Jak si nepodělat život

Jak si nepodělat život

S01E03 - Můj bezvadnej život

19.5. 22:10
ČT1
85 minut
2019
Komedie / Drama / Psychologický

Dana dělá všechno pro to, aby její život i rodina bezchybně fungovaly. Na facebooku to tak rozhodně vypadá. Stačí však podivný ekzém okolo očí, aby se ukázalo, že ten bezvadnej život byla jen její pečlivě budovaná iluze, kterou s ní nikdo z jejich blízkých nesdílel. Lékařské texty jsou negativní, doktoři si neví rady, Dana přichází o práci, protože s ekzémem nemůže za přepážku banky, kde dosud pracovala a kde má hypotéku na dům, a doma na nemocenské zjišťuje, jak málo věděla o svém muži a dětech a co všechno přehlížela nebo nechtěla vidět. I když to vypadá, že Danin život i rodina je v troskách, vztahy i její obličej tím dostávají šanci se léčit.(Slavonice fest)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E01

Beze stopy

26.5. 22:05, ČT1, 75 minut

Beze stopy

Žije sám, v lesích. Z lidí vídá jen jejich věci a prázdné chaty. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Nedělá to z nouze, tenhle život si vybral. Má to rád – ticho, klid. Raději je sám než aby přihlížel, jak si lidi sami ničí život. Tahle zima se mu ale nevyvedla. Jakkoli se všem vyhýbá, do cesty se mu přimotali dva mladí lidé a dítě. Ti se do lesa nedostali z vlastní volby. Jsou na útěku. Každý z jiného důvodu. A potřebovali pomoct. Blížily se Vánoce. Rozhodne se tedy, že to ještě jednou s lidmi zkusí. Ale je to tak těžké….(Slavonice fest)

Podobné tituly

Henrik

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2019
Komedie / Drama / Psychologický

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit.(Česká televize)

Tvůrci

Tereza Kopáčová

Hrají

Lucie Žáčková, Vasil Fridrich, Jitka Schneiderová, Tereza Brodská, Veronika Divišová, Anna Peřinová