomasova vynálezu a přisvojí si jeho podobu. Vypadá to, že jako manželi princezny Xenie se mu záměr ovládnout kouzelnou říši podaří.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E23

Zápas o Pultanelu

23.5. 17:15, Nova Cinema, 35 minut

Zápas o Pultanelu

Rumburakův dvojník sní jablko a zmizí.Od chvíle, kdy se Honzíkovi podařilo vzít Rumburakovu dvojníkovi láhev s džiny, a kdy bývalý vládce Pultanely snědl závin z červeného jablka a nakonec se proměnil v motýla, začíná se blýskat na lepší časy. Rumburak se sice stále vydává za pana Pappa a manžela Roxany, pevně přesvědčen, že nic nemůže ohrozit jeho plány, my ovšem tušíme, že bude zanedlouho velmi nepříjemně překvapen.(Česká televize)

S01E24

Výlet někam jinam

23.5. 17:50, Nova Cinema, 40 minut

Výlet někam jinam

Natálka a fúzaté dvojičky konečne zasiahli a pripravili Rumburaka o jeho zbrane aj o čarovný prsteň. V ľudskom svete štartuje kabína firmy Papp k letu okolo sveta a medzi pasažiermi je aj Honzíkova mama. Približne v tom istom čase sa do Ríše rozprávok ženie pomstychtivý Rumburak, aby tu zničil Zlatú knihu, podstatu rozprávkového kráľovstva. Pod čapicou obra sem smeruje aj Honzík s Marienkou. To, čo sa tu bude odohrávať, nenechá nikoho ľahostajným...(STV)

S01E25

Rumburak kontra Fantomas

26.5. 18:10, Nova, 35 minut

Rumburak kontra Fantomas

Promění kouzelný prsten dvojčata zpátky v miminka?Kabina firmy Papp dolétla do Říše pohádek a pasažéři se tu setkají s Honzíkem a Mařenkou. Všichni společně se pak stanou svědky boje, v němž Fantomas porazí Rumburaka. Kabina se vrací do světa lidí, Honzík s Mařenkou vezou z Pultanely červené jablko, které má proměnit vousatá dvojčata v miminka. Problém je ale v tom, že podle pultanelských zákonů se z miminek záhy stanou motýli. Je tu ale ještě kouzelný prsten, do něhož je možné vkládat jistou naději.(Česká televize)

S01E26

Pan děkan mění názor

26.5. 18:45, Nova, 45 minut

Pan děkan mění názor

V poslednej časti seriálu sa šťastne uzatvárajú zložito rozohrané motívy. Honzo uspeje so svojou semestrálnou pracou a dekan fakulty už nepochybuje o existencii rozprávkového sveta a životodarnej sile fantázie. Vďaka čarovnému prsteňu sa z fúzatých dvojičiek stanú krásne bábätká a ich verná kamarátka Natálka ich s hrdosťou vozí v kočíku. Vigo premení Rumburaka opäť na havrana a chce ho raz a navždy zničiť. Múdry kráľ mu v tom však zabráni. Aby mohlo dobro víťaziť nad zlom, musí zlo existovať tak v rozprávkach, ako aj vo svete ľudí...(STV)

Podobné tituly

Válka skladů

O pořadu

česky česky
1993
Dobrodružný / Komedie / Pohádka

Arabela pokračuje dalšími šestadvaceti příběhy, jimiž autoři Miloš Macourek a Václav Vorlíček volně navázali na díly předchozí. Než se podařilo pokračování úspěšného seriálu napsat a natočit, uběhla řada let. Někteří herci z první série se už, bohužel, natáčení nedožili: Vladimír Menšík, Václav Lohniský, Petr Svojtka či Jiří Hrzán. Přesto se ale s většinou herců, které si diváci oblíbili, zase setkají. Se Stellou Zázvorkovou, Vlastimilem Brodským, Ivou Janžurovou, Janou Brejchovou, Vladimírem Dlouhým a přibudou k nim desítky představitelů nových rolí. Například Marian Labuda, Petr Nárožný a Pavel Zedníček. V titulní roli Arabely vystřídala slovenskou herečku Janu Nagyovou neméně půvabná Mirka Šafránková. Od chvíle, kdy naposledy zazvonil kouzelný zvoneček, se udála spousta věcí. Arabela a Petr jsou spolu 10 let a marně čekají na dítě. Z Honzíka a Mařenky se stali vysokoškoláci, studují folkloristiku, tedy pohádky. Říše pohádek je vážně ohrožena, ze země obrů je pro své vegetariánství vyhnán obr Balibul a usadí se poblíž království, aby se naučil jíst lidi. Každý den žádá novou oběť. Bystrozraký uteče z vězení, aby se nestal jeho obětí a zmocní se kouzelného pláště. Letí do světa lidí.(Česká televize)

Tvůrci

Václav Vorlíček

Hrají

Marián Labuda st., J. Lábus, Petr Nárožný, P. Zedníček, Dagmar Patrasová, P. Nový, Vladimír Dlouhý, Jana Andresíková, Břetislav Slováček, Hana Igonda Ševčíková, Alexej Pyško, Ondřej Kepka, Václav Babka, Uršula Kluková, Miroslava Šafránková, Matouš Soukenka