Nevídáno, neslýcháno

Nevídáno, neslýcháno

13.4. 19:05
AMC
90 minut
1958
Francie Komedie

Čas by v tomhle idylickém městečku kdesi na jihu Francie dál běžel svým líně pomalým tempem, nebýt všetečného Blaireaua. Kam přijde, tam se něco semele! Však je také místním radním už dlouho trnem v oku. Navíc má jednu zpropadenou vášeň: pytlačí v okolních lesích a zvěří zásobuje zdejší restaurace i leckteré domácnosti. Když je obecní četník při noční obchůzce revíru napaden neznámým útočníkem, v podezření je právě Blaireau, a skončí za mřížemi. I tady se však cítí jako doma, protože ředitel věznice je vášnivý nimrod, se kterým dokonce tajně v noci vyráží na lov. Život v městečku zatím prochází zvláštní proměnou: čas jako by se tu dočista zastavil a jídelní lístky restaurací zejí prázdnotou. Když se nakonec najde pravý viník nočního přepadení, všichni doufají, že po návratu Blaireaua z vězení město konečně ožije a vše bude jako dřív. (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Trumbo
Zaměřeno na
Válka skladů
Zoom In
Yago, syn džungle

O pořadu

česky, anglicky
1958
Francie Komedie

Čas by v tomhle idylickém městečku kdesi na jihu Francie dál běžel svým líně pomalým tempem, nebýt všetečného Blaireaua. Kam přijde, tam se něco semele! Však je také místním radním už dlouho trnem v oku. Navíc má jednu zpropadenou vášeň: pytlačí v okolních lesích a zvěří zásobuje zdejší restaurace i leckteré domácnosti. Když je obecní četník při noční obchůzce revíru napaden neznámým útočníkem, v podezření je právě Blaireau, a skončí za mřížemi. I tady se však cítí jako doma, protože ředitel věznice je vášnivý nimrod, se kterým dokonce tajně v noci vyráží na lov. Život v městečku zatím prochází zvláštní proměnou: čas jako by se tu dočista zastavil a jídelní lístky restaurací zejí prázdnotou. Když se nakonec najde pravý viník nočního přepadení, všichni doufají, že po návratu Blaireaua z vězení město konečně ožije a vše bude jako dřív.


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Yves Robert

Hrají

Pierre Mondy, Pierre Mirat, Claude Rich, Robert Vattier, Max Elloy, Henri Coutet, Louis de Funès, Madeleine Barbulée, Grégoire Gromoff, Marcel Rouzé, Max Montavon, Paul Faivre, Yves Robert, Monette Dinay, Roland Armontel, Danièle Delorme, Noëlle Adam, Charles Bayard, Moustache, Jean-Marie Amato, Raoul Saint-Yves, Fréderic Duvallès, Pierre Stéphen, Jacques Couturier, Jean Bellanger, Colette Ricard, Lucien Hubert