
Maigret
S01E22 - Maigret ve Finsku
Komisař Maigret se vrací po nějaké době do Finska. Tentokrát nemusí vyšetřovat smrt svého kolegy, ale je finským policistou přizván k vyšetřování zločinu, do něhož je zapleten Francouz. Maigret brzy zjišťuje, že mrtvý muž měl mnoho nepřátel, protože žil velmi divoký život. Měl nespočet milenek, půjčoval peníze a těsně před svou smrtí oznámil, že hodlá opustit Finsko s jednou ze svých milenek. Do podezření se tak dostává nejen manželka, ale i zbývající milenky. Dalším podezřelým je pašerák, který mrtvému muži dlužil peníze. A samozřejmě je v hledáčku policie stále Francouz, který byl přítomen v domě, z nějž se střílelo. Maigretovi se z těch všech podezřelých již motá hlava. A aby toho nebylo málo, podezřelý Francouz je kriminolog a až neúnosně se snaží zapojit do vyšetřování zločinu. Maigret musí rychle vypátrat vraha, neboť se zvyšuje riziko, že by se sám mohl dopustit hrdelního zločinu na kriminologovi, který je mu vrcholně nesympatický.(Snorlax)
Více informacíEpizody
Řada 1Maigret a ministr
Zřícení sanatoria v Clairfon si vyžádalo celkem 128 obětí, převážně dětí. Této hrozné tragédii však bylo možné předejít, zpráva nezávislé expertízy vypracované inženýrem Calamem totiž sesuv půdy v této lokalitě předpovídala. Samotný Calam ale zemřel za nevyjasněných okolností jen den před započetím stavby a jeho analýzu teď někdo přinesl na stůl ministra veřejných prací. Důležitý důkaz ale vzápětí někdo ukradne!(dopitak)
Maigret a čtyři esa
Maigret (Bruno Cremer) jede do Štrasburku vlakem za svou ženou. Vidí muže, který vyskočí z vlaku. Chce ho pronásledovat a tak vyskočí také, ale vymkne si kotník. Muž mezi tím uteče. Maigreta dopraví do nejbližší nemocnice v městečku Sainte-Clothilde, kde ho ošetřuje nepříjemný doktor Rivaud (Philippe Magnan). Protože Maigret u sebe nemá doklady, vyvolá podezření u místního komisaře Leduca (Philippe Dormoy). Když se vše vysvětlí, prozradí Maigretovi, že městečko žije ve strachu z násilníka, který napadá ženy. V posledním případě se jednalo o uškrcení. Maigret se o tento případ začne zajímat a brzy zjistí, že k podobné vraždě došlo už před sedmi lety. Všichni jsou přesvědčeni, že v kraji řádí neznámý maniak.(Terva)
Maigret a hubatá služka
Félicie pracuje jako služka v domě Julesa Lascoursa a jejich vztah je více přátelský než profesní. Není proto divu, že když je Lascours jednoho dne nalezen zastřelený, závěť hovoří místo Lascoursova bratra ve prospěch Félicie, která tak získává celý dům a všechen majetek. Vyšetřování vraždy se ujímá Maigret, snažící se o přesnou rekonstrukci činu. S prostořekou Félicií však nebude mít zrovna lehkou práci.(dopitak)
Maigret ve škole
Komisař Maigret tentokrát vyšetřuje smrt staré Léonie Birardové, poštmistrové ve vesničce Saint-André. Přestože z vraždy byl již obviněn místní učitel Gastin a existuje proti němu i svědectví, Maigret na žádost Gastinova syna Jean-Paula příjíždí na venkov případ řádně prošetřit. Na místě zjišťuje, že celá záležitost není zdaleka tak jasná, jak se zpočátku zdála.(dopitak)
Maigret a kněžna
Hospodyně Jacotte je svědkem zavraždění hraběte de Saint-Hilaire. Zahlédla tmavý stín a uslyšela čtyři výstřely. Případu se ujímá komisař Maigret, kterému stále uniká motiv tohoto činu. Postupně, pomalu a rozvážně začne celý případ rozplétat.(borsalino)
Podobné tituly
O pořadu
Koprodukčný kriminálny seriál, napísaný na motívy detektívnych poviedok Georgesa Simenona. Bruno Cremer ako komisár Maigret so svojou neodmysliteľnou fajkou rieši svojim dôsledným psychologickým prístupom, pokojom a znalosťou prostredia zložité detektívne prípady.(Smok)