Maigret

Maigret

S01E52 - Maigret a společnice

22.2. 23:05
ČT1
110 minut
2004
Francie / Switzerland / Belgie Krimi / Drama / Mysteriózní

K Maigretovi přichází mladá žena Cécile Ledruová. Pracovala jako společnice u paní Croisierové, která se jí ujala už jako malé dívky a považovala ji spíš za člena rodiny než za zaměstnankyni. Nyní je však paní Croisierová mrtvá, a přestože pitva ukázala, že zemřela v důsledku srdečního infarktu, Cécile je přesvědčená, že šlo o vraždu. Stará dáma se totiž na několik dní ubytoval u svého synovce Deligearda, jehož se podle vlastních slov obávala. Deligeard – jak Maigret zjistí – je v katastrofální finanční situaci, a přestože jeho žena přinesla do manželství velké peníze, dnes už z nich nezbývá nic. Vyšetřující soudce se řádnému vyšetřování všemožně brání, protože je přesvědčen, že by se lidé z jisté společenské třídy podobného zločinu nedopustili – ani pro peníze. Maigret má však své zkušenosti.(oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E01

Maigret a dlouhé bidlo

20.3. 23:50, ČT1, 100 minut

Maigret a dlouhé bidlo

Maigreta navštíví žena, kterou zná již mnoho let. Je manželkou lupiče a prosí Maigreta o pomoc. Žena vypráví Maigretovi, že její manžel během akce objevil mrtvé tělo, vyděsil se a prchnul nejen z místa činu, ale i ze země. Ze zahraničí poslal manželce dopis, v němž jí vše vylíčil. Žena žádá, aby slavný komisař prokázal, že její manžel není vrah.(Snorlax)

S01E02

Maigret u Vlámů

27.3. 23:45, ČT1, 85 minut

Maigret u Vlámů

Rodina Peetersových provozuje obchod s potravinami u belgických hranic. Mají tři dospělé děti. Anna pomáhá rodičům v obchodě, Marie je učitelkou a syn Joseph studuje. Před třemi lety se jedné místní dívce narodilo Josephovo dítě. A ta dívka se najednou ztratila. Rodina Peetersových je podezřelá z vraždy oné dívky. Celé záhadě musí přijít na kloub komisař Maigret.(Snorlax)

S01E05

Maigret a tělo bez hlavy

11.4. 22:25, ČT1, 105 minut

Maigret a tělo bez hlavy

Ve vodním kanále blízko Paříže je objevena mrtvola muže bez hlavy a rukou. Vyšetřování tohoto případu Maigret začíná v kavárně na nábřeží, kam si zašel bez jakýchkoliv postranních úmyslů a především bez podezření. Ale podivné chování restauratérky přitahuje Maigretovu pozornost. A tak se rozhodne jí věnovat kousek svého času i detektivního talentu. Díky tomu se dozví, že majitel kavárny již dlouho není přítomen, prý odjel doplnit zásoby vinného sklípku. Maigret začíná tušit, že mrtvola muže nějak souvisí s kavárnou.(Snorlax)

S01E06

Maigret a noc na křižovatce

18.4. 22:30, ČT1, 100 minut

Maigret a noc na křižovatce

Jednoho dne Karl von Ritter objevil v garáži místo svého automobilu sousedův vůz. Ale to nebylo to největší překvapení, v sousedově autě totiž nalezl Karl mrtvolu muže. Von Ritter se svou sestrou žije v dokonalém osamění, nikoho se jen tak nedovolají a navíc jsou zde cizinci. Po pravdě řečeno, se svými sousedy si nepříliš rozumí. Vyšetřování vraždy se ujímá komisař Maigret. Ale sotva začne, umírá čerstvá vdova po mrtvém z automobilu.(Snorlax)

Dostupné za 6 dnů
S01E07

Maigret a sklepy hotelu Majestic

25.4. 22:25, ČT1, 105 minut

Maigret a sklepy hotelu Majestic

V suterénu luxusního hotelu Majestic byla nalezena mrtvola ženy. Mrtvá byla ženou bohatého amerického průmyslníka a tak je nutné provést vyšetřování velmi diskrétně. Jedním z prvních podezřelých je bývalý milenec Američanky. Jenže záhy dojde k další vraždě, která milence veškerých podezření zbaví.(Snorlax)

Dostupné za 13 dnů
S01E08

Maigret se brání

2.5. 22:50, ČT1, 90 minut

Maigret se brání

Maigret se poprvé v životě musí bránit pomluvě. Mladá dívka ho viní, že on, policejní komisař, ji potkal v baru, opil ji a zavlekl ji na hotelový pokoj. V hotelu se prý začal vyslékat, ale sám si to nakonec rozmyslel. O něco později se Maigret dozví, že dívka chodila k zubaři, který má ordinaci naproti domu, v němž komisař vedl nějaké vyšetřování. Jenže dívka je neteří vysoce postaveného politika. A tak je Maigret neustále nucen, aby rezignoval na svůj post.(Snorlax)

Podobné tituly

Komisař Montalbano
Otec Brown

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2004
Francie / Switzerland / Belgie Krimi / Drama / Mysteriózní

Koprodukčný kriminálny seriál, napísaný na motívy detektívnych poviedok Georgesa Simenona. Bruno Cremer ako komisár Maigret so svojou neodmysliteľnou fajkou rieši svojim dôsledným psychologickým prístupom, pokojom a znalosťou prostredia zložité detektívne prípady.(Smok)

Hrají

Bruno Cremer, Vanessa Larré, Pierre Diot, Eric Poulain