Hledání ztraceného času

Hledání ztraceného času

S01E125 - Můj dědeček automobil

14.4. 08:40
ČT2
25 minut

Ojedinělé záběry z natáčení filmu Dědeček automobil komentuje autor literární předlohy Adolf Branald (1994)

Více informací

Epizody

Řada 1
Dostupné za 5 dnů
S01E_Život v lázních

Život v lázních

26.5. 08:55, ČT2, 20 minut

Život v lázních

Fenomén českého filmu - Karel Čáslavský a jeho zarputilá trpělivost! To jsou pilíře, na kterých stojí unikátní dílo, které vzniká již mnoho let v České Televizi. Čáslavský už není jen historik filmu, je to pojem, který přivádí každý týden k obrazovkám statisíce diváků. Proč? Protože dokáže jako jeden z mála lidí v této republice obsáhnout svými znalostmi historické události politické a společenské. Ale se stejnou dávkou schopnosti citlivě rozlišovat skutečně důležité věci. Pořad Hledání ztraceného času je jedinečným počinem, který udržuje naši schopnost reflexe a v dobách nepříznivých dává sílu, kterou čerpá z nás samotných, z naší historie, z našeho filmového archivu. Hledání ztraceného času je legendárním projektem České Televize. Vždyť se vysílá od roku 1992 a dosud bylo vyrobeno více než 350 dílů.(oficiální text distributora)

S01E87

Když byla v Praze neděle

19.5. 08:40, ČT2, 25 minut

Když byla v Praze neděle

Karel Čáslavský představuje různé způsoby trávení volného času, jak jsou zachyceny na archivních filmových materiálech (1997)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky

Ojedinělé záběry z natáčení filmu Dědeček automobil komentuje autor literární předlohy Adolf Branald. Pořad uvádíme jako vzpomínku na režiséra filmu Alfréda Radoka, který nás opustil před 45 lety (1994)