Geniální přítelkyně

Geniální přítelkyně

S01E08 - La Promessa

14.6. 20:00
HBO 3
60 minut
2018
Drama

Datum Liliny svatby se Stefanem, synem dona Achilla, se kvapem blíží. Pomluvy o její počestnosti sice ustaly, Lila teď ale musí čelit pohrdání své tchýně a mladší švagrové. Situace se uklidní až díky Elenině pomoci, která si stále více uvědomuje sílu slov a způsob, jakým jim vládne. Dokonce se jí dostane nečekaného povzbuzení, aby napsala článek pro jeden menší časopis. Také Lila by mohla být spokojená: rodinný krámek s botami představil novou kolekci luxusních bot. Jenže nikdo v sousedství si takovou parádu nemůže dovolit a Stefano začíná zcela vážně uvažovat o spojenectví se Solary. Vše vrcholí ve svatební den a přes veškeré sliby se zdá, že sny obou dívek o útěku z nuzné čtvrti budou navždy pošlapány na místním tanečním parketu. (Česká televize)

Více informací
S01E01

Panenky

3.7. 22:30, ČT art, 45 minut

Panenky

V prvním díle se s Raffaellou, které v sousedství neřekli jinak než Lila, seznamujeme podobně jako kdysi Elena. Stejně staré dívky spolu od mala vyrůstaly v nuzné dělnické čtvrti poblíž Neapole a počátkem padesátých let nastoupily i do téže třídy obecné školy. Zatímco Elena byla vzornou a svědomitou žačkou, Lila věčně zlobila – obě však své spolužačky převyšovaly inteligencí i nadáním. Už jako prvňačky mezi sebou soutěžily, zároveň však jedna druhou chápala lépe než kdokoli jiný. Společně sledují, jak se život v jejich čtvrti stává stále tvrdším a nebezpečnějším. Postupně se učí zdejší nepsané zákony, ale přitom se jim odmítají zcela podřídit. Okolí v nich tak v lepším případě vidí jen neškodné žáby a v tom horším pěkné zmije. (Česká televize)

Podobné tituly

Cyklopotulky
Ostrovy
Zelenáč

O pořadu

česky, anglicky
2018
Drama

Když nejdůležitější přítelkyně v jejím životě jednoho dne beze stopy zmizí, Elena Grecová, nyní již postarší žena ponořená v domě plném knih, zapne počítač a začne sepisovat příběh jejich přátelství. Raffaellau Cerullovou, které vždycky říkala Lila, potkala v prvním ročníku základní školy v roce 1950. Jejich příběh, odehrávající se v nebezpečné a fascinující Neapoli, pokrývá více než 60 let jejich života. Elena se pokouší popsat tajemství Lilliny osoby, své geniální přítelkyně, která je pro ni svým způsobem nejlepší kamarádkou i nejhorším nepřítelem. Osmidílný seriál Geniální přítelkyně je inspirován stejnojmenným mezinárodním bestsellerem z pera Eleny Ferranteové.(HBO Europe)

Tvůrci

Saverio Costanzo, Saverio Costanzo, Laura Paolucci, Francesco Piccolo

Hrají

Alba Rohrwacher, Vittorio Viviani, Antonio Milo, Alessio Gallo, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Luca Gallone, Gaia Girace, Margherita Mazzucco, Anna Redi, Valentina Acca, Antonio Buonanno, Eduardo Scarpetta, Dora Romano, Elvis Esposito, Sarah Falanga, Evelina De Felice, Pina Di Gennaro, Anna Rita Vitolo, Gennaro De Stefano, Francesca Pezzella, Francesco Serpico, Anna Rita Vitolo, Rosaria Langellotto, Carmen Pommella, Riccardo Palmieri, Valentina Ceriello