Četnické humoresky

Četnické humoresky

S02E09 - 22/39

5.6. 20:10
ČT1
60 minut
2003
Česko Komedie / Krimi

Arazím dořeší případ eutanázie v penzionu pro seniory s nepříliš uspokojivým závěrem. Ludmila se vrací domů, stejně jako manžel Karličky... (2003)

Více informací

Epizody

Řada 2
S02E11

Hypnotizér

19.6. 20:10, ČT1, 90 minut

Hypnotizér

Četníky "omráčí" vražda zdravotní sestry Anežky, kterou miloval strážmistr Zahálka. Klaudii čeká svatba s Jarým a všechny svatebčany velké překvapení, o které se postarají Arazím s Ludmilou.Ludmila si přijíždí vyzvednout do nemocnice svého bratra McGregora. Jak víme, zlomil si nohu těsně před plánovaným odjezdem do USA. Z nemocnice zábavného a milého pacienta neradi propouštějí a McGregor se zase nerad loučí s roztomilou sestřičkou Haničkou, která se mu velmi líbí a tak si s ní hned domlouvá schůzku. V této idylické atmosféře nikdo netuší, jaká tragédie se blízko nich odehrává. Není divu. V nemocnici instalatéři právě opravují topení a dělají při tom takový hluk, že v něm zanikne i výstřel, který usmrtí sestřičku Anežku, s níž se právě před chvílí rozloučil zamilovaný strážmistr Zahálka. Ten teprve na stanici zjistí, že místo služební pistole má v pouzdře litinovou trubku. Vždy dobře naladěný vtipálek Zahálka je naprosto zdrcen, protože s Anežkou měl tak říkajíc vážné úmysly. Kolem sestřiček v nemocnici se vůbec děje něco podivného, protože zmizí i setřička Hanička, k velkému zděšení McGregora.Beznadějně vypadá i budoucnost vztahu Arazíma a Ludmily. Hluboce uražená Ludmila dokonce odmítá jít na svatbu milované Klaudii s Jarým jen proto, že nechce Arazíma "ani vidět".(Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2003
Česko Komedie / Krimi

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit.(Česká televize)

Tvůrci

Antonín Moskalyk

Hrají

Tomáš Töpfer, Tereza Kostková, Hana Gregorová, Vlasta Žehrová, Miroslav Táborský, Erik Pardus, Eva Gorčicová, Stanislav Zindulka, Jan Apolenář, František Švihlík, Zuzana Slavíková, Zdeněk Junák, Vlasta Peterková, Aleš Jarý, Jan Grygar, Svatopluk Říčánek, Ondřej Mikulášek, Alena Konopíková, Olga Krasko, František Černín, Ivan Trojan, Jan Hartl, Ilja Racek, Václav Postránecký, Naďa Konvalinková, Libuše Šafránková, Věra Galatíková, Luděk Munzar