30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S03E08 - Poselství z neznámé země

8.6. 20:20
JOJ Family
105 minut
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Příběh uneseného Hradce pokračuje. Stal se rukojmím bývalého nacisty (Jiří Adamíra) požadujícího od československých úřadů listinu s číslem bankovního konta, na kterém má uloženy peníze z doby protektorátu. Hradec se seznamuje s kubánským rozvědčíkem a zorganizují společný útěk. Při pronásledování je Hradec postřelen a na své zranění umírá... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Julie Lescautová

O pořadu

slovensky slo
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Jiří Lír, Ivo Niederle, Radovan Lukavský, Emil Horváth ml., Rudolfo Jiménez, Cerezo Salazar, Josef Větrovec, Josef Vondráček, Jan Sedláček, Rudolf Jelínek, František Němec, Jiřina Petrovická, Vladimír Brabec, Milan Klásek, Jan Pohan, Jiří Adamíra, Hana Maciuchová, Vladimír Ráž, Helga Čočková