Walker, Texas Ranger

Walker, Texas Ranger

S05E15 - Last Hope

26.5. 22:35
Nova Action
60 minut
1997
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Western

Walker, Alex, C.D. a Charlie Brooks, který byl odsouzen k tisíci hodinám veřejně prospěšných prací, doprovázejí skupinu nezletilých dětí ze sociálně slabších rodin. Čeká je víkendový pobyt v přírodě v kempu rangerů, který byl zřízen přesně pro tyto účely. Cestou tam si udělají malou zastávku na oběd v restauraci. Bohužel jeden z výrostků ukradne z auta na parkovišti tašku plnou peněz. Překupníci drog, kterým bude jejich kapesné určitě chybět, si dříve či později rovněž najdou chvilku, aby navštívili kemp v přírodě.(TV Nova)

Více informací

Epizody

Řada 6
S06E07

Last of a Breed: Part 2

16.6. 05:10, Nova Action, 45 minut

Last of a Breed: Part 2

Walker vypráví dětem, které navštívily muzeum Texas Rangers, o jednom z hrdinů Dvorany slávy. Býval nejdřív lovcem lidí, ale pak začal pomáhat jedné rodině. Když ji bandité povraždili, rozhodl se pomstít. V té době se setkává s jedním z texaských rangerů, který ho přemluví, že je lepší postupovat podle zákona, a tak se muž stal texaským rangerem.(TV Nova)

S06E08

Brainchild

16.6. 11:30, Nova Action, 60 minut

Brainchild

Dvanáctiletý Chad, který se narodil s výjimečnými telekinetickými schopnostmi, žije sám ve výzkumném ústavu. Jeho jedinými přáteli jsou počítač Art a Walker, s nímž hraje přes internet šachy. Vedoucí výzkumu s ním provádí řadu vyčerpávajících testů, protože u podobných případů mimořádné schopnosti s příchodem puberty mizí, a tak chce chlapce co nejvíc využít. Chlapec netuší, že jeho matka žije, a ani matka o něm neví. Vše zařídil bezohledný vědec, toužící po úspěchu.(TV Nova)

S06E09

Mr. Justice

18.6. 05:25, Nova Action, 45 minut

Mr. Justice

Walker chce pomoci se zaváděním alternativních trestů, a tak se rozhodne uspořádat ukázkový tábor pro skupinu mladých delikventů. Přestože se komisař z úřadu ministerstva snaží co nejvíc mu ztížit podmínky, podaří se Walkerovi s Trivettem splnit účel tábora a převýchova mladých zločinců může začít.(TV Nova)

S06E10

Rainbow's End

19.6. 05:15, Nova Action, 40 minut

Rainbow's End

Podle pověsti je na konci duhy ukryt poklad. "Na konci duhy" je jméno koně, který patří mladé dívce a jejímu otci, starému Walkerovu příteli. Bezohledný majitel jiného dobrého koně se i za cenu podvodů a vražd snaží, aby jeho kůň zůstal neporažen a tím vzrostla jeho cena na maximum. Když se pokusí zlikvidovat i "Na konci duhy", zasáhne Walker. Přestože se mu nepodaří koně zcela uchránit, "Na konci duhy" nakonec zvítězí v závodu i v boji o život.(TV Nova)

S06E11

A Woman's Place

20.6. 05:15, Nova Action, 40 minut

A Woman's Place

Alfre, kterou Alex poznala ve vězení a stala se její přítelkyní, nastupuje do nového zaměstnání. Pracuje jako tesařka na stavbě a díky své poctivosti a svědomitosti se dostává do problémů. Na stavbě se totiž používají podřadné materiály a nedodržují se předpisy. Pro zúčastněné je to tak výnosné, že neváhají ani vraždit, když jim hrozí prozrazení. Podobný osud potkal i Alfreina předchůdce a zdá se, že mu neunikne ani Alfre, která se s Alex rozhodla jít se vším k soudu. Naštěstí je tu Walker, který je zachrání.(TV Nova)

S06E12

Small Blessings

21.6. 05:15, Nova Action, 40 minut

Small Blessings

Walker s Trivettem pátrají po ilegálních dílnách a manufakturách, zaměstnávajících ilegální přistěhovalce. Vždy když jsou blízko, majitelé dílnu podpálí. Dvě děti ze sirotčince, které byly adoptovány, utečou od nových rodičů, protože se bojí, že budou odloučeny. Na vlastní oči sledují, jak se majitelé manufaktury zbavují nepohodlné svědkyně, a tak děti vzápětí nehledá jen Walker a jeho přátelé, ale i zločinci, kteří se chtějí zbavit nepohodlných svědků.(TV Nova)

S06E13

Tribe

22.6. 05:20, Nova Action, 40 minut

Tribe

Doktorka Shannonová provádí v indiánské rezervaci archeologický průzkum. Netuší, že její práce slouží jako zástěrka geologickému průzkumu několika dobrodruhů, kteří hledají v rezervaci ropu. Využijí skutečnosti, že se do ní Walkerův přítel George zamiluje, zavraždí ji a pokusí se svalit vinu na George. Walker má jen tři dny na to, aby našel pravé vrahy.(TV Nova)

S06E14

Saving Grace

22.6. 11:35, Nova Action, 60 minut

Saving Grace

Bankovní lupiči uprchnou při přepravě do vězení. Útěk byl pečlivě naplánován a zločinci se skryjí v klášteře, kde by je nikdo nehledal. Jeho obyvatele drží jako rukojmí. Jejich plány však nevycházejí, jak si představovali, a tak se rozhodnou využít rukojmí k dalšímu útěku. Jeden ze zločinců byl v klášteře vychován a zdá se, že se v něm začíná probouzet svědomí, obzvlášť když zjistí, že kamarádka z dětství, která s ním vyrůstala a stala se jeptiškou, je jeho vlastní sestra.(TV Nova)

Dostupné za 7 hodin
S06E15

Money Talks

22.6. 22:25, Nova Action, 60 minut

Money Talks

Do luxusního rekreačního střediska se sjíždějí největší boháči Ameriky na výroční večírek. Správce střediska se svými kumpány se rozhodnou, že je zajmou a donutí, aby sami za sebe zaplatili výkupné. Dočasným šéfem ochranky je však právě jmenován C. D. a Walker je pověřen, aby mu pomohl zajistit hladký chod večírku prominentů.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S06E16

Crusader

23.6. 22:45, Nova Action, 60 minut

Crusader

Walkerův přítel, zápasník ve volném stylu přezdívaný Křižák, se po zápasu dozví, že by jeho mozek nemusel další zápas vydržet. V době této krize ho manželka, s níž nežije, požádá, aby se postaral o syna. Stala se totiž očitou svědkyní, jak její šéf zavraždil svého konkurenta, a hrozí jí smrt. Musí se skrývat a syna nemůže vzít s sebou. Složitou situaci pomůže Křižákovi vyřešit Walker. Přesto se Křižák rozhodne jít ještě naposledy do ringu, aby zabezpečil rodinu.(TV Nova)

Dostupné za 2 dny
S06E17

In God's Hands

24.6. 22:20, Nova Action, 60 minut

In God's Hands

Walker s Trivettem pronásledují muže, kteří přepadli obrněnou dodávku. Honička pokračuje do obytné čtvrti, v níž Trivette při přestřelce postřelí malého chlapce. Případ vyšetřuje komise oddělení pro vnitřní záležitosti a Trivette je postaven mimo službu. Je ze svého činu zoufalý, ale přátelé ho neopustí. V den, kdy se chlapec konečně ocitne mimo ohrožení života, dokáže Walker nade všechny pochybnosti, že kulka, která ho zranila, nevyšla z Trivettovy zbraně.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S06E18

Undercover

25.6. 22:20, Nova Action, 60 minut

Undercover

Carlos Sandoval spolupracuje s rangery při akci proti obchodníkům s drogami. Podaří se mu infiltrovat do drogové skupiny a postupně poznává všechny její členy. Když se však má setkat s nejvyšším šéfem, je prozrazen a málem zabit. Před jistou smrtí ho zachrání bezdomovec, kterému kdysi pomohl. Díky tomu se podaří organizaci rozprášit a dostat i jejího bosse.(TV Nova)

Dostupné za 4 dny
S06E19

Everyday Heroes

26.6. 22:20, Nova Action, 55 minut

Everyday Heroes

Trivetta požádá o pomoc mladá žena, kterou týrá manžel. Shodou okolností je to manželka drogového bosse, po němž Walker už dlouho jde. Za ochranu jim žena prozradí vše, co ví o podnikání svého manžela, a Walkerovi už pak stačí jen dotáhnout operaci do úspěšného konce.(TV Nova)

Dostupné za 5 dnů
S06E20

Warriors

27.6. 22:20, Nova Action, 55 minut

Warriors

Ve výzkumném ústavu pracují na takzvané chytré DNA. S její pomocí by se daly léčit všechny choroby, ale také vytvořit dokonalý voják, odolný vůči všemu, s nesmírnou silou a prakticky nesmrtelný. Právě za tímto účelem ukradne skupina zločinců materiál z výzkumného ústavu a unese i doktorku Leeovou, aby jim pomohla. Její syn, malý Láma, pomáhá Walkerovi svou matku najít.(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S06E21

Angel

28.6. 22:20, Nova Action, 55 minut

Angel

Za rangerem Trivettem přijde jeho bývalá láska a prosí, aby jí pomohl najít jejího otce. Když ho Trivette najde, žena ho před jeho očima zastřelí. Už před lety se totiž stala profesionálním zabijákem. Trivette teď musí bývalou lásku najít a zatknout. Žena k němu však pořád ještě něco cítí, a nakonec za něj i položí život.(TV Nova)

Podobné tituly

Válka skladů
Kobra 11
Pomozte autům
Strážci hranic: Austrálie
Hledači pokladů

O pořadu

česky česky
1997
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Western

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval. Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie... Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel... V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých.(oficiální text distributora)

Hrají

Chuck Norris, Sheree J. Wilson, Clarence Gilyard Jr., Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson