Hvězdná brána: Atlantida

Hvězdná brána: Atlantida

S03E04 - Sateda

18.5. 20:35
AXN Black
55 minut
2006
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Sheppardův tým je při průzkumu napaden místními lidmi. Jediný, komu se podaří utéct je Rodney, ale ostatní takové štěstí neměli a Sheppard, Teyla a Ronon jsou zajati. Ronon pozná vůdce kmene, který je zajal. Ronon Sheppardovi a Teyle vysvětlí, že kdysi tu byl, ale tehdy měl v sobě zabudovaný wraithský lokátor, který sem Wraithy zavedl. Vůdce kmene oznámí Sheppardovi a jeho týmu, že povolal Wraithy, aby je s nimi vyměnil za mír.(Varan)

Více informací
S04E07

Nezvěstné

6.6. 21:35, AXN Black, 55 minut

Nezvěstné

Teyla a doktorka Kellerová cestují na Nový Athos, kde by měla Jennifer provést lékařskou prohlídku. Jenže naleznou jen prázdnou vesnici, nikde ani živáčka. Teyla si myslí, že její lidé byli napadeni a uneseni Wraithy. Chtějí se vrátit, ale pak zahlédnou členy primitivního bojového kmene Bola Kai. Ti jsou velmi nebezpeční, a tak se rozhodnou počkat na záchranu z Atlantidy. Než je však Johnův tým zachrání, musí se o sebe postarat.(PEPR)

S04E08

Věštec

6.6. 22:30, AXN Black, 55 minut

Věštec

Teyla chce od jednoho věštce zjistit, kam se ztratili Athoisané. Vydává se tedy Sheppardovým týmem na planetu, na které věštec žije. Jejich příchod je již očekáván a jsou zavedeni k věštci. Ten ukáže nevěřícímu Rodneymu budoucnost - tým je během jedné mise přepaden a zajat Wraithy. Jaképak to je pro McKaye překvapení, když je poté kontaktuje Wraith, který byl s Johnem vězněn, a setkání je na místě, které Rodney viděl ve vizi... Na Atlantidy přichází Richard Woolsey, aby zhodnotil působení Carterové ve funkci velitele.(PEPR)

S04E09

Těžká rozhodnutí

7.6. 21:30, AXN Black, 55 minut

Těžká rozhodnutí

Rodney McKay a Radek Zelenka pořád zkoumají replikátorský kód, ale neví si s ním rady. Zelenku tedy napadne, že by měl Rodney napsat sestře, aby jim s tím pomohla. Nakonec se tedy McKay rozhodne Jeannie kontaktovat. Jenže její e-maily jsou sledovány a je záhy na to unesena. Rodney společně s Johnem cestují na Zemi, aby ji našli. McKay je však také zajat. Unesl je jistý Henry Wallace, protože jeho dcera trpí leukémií a chce po Rodneym a Jeanii, aby ji pomocí nanitů vyléčili.(PEPR)

S04E10

Smrtící spirála

7.6. 22:25, AXN Black, 60 minut

Smrtící spirála

Na Atlantidě už delší dobu nefunguje hvězdná brána. McKay a Zelenka se snaží bránu opravit, jenže jsou vyrušeni - do města spadne neznámý objekt. Sheppard trénuje boj s Rononem a je zraněn, než však dojde na ošetřovnu, tržná rána se mu zacelí. Nechá se vyšetřit, ale podle dr. Kellerové je v pořádku. To se mu nezdá a když s týmem spatří Elizabeth Weirovou, zjistí, že něco není v pořádku.(PEPR)

S04E11

Všechny mé hříchy budou vzpomenuty

10.6. 21:30, AXN Black, 55 minut

Všechny mé hříchy budou vzpomenuty

Na Atlantidu přiletí Daidalos a Apollo, do kterých jsou nově nainstalovány asgardské laserové zbraně. Když Daidalos a Apollo doletí k nejbližší replikátorské lodi, úspěšně ji Daidalos a Apollo zničí paprskem. Rodney s Wraithem Toddem pracují na příkazu k vypnutí útočení replikátorů a po týdnu přijde Rodney na to, že by replikátory mohli zničit tak, že by se všechny malé částečky k sobě nahromadily a vytvořily by tak kostku. Aby to vyzkoušeli, musí se spojit s Wraithy a s lidmi Larrin, která Shepparda kdysi unesla, a společně musí porazit replikátorské lodě a zničit replikátorskou planetu jednou provždy.(Varan)

S04E12

Válečná kořist

10.6. 22:25, AXN Black, 60 minut

Válečná kořist

Atlantida zachytí signál opuštěné wraithské lodě. Sheppardův tým letí na loď jumperem, a když se na loď dostanou, zjistí, že je skutečně opuštěná. Při průzkumu Rodney s pomocí Ronona odhalí, že loď letěla na tajnou wraithskou základnu. Sheppard povolí let na základnu. Na základně zjistí, jak se rodí Wraithi, a setkají se s Toddem. Při průzkumu základny jsou Sheppard, Ronon a Rodney chyceni a odvedeni do cel. Todd se dostane na loď, s kterou Sheppardův tým přiletěl, a řekne Teyle a Lornovi, co se stalo. Teylu napadne, že Johna, Rodneyho a Ronona může z cel dostal jedině tak, že myslí ovládne wraithskou královnu. Zbytek už je na nich.(Varan)

S04E13

Karanténa

11.6. 21:30, AXN Black, 55 minut

Karanténa

Ronon si poranil ruku při bojovém cvičení, Rodney šel do botanické laboratoře a požádal Katie o ruku, Carterová a Zelenka spolu nastoupili do výtahu (transportéru), Teyla jde za Johnem do laboratoře, aby si s ním promluvila o svém miminku. Z ničeho nic se spustí karanténa a všichni jsou uzavřeni tam, kde jsou. Shepparda napadne, že by mohl z okna laboratoře vyšplhat nahoru do kontrolní místnosti. Když se Sheppard dostane do místnosti, vypne záchranný signál, ale tím také vyřadí všechny počítače a zapne autodestrukci. Sheppardovi a týmu Lorna se podaří vyprostit z výtahu Carterovou a Zelenku. Zelenka navrhne, že by se mohl do místnosti, odkud se dá vypnout autodestrukce. V Zelenkových rukou je osud celé Atlantidy.(Varan)

S04E14

Harmony

11.6. 22:25, AXN Black, 55 minut

Harmony

John a Rodney se dostali na známou planetu, kde vládne král, který má dvě krásné dcery. Princezny požádají Rodneyho a Johna, jestli by mohli doprovodit jejich nejmladší sestru Harmony k starým ruinám, protože pokud se dotkne jednoho z kamenů, ten se rozsvítí a tím se stane následnicí trůnu. Rodney a Sheppard zneškodní cestou vojáky, kteří chtěli unést Harmony. Když Sheppard navrhne návrat k vesnici, malá Harmony s tím absolutně nesouhlasí. Proto se vydávají dále na cestu plnou vojáků. Mezitím se velitel vojáků spojí se svým kontaktem v královském hradu, který veliteli vysvětlí, že pokud se Sheppard, McKay a nebo Harmony vrátí, řeknou všem o vojácích, a to nikdo nechce. Sheppard, McKay a Harmony se musí co nejdřív dostat k troskám.(Varan)

S04E15

Vyděděnec

12.6. 21:25, AXN Black, 60 minut

Vyděděnec

Carterová řekne Johnovi s lítostí, že mu zemřel otec. Proto se McKay, Sheppard a Ronon vydávají na Zem. Následně se objeví mladá dívka, která toho hodně ví o Johnovi. Dívka Sheppardovi poví o tajném výzkumu nanitů, na kterém pracovala s Dr. Poolem. Dívka také Johnovi řekne o replikátorovi, kterému se povedlo utéct a teď volně pobíhá po Zemi. K pátraní se připojí také seržant Bates, který kdysi byl i na Atlantidě. Úkol je jasný - chytit replikátora, než napáchá velké škody.(Varan)

S04E16

Trojice

12.6. 22:25, AXN Black, 55 minut

Trojice

Při průzkumu planety spadne McKay do země v oblasti, kde jsou časté otřesy půdy. Carterová a Kellerová mu chtějí pomoct, ale propadnou se také. Při průzkumu místa zjistí McKay, že jde o těžební místnost plnou prázdných beden. Napadne ho, že by je mohli poskládat na sebe a tím by jeden z nich vylezl nahoru. Jenže pyramida z beden spadne. Další plán je hodit nahoru lano. Při splétání uzlů uslyší McKay, že nahoře někdo je. Zjistí, že to jsou místní děti, které Carterová prosí o pomoc. Bohužel děti následně odešly. Když ani lano nezabere, přijde Kellerová na to, že by mohli využít tzv. "pivní sázku", kdy musíte za pomoci třech nožů a třech šálků vytvořit most, který udrží sklenici. Rodney slíbil Kellerové sud piva, když to vyjde.(Varan)

S04E17

Přestupní stanice

9.6. 18:35, AXN Black, 55 minut

Přestupní stanice

Ronon se musí dostavit k pohovoru I.O.A., kde se má prověřit, jestli je schopen být členem týmu na Atlantidě. Carterovou napadlo, že by Rononovi mohl pomoct Teal´c, který je s pohovorem obeznámen. Následně se Ronon s Teal´cem dostanou bránou do přestupní stanice - kvůli karanténě musí den počkat, než budou moci projít bránou na Zem. Na stanici se dostali také Wraithi, kteří ji kompletně ovládli. Ronon a Teal´c se schovali a společně musí zastavit Wraithy dříve, než se dostanou na Zem.(Varan)

S04E18

Příbuzní, 1. část

9.6. 19:30, AXN Black, 55 minut

Příbuzní, 1. část

Teylu ve snech navštíví její přítel a řekne jí, aby ho našla. Teyla neváhá a řekne to Sheppardovi. Sheppardův tým se vydá na planetu, kde byli Athosiané naposledy. Kellerová zjistí, že virus, který zabíjí lidi, je ten, se kterým se už kdysi setkali - retrovirus. Teyla se s Sheppardovým týmem vrací na planetu a tam najde kupce, který prodává athosianské věci. Kupec Teyle prozradí, že mu je jistý cizinec přišel prodat a tentýž cizinec má dnes přijít s dalšími věcmi. Tým majora Lorna a Teyla se vydali na místo, kde cizinec našel poklady Athosianů. Sheppard, Ronon a Rodney se vydali na opuštěnou wraithskou loď, kde najdou Todda, který jim řekne, že na té lodi jsou jeho lidé. Mezitím Teylu a cizince unesly wraithské šipky. Jsou jen dva Wraithi, kteří by mohli Teylu unést...(Varan)

S04E19

Příbuzní, 2. část

9.6. 20:25, AXN Black, 60 minut

Příbuzní, 2. část

Teylu unesl Michael, který jí prozradil, že ve snech, kde viděla svého přítele, vzal na sebe Michael jeho podobu. Carterová řekla Sheppardovi, že na jedné planetě, kde je výzkumná stanice, je držen někdo z Atlantidy. Sheppardův tým se tam ihned vydá a zjistí, že se jedná o Becketta. Když se ptají Becketta, jak se tam dostal, odpoví jim, že když na jedné planete přeměnili skupinu Wraithů včetně Michaela, byl on chycen a odveden na stanici, kde mu Michael dával neznámý enzym. Michael mezitím sdělí Teyle plány, co che udělat s jejím dítětem. Mezitím na Atlantidě našli polohu planety, na které přistál Michael a kde bude také Teyla. Když se tam dostanou, Beckett zachrání Teylu, ale Michael je dožene, Becketta přemůže a s Teylou uteče. Sheppardovi se povede zachránit Athosiany, ale musí ještě zastavit Michaela, než bude příliš pozdě.(Varan)

S04E20

Poslední muž

9.6. 21:25, AXN Black, 55 minut

Poslední muž

Sheppard a tým majora Lorna se na jedné planetě měli spojit se svým kontaktem, ale ten se neukázal. Následně Sheppard zadá symboly k otevření brány směrem na Atlantidu. Když ale bránou projde, skutečně se dostane na Atlantidu, jenže na Atlantidě nikdo není a místo rozlehlého moře najde jen obří písečnou poušť. Podaří se mu spojit s Rodneym, který mu řekne, že se sejdou v holografické místnosti. Tam Sheppard uvidí hologram Rodneyho v jeho staré verzi. Rodney řekne Sheppardovi vše, co se stalo v jejich vesmíru, a že se dostal na Atlantidu, ale do daleké budoucnosti. Rodney také zná souřadnice planety, kam míří Michael s Teylou. Jediný způsob, jak by tomu mohl Sheppard zabránit, je přejít přes písečnou bouři do části Atlantidy, kde je stázová komora.(Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána
MacGyver
Walker, Texas Ranger
Totalcar
Tým SEAL
Prezident v pořadí
NCIS: Hawai'i

O pořadu

česky, maďarsky
2006
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Země vysílá první expedici mimo naší galaxii do potopeného města Atlantis. Skupina kolonizátorů se tak pod vedením doktorky Elizabeth Weirové dozvídá více o našich předcích a největší rase ve vesmírů - Anticích. Dále se seznamují a navazují vztahy s obyvateli okolních planet. Ty sužuje hrozba v podobě krvelačné rasy Wraithů, kteří potřebují lidskou životní energii. Naši noví "Atlanťané" se snaží pomáhat ostatním a bránit Atlantis za každou cenu, protože Wraithové by mohli na Zemi najít nové loviště. S řešením problémů významně pomáhá i český vědec Radek Zelenka.

Tvůrci

Robert C. Cooper

Hrají

Dan Payne, Chiara Zanni, Rachel Luttrell, Joe Flanigan, Paul McGillion, James Bamford, Jason Momoa, Frank Collison, Mitch Pileggi, David Hewlett, Torri Higginson, Chuck Campbell, Curtis Caravaggio