30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S03E02 - Tatranské pastorále

18.5. 20:20
JOJ Family
105 minut
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Vyšetrovatelia sa dozvedia, že sa vo Vysokých Tatrách má nakrúcať film o vražde so sexuálnym motívom podľa skutočnej udalosti. Ide o prípad, ktorý sa kriminalistom nikdy nepodarilo vyriešiť. Režisér verí, že pomôže odhaliť dosiaľ neznámeho vraha. Nakrúcania sa zúčastní aj Zeman ako komparzista. Zoznámi sa s podporučíkom Martinom Gajdošom, ktorému ponúkne miesto v Prahe, pretože on sám má nastúpiť na miesto šéfa pražskej kriminálky po plukovníkovi Pavláskovi, ktorá odchádza do penzie...(TV Dajto)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E09

Mimikry

16.6. 11:05, JOJ Family, 100 minut

Mimikry

V parku je nalezena mrtvá studentka, která zemřela na předávkování drogami. Pátrání vede až k hudební skupině Mimikry, jejíž členové se chystají unést letadlo. Jejich parťák Chozé (Oldřich Vlach), který obstaral pistole, však ostatní podvede a se svou přítelkyní unesou letadlo sami. Zbylí členové jsou zatčeni... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

S03E10

Růže pro Zemana

16.6. 12:45, JOJ Family, 125 minut

Růže pro Zemana

Zeman řeší vraždu žižkovského zloděje. Přichází na stopu kšeftování se starožitnostmi a drogami, do něhož jsou zapleteni zaměstnanci starožitnictví i západní cizinci. V průběhu vyšetřování se rozhoří spor mezi ním a Žitným kvůli francouzské novinářce (Iva Janžurová), která patří mezi hlavní podezřelé; Žitný mu nedovolí ji zatknout a předvést k výslechu, a po zatčení celé zločinecké sítě mu prozradí, že novinářka pracuje pro naši rozvědku... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

O pořadu

slovensky slo
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Věra Laňková, Ladislav Mrkvička, Viera Strnisková, Štefan Kvietik, Vladimír Brabec, Emil Horváth ml., Elo Romančík, Bohumil Koška, Jan Teplý st., Richard Záhorský, Lena Birková, Josef Větrovec, Václav Lohniský, Jana Janěková, Jiří Růžička st., Eva Sitteová, Karel Dellapina, Vladimír Klemens, Josef Langmiler