Agatha Christie: Poirot

Agatha Christie: Poirot

S06E01 - Vánoce Hercula Poirota

12.4. 15:45
Filmbox Stars
130 minut
1994
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Zasněžená Anglie oslavuje svátky lidu a míru. Bohatý stařec Simeon Lee si k sobě sezval celou rodinu, mezi hosty jsou i Hercule Poirot a inspektor Japp. Ti zde mají zvláštní poslání: pán domu je požádal, aby bedlivě sledovali vývoj vztahů a událostí, neboť se chystá změnit závěť a některé dědice z ní vyškrtnout. Všichni, koho se to týká, jsou zcela pochopitelně nervózní - jde totiž o výtěžek z jihoafrických diamantových nalezišť. Než však pan Lee stačí provést zamýšlený právní úkon, ozve se z jeho pokoje zoufalý výkřik, a když se ostatním podaří vylomit dveře, je už pozdě. Stařec je mrtev, v místnosti panuje neuvěřitelný chaos a z trezoru zmizely vzácné drahokamy...(oficiální text distributora)

Více informací
S01E01

Dobrodružství claphamské kuchařky

26.5. 14:15, Filmbox Stars, 70 minut

Dobrodružství claphamské kuchařky

Pani Ernestine Toddová z Claphamu má pre pána Poirota nevšednú úlohu. Potrebuje nájsť svoju kuchárku Elizu, ktorá zmizla bez stopy. Lenže slávny detektív Poirot nemá rád, ak musí premýšľať nad triviálnymi záhadami. Keď však napokon súhlasí s krátkou návštevou domu pani Toddovej, čoskoro zisťuje, že tento prípad je hodný jeho talentu...(oficiální text distributora)

S01E02

Vražda v Mews

26.5. 15:25, Filmbox Stars, 65 minut

Vražda v Mews

Vrchní inspektor Japp požádá Poirota o pomoc při vyšetřování smrti mladé ženy, paní Allenové. Na místě činu Poirot záhy zjistí, že tělo mrtvé je sice naaranžováno, jako by šlo o sebevraždu, ale nalezená zbraň a další stopy naznačují, že paní Allenová byla ve skutečnosti zavražděna. Celá událost získá skandální nádech poté, co se zjistí, že byla snoubenkou ambiciózního poslance Charlese Lavertona Westa. A podle všeho poslední, kdo s ženou před její smrtí prokazatelně mluvil, byl jistý major Eustace, jenž vede noční klub pochybné pověsti. Klíč k rozluštění záhady nakonec Poirot nalezne v sadě golfových holí. A dozvíme se i jak vzácným uměním je správné škrobení límečků.(Česká televize)

Dostupné za 9 hodin
S01E03

Únos Johnnieho Waverlyho

27.5. 15:50, Filmbox Stars, 65 minut

Únos Johnnieho Waverlyho

Na Poirota se obrátí venkovský šlechtic Marcus Waverly s žádostí, aby zajistil bezpečnost jeho čtyřletého syna Johnnieho, jemuž někdo vyhrožuje únosem, pokud Waverly nesloží vyděračům padesát tisíc liber. Do venkovského sídla Waverlyů se kromě Poirota a kapitána Hastingse po jistém váhání dostaví i vrchní inspektor Japp se svými muži, ale navzdory všem těmto opatřením je malý Johnnie opravdu unesen. Poirot má podezření, že únoscem je někdo z chlapcova blízkého okolí. Během pobytu na venkově je geniální detektiv nucen podniknout pěší pochod, v jehož průběhu zjistí, že jeho neodmyslitelné lakýrky nejsou k podobnému druhu pohybu tou nejvhodnější obuví.(Česká televize)

Dostupné za 10 hodin
S01E04

Dvacet čtyři černých kosů

27.5. 16:55, Filmbox Stars, 60 minut

Dvacet čtyři černých kosů

V jednej londýnskej reštaurácii, ktorú Poirot tak rád navštevuje, si tento geniálny detektív všimne čosi nezvyčajné. Jeden zo stálych zákazníkov dramaticky zmenil spôsob svojho stravovania. Medzitým starý Anthony Gascoigne leží na smrteľnej posteli v Brightone a jeho odcudzený brat končí rovnako. Tragická nehoda alebo vražda? Poirot vidí súvislosti tam, kde iní nie. A už teraz vie, že odpoveď na záhadu sa skrýva v černicovom koláči...(oficiální text distributora)

Dostupné za 1 den
S01E05

Byt v třetím patře

28.5. 15:50, Filmbox Stars, 60 minut

Byt v třetím patře

Už je to niekoľko týždňov, čo Poirot nemusel riešiť žiadny prípad. Táto pre Poirota čoraz viac neznesiteľná nuda je výslovným utrpením a tak Poirot neváha a vyberá sa s Hastingsom na novú detektívku aspoň do kina. Ale iba o niekoľko hodín neskôr Poirota vyrušia v jeho vlastnom byte podivné výstrely, ktoré ukončili život pani Grantovej, ktorá bývala o dve poschodia nižšie, presne na treťom poschodí. Čoskoro sa ukáže, že príčinou vraždy mohlo byť mnohoženstvo. Je to ale skutočne tak?(oficiální text distributora)

Dostupné za 1 den
S01E06

Rhodský trojúhelník

28.5. 16:50, Filmbox Stars, 65 minut

Rhodský trojúhelník

Ani na okouzlujícím řeckém ostrově nenajde geniální detektiv kýžený klid. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Dostupné za 2 dny
S01E07

Dobrodružství na moři

29.5. 15:50, Filmbox Stars, 60 minut

Dobrodružství na moři

Exotická Alexandrie se stává kulisou k neobvyklému případu vraždy na výletní lodi. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Dostupné za 2 dny
S01E08

Podivná loupež

29.5. 16:50, Filmbox Stars, 65 minut

Podivná loupež

Je nebezpečné scházet se v zoo s anonymními ženami. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Dostupné za 3 dny
S01E09

Křížový král

30.5. 15:50, Filmbox Stars, 60 minut

Křížový král

Když se bavíš s hadem, musíš se plazit po zemi. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Dostupné za 3 dny
S01E10

Sen

30.5. 16:50, Filmbox Stars, 65 minut

Sen

Ten muž předpověděl svou smrt naprosto přesně. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Podobné tituly

Maigret
Agatha Christie: Vraždy podle Agathy Christie
Otec Brown
Komisař Montalbano

O pořadu

česky
1994
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Tvůrci

Edward Bennett

Hrají

Vernon Dobtcheff, Sasha Behar, David Suchet, Scott Handy, Philip Jackson, George Little, Tony Red Richards, Andrée Bernard, Simon Roberts, Olga Lowe, Steve Delaney, Catherine Rabett