Případy detektiva Murdocha

Případy detektiva Murdocha

S07E11 - Cesta do středu Toronta

18.5. 19:10
Televize Seznam
60 minut
2014
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Policie vyšetřuje sérii loupeží, v nichž se lupiči pod zemí prokopali do několika obchodů a bank. Zloději se přitom zajímají pouze o diamanty. Detektiv Murdoch tuší, že pro vykopání tunelů používají nějaké zvláštní výkonné zařízení. Zato konstábl Crabtree po rozhovoru s průzkumnicí jeskyň Elvou Gordonovou vyvíjí své vlastní teorie. Věří, že Země je dutá a v ní existuje celý svět lidí utajeně žijících a pracujících v podzemí. Tahle teorie ale nezanechává žádný přesvědčivý dojem na detektiva Murdocha, který se rozhodne při vyšetřování tajemstvím obestřeného případu použít moderní technologie...(Česká televize)

Více informací
S09E03

Dvojí život

17.6. 06:55, Televize Seznam, 55 minut

Dvojí život

V předvečer odjezdu doktorky Graceové lodí do Anglie je v Torontu zavražděna mladá sufražetka Lilian. K vyšetřování případu je přivolán detektiv Murdoch, který tuší, že nitky tohoto zločinu vedou za hranice města. Doktorka Graceová je smrtí své přítelkyně zničena. Ukazuje se, že o její minulosti bohužel mnoho nevěděla...(Česká televize)

S09E04

Obnažené dámy

18.6. 07:20, Televize Seznam, 55 minut

Obnažené dámy

V torontském parku se objevila socha nahé mladé ženy. Někteří obyvatelé jsou nezvyklým nálezem na veřejném prostranství především značně pohoršeni. Tato provokující figurína je ale ve skutečnosti lidské tělo pokryté slabou vrstvou kovu. Ukazuje se, že žena byla před zvláštní hutní procedurou nejspíše zavražděna. Brzy následují další podobné nálezy. Detektiv Murdoch s týmem policistů dochází k názoru, že neznámý pachatel hodlá tímto šokujícím způsobem na něco upozornit...(Česká televize)

S09E05

24 hodin do konce světa

19.6. 07:25, Televize Seznam, 55 minut

24 hodin do konce světa

Detektiv Murdoch je předvolán před premiéra kanadské vlády, sira Wilfrida Lauriera. Čeká na něj nezvyklý úkol, zabránit odpálení střely, která má s bombou dopadnout na město New York. Neznámý terorista za odvrácení hrozby, požaduje zaplacení výkupného čtyři miliony dolarů do 24 hodin. Vynaložit takovou částku kanadská vláda rozhodně nemá v úmyslu. Také tentokrát na Murdocha čeká spolupráce se špionem Terrencem Meyersem. První informace, které se jim podaří získat, naznačují možné místo pro odpálení střely...(Česká televize)

S09E06

Právo na prohibici

20.6. 07:25, Televize Seznam, 55 minut

Právo na prohibici

Právník a radní Arthur Slauson z torontské čtvrti Junction je zatčen v průběhu opilecké rvačky v hotelu Peacok. Noc proto musí strávit v cele na policejní stanici 4. Ráno však konstábl Crabtre s překvapením nalezne Slausonovo tělo ležící na vězeňské lavičce bez jakékoliv známky života. Doktorka Julie Ogdenová a její asistentka Rebeka Jamesová jsou přesvědčeny, že muž byl otráven. Jejich pečlivější zkoumání přináší poznatek, že zemřel několik hodin po požití dřevného lihu. V době, kdy se v této části města řeší možnost zákazu alkoholu, tato informace nutně přináší podezření na určité osoby...(Česká televize)

S09E07

Léto 1875

21.6. 07:25, Televize Seznam, 55 minut

Léto 1875

Po osmadvaceti letech se detektiv William Murdoch znovu vydává do Algonquinského parku, kde kdysi byl jako student. Tentokrát sem přijíždí s lidmi generálního guvernéra Kanady. Vyšetřuje vraždu jednoho z bývalých studentů. Jak se zdá, pachatelem je někdo, koho nejspíše detektiv Murdoch dobře zná z letního tábora v roce 1875. Zatím však ani nezná důvod, proč neznámý vrah zabíjí své bývalé spolužáky...(Česká televize)

S09E08

Chiméry

22.6. 06:50, Televize Seznam, 60 minut

Chiméry

Detektiv Murdoch vyšetřuje smrt univerzitního studenta Byrona Suttona. Ten nejspíše zemřel při kouření opia v domě svého profesora orientálních studií, Aldouse Lawrence. Nebyl sám, kdo se účastnil této zvláštní akce, je proto velmi podivné, že nikoho ze studentů nepotkalo něco podobného...(Česká televize)

S09E09

Dětský den

24.6. 00:20, Televize Seznam, 60 minut

Dětský den

Torontská banka vyhlásila zvláštní akci, při níž klienti mohou získat nemalou částku peněz navíc. Stačí jen založit si konto. Není divu, že akce přilákala do banky velký počet zájemců. Ve stejné době se však ztratí ze sejfu třicet tisíc dolarů. Naštěstí je detektiv William Murdoch doslova poblíž krádeže...(Česká televize)

S09E10

Velké rozčarování

24.6. 01:20, Televize Seznam, 55 minut

Velké rozčarování

Detektiv William Murdoch vyšetřuje podivné okolnosti smrti Arthura Pimbletta, člena posádky arktické expedice, která se nedávno vrátila ze své průzkumné cesty. Je to nepříjemné zejména pro jejího velitele Josepha Berniera, jenž hodlal ve městě získat finanční podporu pro další akci. Nyní se stává hlavním podezřelým...(Česká televize)

S09E11

Vražda podle pravidel

23.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Vražda podle pravidel

Detektiv William Murdoch vyšetřuje podivné okolnosti smrti golfisty, který byl nalezen nedaleko golfového hřiště v Torontu. Během objasňování případu také on poněkud nečekaně propadne kouzlu hry pro gentlemany. Velmi rychle pochopí, že kromě notné dávky štěstí je v ní skutečně potřeba dobře vědět, jak na to jít, a to doslova u každé jamky...(Česká televize)

Dostupné za 16 hodin
S09E12

Neštěstí v lásce

24.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Neštěstí v lásce

Starší ženich Oliver Pym byl usmrcen elektrickým proudem přímo při svatebním obřadu, na jehož přípravách se podílela Margaret Brackenreidová. Čtyři předchozí manželé nevěsty Elizabeth Pymové zemřeli za záhadných okolností. To vede detektiva Murdocha k podezření, že je to černá vdova. Musí to však dokázat. Konstábl Crabtree začal vyučovat kurz tvůrčího psaní, při této činnosti nejvíce povzbuzuje začínající autorku Lucy Montgomeryovou...(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S09E13

Barvoslepost

25.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Barvoslepost

Detektiv William Murdoch vyšetřuje podivný případ Franka Parkera. Ten byl navštívit černošský kostel při nedělní bohoslužbě. Právě tam jej nalezla mrtvého slečna Jamesová, chráněnkyně doktorky Orgenové. Nový policejní šéf hodlá dopadnout ty, kteří mají spojitost s jistou černou listinou, dle níž je vypláceno mlčení některých členů sboru. Detektiv Murdoch se o tom dozví později, než by se slušelo...(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S09E14

Divoška

26.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Divoška

Na Policejní stanici č. 4 vede detektiv Murdoch vyšetřování vraždy, spojené s němou dívkou. Její neobvyklý psychický stav je možná důsledkem nějaké předchozí zkušenosti, nejspíše byla ponechána v dětském věku ve volné přírodě. Chování Fen využívá pan Braxton k tomu, aby ji vystavoval jako nějaké divoké zvíře a vydělával si tak peníze...(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S09E15

Vražda v chudobinci

27.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Vražda v chudobinci

V Torontu byl zavražděn novinář, který zamýšlel napsat příběh z městského chudobince. Detektiv William Murdoch využije přestrojení, aby vyvrátil nebo potvrdil podezření, že šéf konstáblů je zapleten do korupce na Policejní stanici číslo 5. Policisté Crabtree a Higgins jsou s Rebeccou Jamesovou podvedeni při pokusu ochutnat nově upravenou banánovou pochoutku...(Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S09E16

Výpalné

28.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Výpalné

Detektiv Murdoch se svým nadřízeným Brackenreidem se pokoušejí odhalit stopy korupce na Policejní stanici číslo 5. Nepostupují při tom ale dostatečně promyšleně a obezřetně. V důsledku toho pak Brackenreid musí odstoupit ze své funkce a dočasně vykonávat zaměstnání městského úředníka. Další členové jeho policejního týmu však pokračují ve vyšetřování, aby objevili potřebné usvědčující důkazy ke korupci...(Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S09E17

Srdečné pozdravy z Buffala

29.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Srdečné pozdravy z Buffala

V průběhu umělecky laděného vystoupení v „pokoji hvězd", v neslavném burleskním klubu, byl zavražděn muž. Detektiv Murdoch, doktorka Ogdenová a inspektor Brackenreid zjistí, že konstábl Crabtree se ve stejné době této produkce účastnil. Neméně důležité je i to, že se zapletl s jednou z vystupujících žen. Murdoch a inspektor Brackenreid odcestují do Buffala, aby zjistili totožnost oběti...(Česká televize)

Dostupné za 6 dnů
S09E18

Lučištník přichází

30.6. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Lučištník přichází

Říká se, že pachatel se rád vrací na místo svého kriminálního činu. Zdá se, toto přísloví je dobře prověřeno časem. Bohužel, jeho platnost se potvrdí i na Policejní stanici č. 4. Doktorka Ogdenová je nečekaně postřelena a detektiv William Murdoch je unesen známým nepřítelem, který proti nim stál již v minulosti...(Česká televize)

Podobné tituly

Vražedné záhady slečny Fisherové
Otec Brown
Agatha Christie: Poirot
Kriminálka Las Vegas
Inspektor George Gently
Dalziel a Pascoe

O pořadu

česky
2014
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Zatím šestadvacetidílný seriál natočený v koprodukci britské a kanadské televize, v řadě momentů velmi připomíná úspěšné Dobrodružství kriminalistiky. Vychází z detektivních románů Maureen Jenningsové, které čtenářům představily Williama Murdocha, člena torontské policejní stanice, muže, obdařeného zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověka, jenž na hony předběhl svou dobu. Neboť Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec devatenáctého století doslova překypuje.

Tvůrci

Harvey Crossland

Hrají

Yannick Bisson, Lauren Lee Smith, Lachlan Murdoch, Robert Mauriell, Georgina Reilly, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy, Jason Weinberg, Glen Gaston