Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta kolem světa za 80 dní

19.4. 06:10
Film+
120 minut
Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

Angličan, Phileas Fogg (Pierce Brosnan) se vsadí se svými přáteli ze Reform klubu, že za použití moderních dopravních prostředků je schopen objet zeměkouli za pouhých 80 dní. Zanedlouho se Fogg, se svým věrným sluhou prodírá džunglí v Indii a Barmě…nebo bojuje s Jesse Jamesem v americké prérii…Navíc je však hlavní podezřelý z přepadení Londýnské banky a je pronásledován detektivem Wilburem Fixem (Peter Ustinov). Cesta mu přinese i neočekávané povinnosti a pocity, když se stane zachráncem a ochráncem překrásné princezny Aouda (Julia Nickson)…Natočeno podle románu J. Vernea. (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Zaměřeno na
Totalcar

O pořadu

česky
Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

Angličan, Phileas Fogg (Pierce Brosnan) se vsadí se svými přáteli ze Reform klubu, že za použití moderních dopravních prostředků je schopen objet zeměkouli za pouhých 80 dní. Zanedlouho se Fogg, se svým věrným sluhou prodírá džunglí v Indii a Barmě…nebo bojuje s Jesse Jamesem v americké prérii…Navíc je však hlavní podezřelý z přepadení Londýnské banky a je pronásledován detektivem Wilburem Fixem (Peter Ustinov). Cesta mu přinese i neočekávané povinnosti a pocity, když se stane zachráncem a ochráncem překrásné princezny Aouda (Julia Nickson)…Natočeno podle románu J. Vernea.


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Buzz Kulik, John Gay

Hrají

John Mills, Robert Morley, Pierce Brosnan, Christopher Lee, Peter Ustinov, Darren McGavin, Eric Idle, Bill Bailey, Jack Klugman, Robert Wagner, Ian McNeice, Gabriele Ferzetti, Henry Gibson, Roddy McDowall, Theodore Thomas, Arielle Dombasle, Stephen Nichols, Patrick Macnee, Anna Massey, Julia Nickson, Lee Remick, John Hillerman, James Sikking, Jean-Pierre Castaldi, Victor Maddern, Yves Aubert, Simon Ward, Ajay Mehta, Joseph Long, Christopher Muncke, Cassie Stuart, Julian Curry, Edward Dentith, Pernell Roberts, Rick Jason, Hugo de Vernier, Jill St. John, Peter Birrel