Příliš hlučná samota

Příliš hlučná samota

14.6. 21:30
JOJ Family
120 minut
1994
Česko / Německo / Francie Komedie / Poetický

Starý papír, starý lis a Philippe Noiret v tragikomedii, natočené na motivy románu Bohumila Hrabala. Stárnoucí Haňta pracuje ve sběrně jako balič starého papíru, chystá se do důchodu a lis, u něhož léta pracuje, si chce vzít s sebou. Žije si své poklidné dny plné obyčejných i neobyčejných setkání s lidmi, kteří přivážejí papír do sběru, i s imaginárními hosty, ať už to jsou svatí, literární postavy nebo autoři knih, jež lisuje. Čte si, sní o krásné cikánce Ilonce a popíjí s přáteli, mezi nimiž jsou profesor, cikáni i kostelník. Poklidný život se mu však nečekaně začne hroutit a zklamaný muž, jenž nečekaně ztrácí smysl života, vidí jediné řešení, jak završit své celoživotní dílo.

Více informací

O pořadu

slovensky slo
1994
Česko / Německo / Francie Komedie / Poetický

Starý papír, starý lis a Philippe Noiret v tragikomedii, natočené na motivy románu Bohumila Hrabala.
Stárnoucí Haňta pracuje ve sběrně jako balič starého papíru, chystá se do důchodu a lis, u něhož léta pracuje, si chce vzít s sebou. Žije si své poklidné dny plné obyčejných i neobyčejných setkání s lidmi, kteří přivážejí papír do sběru, i s imaginárními hosty, ať už to jsou svatí, literární postavy nebo autoři knih, jež lisuje. Čte si, sní o krásné cikánce Ilonce a popíjí s přáteli, mezi nimiž jsou profesor, cikáni i kostelník. Poklidný život se mu však nečekaně začne hroutit a zklamaný muž, jenž nečekaně ztrácí smysl života, vidí jediné řešení, jak završit své celoživotní dílo.

Tvůrci

Stéphane Moucha, Stanislas Syrewicz, G. La Rosa. Scénář a režie V. Caisová, Věra Caïs

Hrají

Vlastimil Brodský, Milan Šteindler, Jiří Menzel, Yvetta Blanarovičová, Dana Morávková, Michaela Kuklová, Markéta Hrubešová, Alfred Strejček, Vladimír Javorský, Miriam Kantorková, Petr Pelzer, Jiří Plachý ml., Václav Kotva, Bohumil Vávra, Bohumil Hrabal, Nelly Gaierová, Pavel Vondruška, Jean-Claude Dreyfus, Chantal Neuwirth, Vincent Martin, Philippe Noiret, Agathe de La Fontaine, Naďa Konvalinková, Václav Knop, Martin Dejdar, Ivan Gübel, Květa Fialová, Luba Skořepová, Oldřich Vízner