Maigret

Maigret

S01E13 - Maigret a zdymadlo

6.6. 22:25
ČT1
95 minut
1994
Francie / Switzerland / Belgie Krimi / Drama / Mysteriózní

Komisař Maigret je pověřen vyšetřováním vražedného útoku na bohatého dokaře. Zdá se, že smrt Ducraua by nikoho nezarmoutila. K jeho oblíbeným koníčkům patřilo zesměšňování celé své rodiny, které stále připomínal, že o něj projevují zájem pouze kvůli jeho jmění. K dalším Ducrauovým aktivitám patřily četné milostné poměry. Mezi jinými i poměr s mentálně zaostalou dcerou svého podřízeného. Podezřelých stále přibývá a začíná přibývat i mrtvých, Maigret si musí pospíšit s rozluštěním celé záhady.(Snorlax)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E14

Maigret a smrt Cecílie

13.6. 22:45, ČT1, 100 minut

Maigret a smrt Cecílie

Maigreta navštíví mladá žena a svěří se mu se svými obavami. Po jejím bytě někdo v noci chodí a ona se bojí, že je to zloděj, nebo ještě někdo horší. Maigret ženu odbude s tím, že to nebude nic vážného. Druhý den se však žena vrátí na komisařství, aby Maigretovi ohlásila stejné problémy, jako včera. Maigret se jí nemůže věnovat, neboť zrovna řeší závažnější zločin. Když se po nějaké době k dívce vypraví, najde v bytě pouze mrtvou tetu mladé ženy. A žena sama je nalezena v budově soudu také mrtvá.(Snorlax)

S01E15

Maigret se mýlí

20.6. 22:40, ČT1, 90 minut

Maigret se mýlí

Maigret vyšetřuje případ zastřelené mladé ženy Louisy. Louisa bývala prostitutkou a udržovala milostný poměr s pasákem Pierrotem. Zároveň se nechala vydržovat bohatým a prostopášným lékařem. Patolog při pitvě zjistil, že Louisa byla těhotná. Je vrahem Pierrot, který si nechtěl komplikovat dítětem život, nebo profesor Gouin, který si nechtěl komplikovat dítětem své manželství?(Snorlax)

S01E16

Maigret a stará dáma

27.6. 23:10, ČT1, 110 minut

Maigret a stará dáma

K Maigretovi přichází starší dáma s prosbou, aby se ujal případu, který jeho kolega neúspěšně řeší. Starou paní chtěl někdo otrávit. Její služka se napila ze sklenice původně určené staré paní. Služka zemřela. Policie zjistila, že sklenice obsahovala arzen. V den, kdy se objevil v domě jed, oslavovala stará paní zrovna své narozeniny. A tak byl dům plný lidí. A jelikož stará paní nepatří zrovna k osobám příliš populárním, je Maigretovi jasné, že tím pádem byl dům plný podezřelých.(Snorlax)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1994
Francie / Switzerland / Belgie Krimi / Drama / Mysteriózní

Koprodukčný kriminálny seriál, napísaný na motívy detektívnych poviedok Georgesa Simenona. Bruno Cremer ako komisár Maigret so svojou neodmysliteľnou fajkou rieši svojim dôsledným psychologickým prístupom, pokojom a znalosťou prostredia zložité detektívne prípady.(Smok)

Tvůrci

Olivier Schatzky

Hrají

Bruno Cremer, Françoise Bertin, Jean Yanne, Anne-Marie Pisani