Náves

Náves

S01E07 - 7/10

19.5. 17:30
ČT1
55 minut
Česko Komedie / Drama

Občas něco na první pohled vypadá jinak, než jaké to doopravdy je. Seriál České televize, který navazuje na úspěšné Náměstíčko (2006)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E08

Komedianti

26.5. 17:30, ČT1, 55 minut

Komedianti

Že paní Plecitá pochází z komediantské rodiny, si možná budete pamatovat ještě z Náměstíčka. Měli přece divadlo, loutky, kolotoče... A když je někdo z rodiny v nouzi, nemůže to paní Plecitá ignorovat. Naštěstí ji pan Loučný dobře chápe a rád pomůže. A tak se do Javorové stěhují komediantské maringotky i s kolotoči. Utáboří se na pozemku pana Loučného, kousek za plotem a rovnou pod nosem sester Křepelkových. Ve vsi je o rozruch rázem postaráno a není divu, že ke komediantským holkám se jako vosy stahují místní kluci. Málokdo by odolal vábení exotiky. Neodolá ani Marek Liška, i když rodiče sní o jeho kariéře úspěšného doktora medicíny. Nad dalším pobytem kolotočářů se stahují mračna a všechno nasvědčuje tomu, že obyvatelé Javorové nám nejspíše předvedou xenofobii v praxi. (Česká televize)

S01E09

Šťastná to žena

2.6. 17:30, ČT1, 55 minut

Šťastná to žena

Veselejší ženskou, než je majitelka místního konzumu Míla Šťastná, byste v Javorové dlouho hledali a nakonec stejně nenašli. Do obchůdku nechodí ženské jenom nakupovat potraviny, přídavkem se tu rozdává smích a radost. Hravě zvládá starosti o domácnost, výchovu dvou náctiletých dcer, pomáhá svému dospělému ženatému synovi a snaše. Leckterá ženská by mohla Míle závidět elán a energii. Jenže všeho dočasu. Na každého - v tomto případě lépe řečeno na každou - jednou dojde. Míle došla energie a rozhodla se, že ji dobije výletem za Svatavou, svou nejlepší kamarádkou z učňáku. Rozhodnou se, že si vyjdou do společnosti, že si zvednou sebevědomí a jak se lidově říká, „vyhodí si z kopýtka". A tak se stane, že se v jednom nenápadném baru potkají jedna docela obyčejná ženská ve středních letech (nezapomínejme, že je ze vsi Javorové) a jeden interesantní doktor přírodních věd, pohledný mineralog Aleš. Bude to ten správný recept ke zvednutí sebevědomí? (Česká televize)

S01E10

10/10

9.6. 18:00, ČT1, 55 minut

10/10

Na oslavě výročí obce v Javorové nebude chybět ani vzácná návštěva z Vídně... Závěrečný díl seriálu České televize (2006)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
Česko Komedie / Drama

Desetidílný seriál scenáristy Jana Míky Náves volně navazuje na Náměstíčko, nejúspěšnější seriál České televize roku 2004. Název napovídá, že hlavními hrdiny budou tentokrát obyvatelé vesnice, i když se s nimi v některých příbězích podíváme zpátky na Náměstíčko a celá jedna povídka se dokonce odehrává v rušném centru malebné Prahy. Režisér Jaroslav Hanuš a architekt Jindřich Goetz splnili scenáristovi Janu Míkovi sen o ideální vesnici. „Správná náves má mít hospodu a kostel, taky obecní úřad, možná pár chalup a uprostřed toho všeho malý rybníček, aby byla radost očima spočinout.“ Právě taková je Líšná nedaleko Žebráku představující seriálovou vesničku Javorovou, kde žijí noví hrdinové seriálových poutavých příběhů, kteří budou dalšími kamínky pestré mozaiky pozoruhodných lidských osudů s mnoha variacemi složitosti mezilidských vztahů.Divácký úspěch seriálu je přímo závislý na hereckém obsazení. Diváci se tentokrát mají opravdu nač těšit. Seznam hereckých osobností je dlouhý a bezesporu atraktivní. Historky o všedních i nevšedních radostech a starostech obyvatel jedné současné české vesnice znovu spojuje sympatická herecká dvojice. Tentokrát budou o diváckou přízeň usilovat Blanka Bohdanová a Alena Vránová, jako dvě roztomilé a čiperné vesničanky, sestry Křepelkovy, které bedlivě střeží všechno, co se v Javorové šustne. Procházejí celým seriálem a stejně jako měli svůj příběh v Náměstíčku Lopušný a Plecitá, tak i ony mají svoji „lovestory“ v seriálu Náves. A rozehraje ji docela obyčejný ladič pian v překvapivém obsazení Radovanem Lukavským. Nebylo samozřejmě možné, aby se všechny postavy z Náměstíčka, které si diváci i tvůrci velmi oblíbili a byli velmi nadšeni jejich hereckými výkony, objevily i v další sérii. Ale protože Náves je naštěstí nedaleko od Náměstíčka, někteří se tu přece jen znovu objeví.


(Česká televize)

Tvůrci

Jaroslav Hanuš

Hrají

Marián Labuda st., Oldřich Navrátil, Rudolf Hrušínský ml., Magdalena Reifová, Vladimír Kratina, Miroslav Táborský, Lenka Horáková, Jiří Schmitzer, Oliver Cox, Nikola Votočková, Josef Abrhám, Alena Vránová, Luděk Munzar, Blanka Bohdanová