
Planeta Země
S03E07 - Human
Objevte neobyčejné způsoby, jakými divoká zvířata přežívají v rychle se měnícím lidském světě. Od kober lovících v domech přes makaky kradoucí nám telefony, až po obchod s oblíbenými pochoutkami turistů! ... Lidský svět může být plný příležitostí, ale rychle se mění. Pro divoká zvířata je výzvou držet krok. V New Yorku je nejúspěšnějším mravencem takzvaný „Pavement ant“, tedy chodníkový mravenec. Jeho trávicí systém je schopen držet krok s neustále se měnící lidskou stravou. A to natolik, že 90 % toho, co nyní jedí, pochází ze zbytků našich pochoutek. Jen na Broadwayi sní mravenci ročně ekvivalent 60 tisíc hotdogů. V Indii mají ovšem lidé podstatně nebezpečnější společnost – jedovaté kobry lovící přímo ve vesnicích. Přesto tato symbióza funguje. (Česká televize)
Více informacíEpizody
Řada 3Coasts
Místo, kde se střetávají dva světy. Na hraně pevniny a moře nacházíme nejdynamičtější prostředí přírodní říše... Pobřeží je místem, kde se střetávají dva světy. Nebezpečná hranice ovládaná mocnými silami, kde zvířata bojují s neustálými změnami. Od mořských želv, které uvízly na kamenné pláži během odlivu, až po plameňáky sužované tropickými bouřemi či tulení mláďata, která se učí lovit v těsné blízkosti hladových bílých žraloků. Pobřeží je však také útočištěm, například pro novorozená mláďata velryb. Po celém světě jsou miliony kilometrů pobřeží – nejrozmanitější prostředí planety Země. (Česká televize)

Ocean
Ocean
Jeho hlubiny jsou nekonečnou říší nových objevů a domovem bezpočtu živočichů... Oceány jsou nejméně prozkoumaným a zároveň nejrozsáhlejším životním prostředím planety. Od korálových útesů přes fascinující hejna rejnoků – akrobatů až po nejhlubší místa, kde poblíž horkých průduchů chrání svou snůšku obětavé samice chobotnic nás uchvátí rozmanitost světových moří. Podaří se živočichům vyrovnat se znečištěním a tunami plastu, které do oceánu vypouštějí lidé? (Česká televize)
Jak se natáčela Planeta Země III
Tvorba třetí řady dokumentárního cyklu Planeta Země trvala víc než pět let. Během té doby zamířili jeho tvůrci do všech koutů světa a nezřídka riskovali vlastní životy... Během více než dvou tisíc natáčecích dnů se týmy filmařů vydávaly do odlehlých pouští, za polární kruh i na dno oceánu. Někteří trávili v jeskyních týdny bez denního světla, jiní se potýkali s krutými mrazy či nebezpečným terénem. Díky spolupráci s místními odborníky se filmaři dostali ke zvířatům blíž, než vůbec čekali, a podařilo se jim zobrazit přírodu zcela nově a zachytit chování, které předtím ještě nikdo nenatočil. Na vlastní oči také viděli, jaké problémy přinášejí zvířatům změny na naší planetě. (Česká televize)