Afrika z výšky

Afrika z výšky

S01E12 - Keňa

26.2. 13:45
ČT2
55 minut

Ohromující projekt nabízí novou perspektivu kontinentu. Každá epizoda bude tak trochu leteckým dobrodružstvím, zachycující přírodní divy, rozmanité lokace a jejich zvířenu. Francouzsko-německý dokumentární cyklus

Více informací

Epizody

Řada 1
Dostupné za 4 dny
S01E01

Divoké jižní pobřeží

25.5. 17:00, Spektrum, 65 minut

Divoké jižní pobřeží

Krásy úchvatných míst, kde se potkávají lidské dějiny, průmysl i divoká příroda... Jižní Afrika je zemí kontrastů a protikladů. Najdeme tam nehybné skalní masivy a písečné duny, neustále měnící svůj tvar. Přírodní kamenné katedrály a lidskou rukou stvořené náboženské monumenty. Města, postavená na obchodu a kultuře. Umění, ovlivněné geologií a mytologií. Navíc tam žije nádherná divoká zvířena, řídící se stále ještě svými odvěkými instinkty. Návštěvníky prostě ohromí místa, která i dnes působí pravěkým dojmem, kde se můžou zastavit a myslet na stvoření světa. (Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S01E02

Duch Ubuntu

25.5. 18:05, Spektrum, 60 minut

Duch Ubuntu

Úchvatná cesta do srdce jihu Afriky, do míst, kde se psala historie lidstva... Ubuntu znamená souhrn lidských ctností, hlavně však soucítění a humanity. Je to morální kodex, který obyvatelé jihu Afriky ctili už od nepaměti a na jeho základě se utvářel i novodobý svět. Proto se vydejme do srdce jihu Afriky, abychom odhalili místa, kde se psala historie lidstva. Zvlněné kopce skrývají nepředstavitelné bohatství a závratné výšky nabízejí dechberoucí pohledy. Díky zdejšímu zlatu a vidině zbohatnutí se však málem zničila zdejší úžasná příroda. Dnes tam zvířata, která byla v minulosti považována pouze za zdroj zisku, chrání jako součást budoucnosti. A jednomu muži se tam podařilo sjednotit rozdělené národy a ohromit celý svět. Neslučitelné světy se spojily v jednu nádhernou zemi.(Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S01E03

Botswana

25.5. 19:05, Spektrum, 65 minut

Botswana

Cesta po pozoruhodné africké zemi pyšnící se mimořádnou ochranou své flóry i fauny. Americký dokument

Dostupné za 4 dny
S01E04

Western Cape

25.5. 20:10, Spektrum, 60 minut

Western Cape

Krásy nejvelkolepější jihoafrické provincie spojující atraktivní současnost a bohaté kulturní dědictví... Na jižním cípu Afriky se bouřlivě střetávají vody dvou oceánů a proslulá dominanta krajiny drží stráž nad neuvěřitelně různorodou metropolí. Západní Kapsko je jednou z provincií Jihoafrické republiky a vzhledem ke všem krásám a atrakcím zřejmě ta nejpřitažlivější. Divoká zvířata se tam stále ještě volně toulají krajem, a nespoutané řeky divoce proudí. Hory, vytvořené pravěkými moři, se dělí o vodu s idylickými zelenými pláněmi. Na místech, kde kdysi vládly domorodé kmeny, stojí dnes filmová studia. Je to země objevená odvážnými expedicemi, i když lodě u zdejšího zrádného pobřeží často ztroskotávaly. Podnebí, podobné středozemnímu, nekonečné pásy bílých písečných pláží, majestátní hory, tyčící se vysoko nad zelenavými údolími, a zářivá „matka měst“, udělaly ze Západního Kapska cíl mnoha cestovatelů. (Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S01E06

Zambia

25.5. 21:10, Spektrum, 65 minut

Zambia

Cesta po zemi, kde domorodé kmeny oživují své tradice, a lidé hledají rovnováhu mezi těžbou nerostného bohatství a ochranou přírody... Zambie se dá pokládat za srdce Jižní Afriky. Je to země bažin a mokřadů, kde brázdí oblohu obrovští kaloni. Tito příbuzní netopýrů létají nad lagunami, které kypí životem, a kde na břehu na svůj úlovek pokojně čekají rybáři. Je to země extrémů. Jsou tu velkoměsta postavená nejbohatšími podnikateli planety, i trhy, hemžící se lidmi, kteří patří k nejchudším na světě. Teče tady mohutná řeka, kterou se podařilo zkrotit a vybudovat na ní jedno z největších umělých jezer na světě. Horské prameny se tu dokážou proměnit v divoké řeky, prořezávající se úžasnou přírodní scenérií odvěkých skal. (Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky

Prohlédněte si Afriku z ptačí perspektivy. Proleťte se spolu s tvůrci nad bouřlivým jižním pobřežím, západním Kapskem, Botswanou, Namibií či Zambií...Série Afrika z výšky odhaluje fascinující příběhy, o kterých se nic nedozvíte, dokud nevzlétnete do vzduchu. Seznamte se s přírodními krásami africké krajiny a zjistěte, jaký dopad na ně má všechno, co lidstvo dělá. Uvidíte kaňon Fish River v Namibii, rozpínavou metropoli Johannesburg, lovce diamantů v Port Nolloth i stáda buvolů a slonů na ostrově Chef's Island. Zkrátka, zažijete dobrodružství pro srdce i smysly.(TV Prima)