30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S02E02 - Kleště

13.4. 20:20
JOJ Family
95 minut
1976
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Pokračuje pátrání po Bláhovi, který mezitím podstoupil utajenou plastickou operaci obličeje. Plastický chirurg (Otakar Brousek st.) jej zaveze do místního divadla, aby divadelní maskér (Josef Kemr) dílo dokončil. Bláha se tu však potká s bývalou milenkou z Kateřinské Hory Inkou (Carmen Mayerová), která prodává v divadelním bufetu, a poví o něm manželovi (Ilja Prachař). Ten kontaktuje Zemana. Chirurg milenku i maskéra zavraždí. Po zatčení se přizná i k dávné vraždě lodníka, i k tomu, jak pomohl Bláhovi k nové vizáži... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E01

Pán ze Salcburku

19.5. 11:20, JOJ Family, 100 minut

Pán ze Salcburku

Při dopravní nehodě zahyne muž a během prohlídky jeho bytu Zeman najde lístek s datem a místem schůzky. Neví, o co se jedná, přesto na schůzku jde. Setká se tu s vídeňským Čechem Rudi Lorenzem (Josef Abrhám), který organizuje ilegální útěky východních Němců na Západ, a začne s ním hrát hru. Lorenz Zemana napadne, při následné rvačce omráčí a v zavřeném autě ho spustí na dno rybníka. Kolegové jej na poslední chvíli zahrání a Lorenz je krátce nato zatčen... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

S03E02

Tatranské pastorále

19.5. 13:00, JOJ Family, 110 minut

Tatranské pastorále

Vyšetrovatelia sa dozvedia, že sa vo Vysokých Tatrách má nakrúcať film o vražde so sexuálnym motívom podľa skutočnej udalosti. Ide o prípad, ktorý sa kriminalistom nikdy nepodarilo vyriešiť. Režisér verí, že pomôže odhaliť dosiaľ neznámeho vraha. Nakrúcania sa zúčastní aj Zeman ako komparzista. Zoznámi sa s podporučíkom Martinom Gajdošom, ktorému ponúkne miesto v Prahe, pretože on sám má nastúpiť na miesto šéfa pražskej kriminálky po plukovníkovi Pavláskovi, ktorá odchádza do penzie...(TV Dajto)

Dostupné za 3 dny
S03E03

Šťastný a veselý

23.5. 20:20, JOJ Family, 95 minut

Šťastný a veselý

Je Silvester a Blanka Zemanová sa popoludní vracia do svojho neďalekého zamestnania po mäso. Objaví tam požiar a poranenú kolegyňu. Jan Zeman začína s vyšetrovaním a ešte v ten istý večer odhalí páchateľa vraždy a sprenevery peňazí...(TV Dajto)

Dostupné za 5 dnů
S03E04

Klauni

25.5. 20:20, JOJ Family, 105 minut

Klauni

Zemanova dcéra Libuška je s priateľom Petrom na predstavení v malostranskej vinárni Konírna. Počas produkcie niekto postrelí speváčku Evu Moulisovú. Ako podozrivého zadržia básnik Pavla Daneša. Chýbajú však priame dôkazy, kultúrny front protestuje a Kalina prinesie rozkaz z najvyšších miest, aby prípad čo najskôr ukončili. Chýbajúcim dôkazom je nábojnica, ktorú Libuškin priateľ Pavel odovzdá Zemanovi. Pri rekonštrukcii však vyjde najavo niečo celkom iné...(TV Dajto)

Podobné tituly

Walker, Texas Ranger
Kobra 11

O pořadu

slovensky slo
1976
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Otakar Brousek st., Carmen Mayerová, Zdeněk Mucha, Antonín Hardt, Jana Robenková, Radoslav Brzobohatý, Magda Dolejšová, Václav Kaňkovský, Vladimír Pospíšil, Miloš Willig, Václav Procházka, Zdeněk Forejt, Dagmar Pušová, Milan Friedl, Rudolf Kamínek, Eduard Cupák, Rudolf Jelínek, Ilja Prachař, Vladimír Brabec, Josef Kemr, František Filipovský, Jan Pohan