Osvícení

Osvícení

17.5. 23:55
Cinemax 1
140 minut
1980
USA / Velká Británie Drama / Horor / Thriller

Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery... po příjezdu Jack ubytuje svou rodinu a začíná psát knihu. Brzy však zjišťuje, že samota uprostřed hor je tísnivá a také on začíná přicházet o rozum. (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Funny Games
Kommunioun
Bez viny
Veliká
John Oliver: Co týden dal a vzal

O pořadu

česky, anglicky česky, anglicky
1980
USA / Velká Británie Drama / Horor / Thriller

Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery... po příjezdu Jack ubytuje svou rodinu a začíná psát knihu. Brzy však zjišťuje, že samota uprostřed hor je tísnivá a také on začíná přicházet o rozum.


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Stanley Kubrick, Diane Johnson, Wendy Carlos, Stanley Kubrick

Hrají

Burnell Tucker, Derek Lyons, Robin Pappas, Scatman Crothers, Alan Harris, David Baxt, George Holdcroft, Jack Nicholson, Barry Dennen, Bunny Seaman, Manning Redwood, Tony Burton, Philip Stone, Guy Standeven, Barry Nelson, Danny Lloyd, Shelley Duvall, Joe Turkel, Anne Jackson, Lia Beldam, Vivian Kubrick, Billie Gibson, Lisa Burns, Louise Burns, Peter McNamara, Alison Coleridge, Jana Shelden, Kate Phelps, Norman Gay, Paul Desbois, Reg Thomason