Agatha Christie: Poirot

Agatha Christie: Poirot

S13E02 - Velká čtyřka

17.5. 15:55
Filmbox Stars
120 minut
2013
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Svět je pouhé divadlo, smrt je ale skutečná.Setkání dávných přátel obvykle bývá důvodem k radosti, tentokrát je tomu ovšem jinak. Inspektor Japp, povýšený mezitím na zástupce komisaře, slečna Lemonová a kapitán Hastings se scházejí na pohřbu svého drahého přítele Hercula Poirota a rekapitulují události posledních čtyř týdnů, které vedly k jeho předčasné smrti. Vše nasvědčuje tomu, že se geniální detektiv ocitl jen krůček od odhalení Velké čtyřky – tajemné skupiny zákulisních hráčů, jež se pokouší vehnat svět do další válečné katastrofy – a proto musel být odstraněn. Zdání ovšem může klamat a zastírat skutečnou podstatu věcí.(Česká televize)

Více informací
S03E04

Plymouthský expres

15.6. 11:30, Filmbox Stars, 75 minut

Plymouthský expres

Mladá dáma Florence Carringtonová ještě ani není rozvedená a už kolem ní krouží noví ctitelé. Její otec, bohatý majitel australských dolů pan Halliday, má však obavu, že nápadníci mají zájem spíše o jeho majetek než o její ruku, a tak požádá Hercula Poirota, aby prověřil nejaktivnějšího z nich – vévodu de la Rochefour. Ten právě dorazil do Londýna a je zklamán, že žena jeho srdce odjíždí na návštěvu ke známým. Florence nasedá na londýnském nádraží do plymouthského expresu, ale do cíle již nikdy nedorazí. Je objevena ve svém kupé zavražděná a cenné šperky, které měla s sebou, jsou pryč. Klíč k odhalení vraha nalezne tentokrát geniální detektiv v metodicky vedené kartotéce slečny Lemonové.(Česká televize)

S03E05

Vosí hnízdo

15.6. 12:45, Filmbox Stars, 65 minut

Vosí hnízdo

Na zahradní slavnosti zaměří kapitán Hastings objektiv svého nového fotoaparátu na známou modelku Molly Deanovou, jež se ukáže být snoubenkou Poirotova dávného přítele, spisovatele Johna Harrisona. Pomohou kapitánovy snímky zabránit hrozící tragédii?(oficiální text distributora)

S03E06

Tragédie v Marsdonu

15.6. 13:50, Filmbox Stars, 70 minut

Tragédie v Marsdonu

Pan Naughton, majitel malého penzionu, se na Poirota obrátí se žádostí o vyřešení případu vraždy. Když detektiv zjistí, že si pan Naughton jen neví rady s vlastním románem, chystá se rozhořčeně odjet; v tu chvíli však zemře majitel nedalekého panství pan Maltravers. Je za jeho úmrtím skutečně tajemný duch, jak tvrdí mladá vdova?(oficiální text distributora)

S03E07

Dvojitá stopa

15.6. 15:00, Filmbox Stars, 65 minut

Dvojitá stopa

V nejvyšších londýnských kruzích dojde během tří týdnů ke třem krádežím šperků. Poirot se hned v úvodu vyšetřování seznámí s ruskou hraběnkou Verou Rossakoffovou a zdá se, že od této chvíle jej tato žena zajímá víc než cokoli jiného. Pátrání se proto ujímá kapitán Hastings se slečnou Lemonovou.(oficiální text distributora)

S03E08

Záhada španělské truhly

16.6. 08:40, Filmbox Stars, 70 minut

Záhada španělské truhly

Při setkání v opeře se lady Chattertonová svěří slavnému detektivovi, že má obavy o život své přítelkyně Marquerity Claytonové, jejíž žárlivý manžel se prý chová velmi podivně. Tělo pana Claytona je však vzápětí nalezeno ve španělské truhle v bytě majora Riche, přítele paní Claytonové...(oficiální text distributora)

S03E09

Krádež královského rubínu

16.6. 09:50, Filmbox Stars, 60 minut

Krádež královského rubínu

V luxusním londýnském restaurantu dojde ke krádeži, která může mít dalekosáhlé mezinárodní následky. Princ Farouk, mladý nástupce egyptského krále, je oloupen o cenný rodinný rubín. Princ byl totiž natolik lehkomyslný, že jej půjčil své společnici, která i se šperkem zmizela. O pomoc je požádán Hercule Poirot a musí jednat rychle. Kdyby se o krádeži dozvěděli egyptští nacionalisté, mohlo by to poškodit zájmy Británie. Poirot se rozhodne začít pátrání u významného egyptologa, plukovníka Laceyho, a protože je čas Vánoc, schází se u Laceyových pestrá společnost. Situace se zkomplikuje, když detektiv dostane anonymní lístek, který jej varuje před vánočním pudinkem.(Česká televize)

S03E10

Vražda na maškarním plese

16.6. 10:50, Filmbox Stars, 70 minut

Vražda na maškarním plese

Pozvania na maškarný bál sa neodmietajú. Ani Poirot sa nemá ako vyhovárať, spoločenská prestíž celej akcie je iba zvýznamnená odporúčaním, aby ľudia prišli prezlečení za známe osobnosti. O to menej práce musí vyvinúť slávny detektív, ktorý sa vďaka tomu nemusí prezliekať vôbec. Na preplnenom večierku sa pre Poirota nájde dôležitá úloha, vyriešiť vraždu Lorda Cronshawa, ktorú si nikto nevšimol. Dôležitým dôkazom bude malá časť kostýmu predpokladaného vraha...(wer4)

S03E11

Záhada lovecké chaty

16.6. 12:00, Filmbox Stars, 65 minut

Záhada lovecké chaty

Poirot doprovází kapitána Hastingse na venkovské panství Harringtona Pace na lov tetřívků. Po lovu je pořádán večírek v lovecké chatě, po jehož skončení v domě zůstává pouze pan Pace, žena jeho synovce Rogera Zoe a hospodyně, paní Middletonová. Pozdě večer navštíví pana Pace neznámý muž. Jednají spolu o samotě, když se náhle ozve výstřel. Pan Pace je mrtev a neznámý prchá oknem. Na místo přijíždí inspektor Japp a okamžitě zahajuje vyšetřování. Poirot se pochopitelně do pátrání zapojuje také a svou pozornost poněkud nečekaně zaměří na ukradený bicykl pana Anstruthera, zaměstnance železnice.(Česká televize)

Podobné tituly

Agatha Christie: Vraždy podle Agathy Christie

O pořadu

česky
2013
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Tvůrci

Mark Gatiss, Ian Hallard, Peter Lydon

Hrají

David Suchet, Nicholas Burns, Michael Culkin, Hugh Fraser, David Yelland, Tom Brooke, Ian Hallard, Jack Farthing, Philip Jackson, Patricia Hodge, Sarah Parish, Simon Lowe, Pauline Moran, Alex Palmer, Nicholas Day, Lou Broadbent, James Carroll Jordan